Newsy Sebastian Kasparek
09.06.2017 20:04
| PS4 | PS Vita |
Ys VIII: Lacrimosa of Dana - informacje na temat głównych bohaterów
Ys VIII: Lacrimosa of Dana w bazie gier
Ys VIII: Lacrimosa of Dana - informacje na temat głównych bohaterów

Ys VIII: Lacrimosa of Dana trafi we wrześniu do Europy. Oficjalna strona gry została więc zaktualizowana i dzięki niej możemy się dowiedzieć nieco więcej o historii i głównych postaciach zawartych w grze.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana to kolejna odsłona wieloletniej i cenionej serii japońskich gier z gatunku RPG Akcji. Niezłomny poszukiwacz przygód Adol Christin powraca. My z kolei będziemy mogli mu towarzyszyć w jego następnej wyprawie, która tym razem zabierze nas na przeklętą wyspę Seiren.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana zapowiedziane w Europie

Główny bohater serii Ys podczas swojego życia odbył ponad 100 angażujących wypraw, które następnie spisał w dzienniku. Ys VIII: Lacrimosa of Dana opowie o jednej z nich. Trafimy na przeklętą wyspę Sieren, z której nikt dotąd nie powrócił. Adol zbudował na niej osadę, w której mógł ochronić siebie i resztę ocalonych przed agresywnymi bestiami z antycznych czasów. Podczas przygody bohater spotka kobietę o niebieskich włosach. Okazuje się, że pochodzi ona z dawno zaginionej cywilizacji, a naszym zadaniem będzie odkryć sekret jej tożsamości i tajemnic skrywanych przez wyspę.

Tak natomiast prezentuje się plejada głównych bohaterów:

Adol Christin

Bohater pochodzi z europejskiej wioski, którą opuścił gdy miał zaledwie 16 lat. Wyruszywszy w podróż do antycznego królestwa Ys i krain skrywających tajemnice Celceta zyskał miano eksperta w dziedzinie podróżników oraz poszukiwaczy przygód. Podczas podróży przez morze Gaete jego statek Lombardia został zaatakowały przez wielką morską istotę - Adol razem z innymi pasażerami zaginął, a gdy się ocknął odkrył, że znajduje się na przeklętej wyspie.

Dana

Tajemnicza dziewczyna o niebieskich włosach, która pojawiła się w snach Adola. Pomimo eleganckiego wyglądu ma dziki temperament i działa pochopnie. Zdaje się pochodzić z zaawansowanej cywilizacji, o której istnieniu nikt nie słyszał.

Laxia

Córka przedstawiciela szlachetnej rodziny Roswell z Garman. Kolejna pasażerka zatopionego statku Lombardia. Stara się zachowywać szlachetnie, ale jej rozdmuchana pycha i duma sprawiają, że wysiłek jest daremny. Na wyspie, gdzie nie liczy się status społeczny, bohaterka czuje się jak ryba wyrzucona na brzeg.

Sahad

Rybak z Grecji. Jest to pełen energii i życzliwy towarzyszy. Jest ciepłym i szczerym człowiekiem zdolnym do płaczu gdy sprawy stają się zbyt emocjonalne. Posiada ogromną wiedzę na temat morza i własną filozofię odnośnie łowienia. Ma rodzinę, do której pragnie wrócić, więc postanawia pomóc Adolowi w jego wyprawie.

Hummel

Enigmatyczny "Przewoźnik", który cechuje się wysoko postawionym poczucie wypełniania swoich obowiązków. Na statku znalazł się poprzez przewożenie tajemniczej paczki, której zawartości nie zamierza zdradzić. Walczy za pomocą pistoletu.

Ricotta

Dziewczyna, która żyła na przeklętej wyspie Seiren zanim Adol i reszta się na niej zjawili. Ricotta jest niewinnym dzieckiem obeznanym w geografii wyspy i na temat antycznych gatunków zwierząt. Jej cała wiedza pochodzi z książek i dokumentów, które morze wyrzuciło na brzeg wyspy przez co nie do końca umie posługiwać się mową. Bohaterka od długiego czasu czeka na powrót ojca, który wyruszył na eksplorację wyspy.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana pojawi się w Europie 15 września w wersji na PlayStation Vita i PlayStation 4. Poniżej obejrzycie zwiastun prezentujący rozgrywkę z stacjonarnej wersji.


Ys VIII: Lacrimosa of Dana - rozgrywka z PS4

Nihon Falcom Corporation nippon ichi software america playstation 4 playstation vita wideo Ys VIII: Lacrimosa of Dana
Źródło: http://nisamerica.com/games/ysviii/