Newsy Krzysiek Kalwasiński
19.06.2017 14:52
| PS4 |
Resident Evil 2 Remake pojawi się wkrótce?
Resident Evil 2 Remake w bazie gier
Resident Evil 2 Remake pojawi się wkrótce?

Resident Evil 2 Remake to całkiem odnowiona wersja Resident Evil 2 znanego z PS One. Od momentu zapowiedzi żadnych informacji o projekcie nie było, gra też w żaden sposób nie pokazała się na E3. Teraz się to zmienia wraz z wypowiedzią jednego z pracowników Capcom.

Resident Evil 2 Remake ma być bardzo wierne oryginałowi. Według wypowiedzi twórców, zrozumieli oni swoje błędy za sprawą Resident Evil 6 i idą w lepszym kierunku. Również sądząc po charakterze Resident Evil 7 można założyć, że twórcy wiedzą co robią, jeśli chodzi o klimat. Według dostępnych informacji zachowana zostanie ustawiona odgórnie kamera, z możliwością przejścia w perspektywę z trzeciej osoby.

Capcom pracuje nad nową grą z serii Resident Evil?

Resident Evil 2 Remake zostało zapowiedziane w sierpniu 2015 i od tamtego czasu raczej nie było zbyt wiele wiadomości na temat gry. W międzyczasie pojawiło się Resident Evil 7 oraz wyszło na jaw, że Capcom pracuje nad niezapowiedzianym tytułem z serii Resident Evil. Teraz przychodzi czas na wypowiedź jednego z deweloperów pracujących dla Capcomu.

Mowa o Hiroyuki Kobayashim, który w 1998 roku pracował jako programista przy Resident Evil 2, a w ostatnim czasie przy produkcji filmu animowanego Resident Evil: Vendetta. W wywiadzie dla serwisu Collider, został zapytany o to czy fani mogą oczekiwać jakichś nowych projektów.

Mogę wypowiedzieć się tylko o tym, co już zostało zapowiedziane. Nowa wersja Resident Evil 2 od Capcom pojawi się wkrótce.

Nie wiadomo co w tym przypadku oznacza "wkrótce" - może to oznaczać kilka miesięcy, może rok. Zbliżają się jednak kolejne imprezy dla graczy. W sierpniu odbędzie się Gamescom, we wrześniu Tokyo Game Show, a na sam koniec roku PlayStation Experience. Pozostaje więc czekać na kolejne wieści. Tymczasem przypominamy oficjalne ujawnienie projektu.

Resident Evil 2 Remake zapowiedziany na wiadomości od twórców

capcom playstation 4 resident evil 2 remake
Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2017/06/18/resident-evil-2-remake-out-soon/