Newsy Daniel Stroński
10.02.2017 18:28
|
Złodzieje ukradli PS4 z dziecięcego oddziału onkologicznego
Złodzieje ukradli PS4 z dziecięcego oddziału onkologicznego

Choroby nowotworowe są szalenie niebezpieczne i szczególnie przykre, jeśli chodzi o najmłodszych, którzy nie mieli jeszcze okazji żyć pełnią życia. Są jednak osoby podłe do tego stopnia, że mają za nic nawet tych najbardziej nieszczęśliwych.

Przykre wieści nadeszły z Nowej Zelandii, gdzie w ubiegły weekend z oddziału onkologicznego Wellington Hospital zniknęła konsola PlayStation 4. Ze sprzętu korzystało w sumie piętnastu pacjentów z nowotworami, w tym 9-letni Angus , który ciężko przyjął wiadomość o kradzieży:

Jestem wściekły, bo dla mnie i dla innych dzieci była to bardzo fajna odskocznia.

Konsola została podarowana na rzecz oddziału onkologicznego i pacjenci mogli sobie pograć podczas męczących sesji chemioterapii, które trwają nawet trzy godziny. PS4 było przytwierdzone do szafki, skąd oderwano sprzęt i wyniesiono ze szpitala.

Angus szczególnie tęksni za swoją wielką posiadłością, którą od dawna budował w Minecrafcie:

Zabrali też grę i straciłem wszystko, co zbudowałem w Minecrafcie.

U Angusa w 2011 roku stwierdzono guza mózgu, którego nie można zoperować. Po latach przerwy, zagrożenie życia powróciło i chłopak jest w połowie swojego 54-tygodniowego leczenia chemioterapią. Mama Angusa skomentowała całą sytuację krótkim:

On wie, że zrobił to jakiś dorosły, ale nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś miałby obrać sobie za cel chore dzieci.

playstation 4 smutek sony
Źródło: http://www.stuff.co.nz/national/crime/89273663/thieves-steal-bolteddown-playstation-from-childrens-cancer-ward?cid=facebook.post.89273663