Newsy Sebastian Kasparek
19.06.2017 19:10
| PS4 | PS Vita |
Undertale. Toby Fox opowiada o konsolowej wersji
Undertale w bazie gier
Undertale. Toby Fox opowiada o konsolowej wersji

Undertale zadebiutuje na konsolach już w wakacje. Twórca opowiada o swojej grze i dzieli paroma informacjami na temat nowego wydania.

Undertale zadebiutowało w 2015 roku na PC-tach, gdzie z miejsca stało się obiektem kultu. Całość została stworzona przez jedną osobę znaną jako Toby Fox. Pozycja cechowała się wspaniałą muzyką, ciekawymi pomysłami, zabójczym poczuciem humoru i wieloma innymi zaskakującymi rozwiązaniami. Niedługo użytkownicy PlayStation Vita i PlayStation 4 będą mogli doświadczyć fenomenu tej produkcji na własnej skórze.

Undertale zmierza na PlayStation 4 i PlayStation Vita!

Twórca Undertale w prosty sposób tłumaczy, że założeniem gry było przywołać uczucia, których sam niegdyś doświadczał ogrywając japońskie gry RPG. Mowa tutaj o szerokim spektrum emocji takich jak: szczęście, smutek, strach, odwaga, nadzieja, a nawet miłość i przyjaźń. Zadziwiające jest jednak to, że w przypadku zachodniej społeczności graczy udało mu się to z sukcesem osiągnąć, a sam twórca został zalany wiadomościami od fanów. Ci zresztą powołali do życia ogromnym fandom tworzący tysiące rzeczy inspirowanych duszą gry.

Undertale było inspirowane grami jRPG - głównie serią Mother znaną u nas jako Earthbound. Japońscy gracze mieli jednak problem zapoznać się z pozycją ze względu na brak japońskiej wersji i faktu, że rynek gier PC w Japonii praktycznie nie istnieje. Dlatego firma Fangamer składająca się z przyjaciół Toby'ego Foxa zajmie się nie tylko japońskim tłumaczeniem całości, ale i wydaniem produkcji na konsole. Ta wersja pojawi się również u nas i otrzyma nawet edycję kolekcjonerską.

Toby Fox pragnie jednocześnie odpowiedzieć na kilka pytań, które mogą trapić fanów:

Pytanie: Nie mam żadnych pytań. Proszę nie wypuszczaj tej gry.

Odpowiedź: Undertale pojawi się na PS4 i PS Vita w okresie letnim 2017. Podzielimy się większą ilością szczegółów w lipcu. Wyczekujcie dalszych informacji

Pytanie: Hej dzieciaki! Kiedy i gdzie będziemy mogli dostać te edycje kolekcjonerskie?

Odpowiedź: Będzie je można kupić na oficjalnej stronie Fangamer w wakacje

Pytanie: Czy wersja na PS4 i Vitę posiada jakąś nową zawartość?

Odpowiedź: Żaba z samouczka mówiąca o przejściu w tryb pełnoekranowy za pomocą klawisza F4 ma teraz nieco inny dialog. Bardzo przepraszam zatwardziałych fanów samouczkowej żaby.

Pytanie: Czy gra wspiera trofea? Kocham trofea!

Odpowiedź: Przepraszam.

Pytanie: Nie dodałeś wsparcia dla trofeów?

Odpowiedź: Nie... ja... dodałem je. Dlatego właśnie przepraszam.

Pytanie: Czy gra wesprze funkcję Cross-buy?

Odpowiedź: (patrzy się pusto)

(patrzy się pusto)

(teleprompter został zaktualizowany)

Tak! cyfrowa wersja będzie posiadała cross-buy!

Poniżej zwiastun towarzyszący pierwotnej premierze edycji PC-towej.

Undertale - zwiastun

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/06/13/undertale-is-coming-to-ps4-and-ps-vita-this-summer/