Newsy Paweł Musiolik
17.06.2017 13:38
|
Legacy of Kain - zobaczcie projekty ze skasowanej gry
Legacy of Kain - zobaczcie projekty ze skasowanej gry

Legacy of Kain to jedna z tych serii, która ma swoich bardzo wiernych fanów czekających od lat na kolejną odsłonę. Po wydanie Legacy of Kain: Defiance, serię pogrzebano. Późniejsze próby w postaci Legacy of Kain: Dead Sun oraz sieciowym Nosgoth również nie zostały ukończone.

Okazuje się, że Legacy of Kain jest projektem, który powraca z zaświatów co jakiś czas. Legacy of Kain: Dead Sun tworzone było na konsole poprzedniej generacji i miało nam przedstawić wampirzy świat tysiące lat po wydarzeniach z Soul Reavera i LoK: Defiance. Brytyjskie studio Climax pracowało nad grą, ale po jakimś czasie Square Enix uznało, że projekt nie ma sensu i go skasowało. Uratowano sieciową grę Nosgoth, która przez długi czas pozostawała w testach, ale i ten projekt skasowano.

Nowe informacje na temat skasowanego Legacy of Kain: Dead Sun

Wydawać by się mogło, że to koniec dla Legacy of Kain, ale... nie. Kilkanaście dni temu pojawiły się w Sieci rysunki koncepcyjne z nowego projektu Legacy of Kain, który został złożony na ręce Square Enix w 2016 roku jako potencjalna gra. Niestety, projekt nie dostał zielonego światła, więc artysta odpowiedzialny za rysunki - Paul Scott Canavan - pokazał światu to, co zaprojektował na początek.

Na rysunkach możemy zobaczyć nie tylko Kaina, ale także Raziela, filary Nosgoth, a także kilka dodatkowych lokacji z rzutu izometrycznego, co może wskazywać, że planem nieznanego nam dewelopera była chęć odświeżenia Blood Omen: Legacy of Kain i późniejszych odsłon. Niestety dla fanów - projekt jak wspomniałem nie został zaakceptowany, więc kolejne lata nam miną na złudnym czekaniu aż coś w tym temacie się ruszy.

W galerii poniżej znajdziecie wszystkie rysunki artysty.

blood omen: legacy of kain galeria legacy of kain square enix
Źródło: https://paulscottcanavan.squarespace.com/concept-art-1/#/omen/