1884V

Mass Effect Andromeda ze wsparciem HDR na PS4 i PS4 Pro

Encyklopedia: Mass Effect Andromeda   Tagi: bioware electronic arts mass effect andromeda playstation 4 wideo

Mass Effect Andromeda ze wsparciem HDR na PS4 i PS4 Pro

Twórcy Mass Effect Andromeda potwierdzili, że ich produkcja wesprze jedną z najlepiej zapowiadających się technologii, które mają mieć diametralny wpływ na wrażenia wizualne w grach wideo. Oczywiście koniecznością jest posiadanie telewizora obsługującego HDR.

Aaryn Flynn, główny menedżer odpowiedział dziś na swoim Twitterze na wiele pytań dotyczących Mass Effect Andromeda, a jedno z nich dotyczyło technologii znanej jako HDR. Według twórcy gra będzie wspierała HDR na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, a także na Xboksie One S. 

Wszystkie najnowsze informacje o Mass Effect Andromeda znajdziecie w tym miejscu

O HDR mówi się ostatnio bardzo wiele, jednak jeśli nie wiecie, na czym ta technologia polega, to w bardzo dużym skrócie postaram się to wyjaśnić. High Dynamic Range oznacza obraz o zakresie jasności porównywalnej do zakresu widzianego przez człowieka, więc po prostu zobaczymy bardzo dużą różnicę pomiędzy jasnymi a ciemnymi punktami. Bardzo duże wrażenie robi ta technologia przy oglądaniu zachodów słońca, czy patrzenia w silne źródła światła. 

Seria Mass Effect jest przedstawicielem gatunku science-fiction, w którym to bardzo często mamy do czynienia z mocnymi lampami i światłami, które mają nadawać całości futurystycznego klimatu, więc taka technologia z pewnością znacząco wpłynie na oprawę graficzną. Niestety, docenić ją będą mogli tylko ci, którzy posiadają telewizor lub monitor wspierający HDR, a taki sprzęt jest obecnie bardzo drogi, szczególnie te modele przystosowane do grania (z niskim input lagiem). Premiera gry została zapowiedziana na 23 marca tego roku.

Mass Effect Andromeda zwiastun z targów E3

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/01/08/mass-effect-andomeda-wont-support-arabic-language-launch-hdr-confirmed-xbox-one-s-ps4/

Podoba ci się tekst? Podziel się nim!

Komentarze (19) Skomentuj

Poziom: 38
Artik dodano: 09.01.2017, 18:44
Tak z innej beczki.
Ciekawe czy w nowym ME będą jakieś easter egg, nawiązujące do poprzednich części. :)
Aaa [83.9.105.***] dodano: 10.01.2017, 02:59
HDR zarezerwowana dla telewizorow 4K , patrzac po ustawieniach mojego telewizora FHD zauwazylem opcje " szeroka paleta kolorow HDR " i to mnie zaciekawilo, nie mam ps4 wiec nie wiem o co z ta opcja chodzi.
Poziom: 19
manonfire dodano: 10.01.2017, 09:34
Szlag. Tak to jest, jak człowiek ma więcej niż jedno hobby oraz ograniczone zasoby gotówkowe. Cholernie chciałbym PS4 dla coraz większej liczby interesujących mnie gier, ale jest jeszcze motocykl, który wymaga mniej więcej takiego samego wkładu finansowego jak kupno konsoli. A jeść trzeba... I tak wygra motocykl, lecz ten wybór doprowadza mnie do zgrzytania zębami. Żeby choć ktoś ze znajomych miał PS4, to bym pożyczył i ograł. Ale nie... Szlag.
Poziom: 36
Brain Damage do manonfire dodano: 10.01.2017, 12:37
Ziomek zanim sezon się zacznie to jeszcze wpadnie troche kasy. Teraz na zimowe wieczory inwestuj w PS4 :)
Poziom: 38
Artik do manonfire dodano: 10.01.2017, 12:39
Dobrze że nam to opisałeś, pytanie po co?
W temacie jest o HDR, imput lag i Mass Effect, a nie o motorze, jedzeniu i kogo na co stać.
Nie mam motoru, ani super auta, ale mam PRO, dobre nagłośnienie, 55" i plan zakupu 4K, wiec zrezygnuj z czegoś np z jedzenia.
Poziom: 8
lionNR dodano: 09.01.2017, 20:17
3 dni temu kupilem telewizor z HDRem 49 cali wiec beda niesamowite wrazenia z gry.
Poziom: 29
Coneys do lionNR dodano: 09.01.2017, 20:30
Z czystej ciekawości, jaka półka cenowa? Szukałeś czegoś z niskim input-lagiem, czy raczej nie interesują Cię rywalizacyjne gry sieciowe i chodziło tylko o grafikę?
Poziom: 38
Artik do lionNR dodano: 09.01.2017, 21:32
Pochwal się, bo ja tez obserwuję rynek TV.
Xxxx [94.254.147.***] do Coneys dodano: 09.01.2017, 21:33
Chłopie tylko szajs lg ma 49 cali.
Poziom: 38
Artik do Xxxx dodano: 09.01.2017, 22:13
Nie pisz lepiej bzdur. Szajs to twoja wypowiedz.
KD-49XD8305
UE49KS7090
UE49KS8000L
To tylko małe przykłady Edytowano 1 raz. Ostatnio: 09.01.2017, 22:14
Poziom: 7
Tidusos do lionNR dodano: 09.01.2017, 22:21
Trzeba było zjeść coś porządnego a potem się wypróżnić, po wszystkim też byś miał niesamowite wrażenie ale koszta zerowe ;p
Poziom: 36
Brain Damage do lionNR dodano: 09.01.2017, 22:56
Też zakupiłem 49 cali z HDR i niby wszystko pięknie ALE można wybrać GAME MODE /input lag 18/ albo włączyć HDR. Nie da się włączyć obu funkcji jednocześnie.
I moje pytanie do posiadaczy tivika z HDRem czy u Was jest to samo czy tylko w Samsungu tak jest? Model budżetowy UE49KU6450 więc może w serii 7 lub 8000 jest inaczej? Edytowano 1 raz. Ostatnio: 09.01.2017, 23:00
Poziom: 14
garot do Brain Damage dodano: 09.01.2017, 23:36
Mam podobny TV model samsung 6470, da się załączyć w game mode HDR. Załącza się sam, tylko ty dajesz HDR+ funkcje która robi co innego :) Po prostu załączasz tryb game mode, ustawiasz czerń na nisko, UHD HDMI kolory tez musisz załączyć i jak odpalasz grę to pojawi się komunikat, że załączył się HDR, bo on się automatycznie załączy jak jest źródło z HDR podłączone, czyli jakaś gra. Polecam Deus EX lub FFXV, Infamous bardzo dobry HDR. Teraz testuje Ratcheta i tez jest genialnie!
Poziom: 36
kristoffer1979 do Brain Damage dodano: 09.01.2017, 23:39
U Sony jest tak samo, są to osobne tryby. Pewnie przez to, że HDR ma bardzo specyficzne ustawienia obrazu, gdzie niektóre wskaźniki są podciągnięte na 100%, a w trybie "gra" mają ok 50%. Ne wiem jak u innych producentów. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 09.01.2017, 23:39
Poziom: 14
garot do kristoffer1979 dodano: 10.01.2017, 07:19
Jaki masz model TV Sony? Jak u ciebie wygląda HDR? dla HDR musi być podświetlenie na maksa, w sumie kontrast też więc jest to naturalne.
Starlord [188.146.160.***] do garot dodano: 10.01.2017, 12:38
W deus ex i ffxv hdr źle działa hdr daje efekt przepalonego obrazu jak narazie infamous najlepiej pokazuje jak ma wyglądać hdr w grach
Poziom: 36
Brain Damage do garot dodano: 10.01.2017, 12:40
Dzięki ziom! Masz racje! Zrobiłem jak pisałeś odpaliłem Deusa i WOW!
Poziom: 8
elraphael do Brain Damage dodano: 10.01.2017, 14:23
Nie włączasz HDR w TV, włączasz GAME MODE, u mnie w t TV SAMSUNG KS7000, jak wykryje konsole, automatycznie przełącza sie w GAME MODE, a HDR włącza się w konsoli, w grze np.
Poziom: 36
kristoffer1979 do garot dodano: 10.01.2017, 17:15
Sony XD 93. HDR jest bardzo dobry. Na razie za wiele nie testowałem bo niewiele gier to obsługuje. Tylko The Last Guardian. Pierwsze wyjście z ruin na otwartą, oświetloną przestrzeń i od razu poczułem czym jest HDR. To co najbardziej rzuca się w oczy to niemal oślepiające światło. Tak jak w rzeczywistości. Poza tym oglądałem kilka dem technicznych na youtube, przełączając na HDR i bez. Różnica wielka. Teraz oglądając materiały bez HDR, wszystko wydaje mi się takie wyprane.