Newsy Paweł Musiolik
09.01.2017 16:49
| PS4 |
Diablo 3 na PS4 Pro. Jakie zmiany wniosła ostatnia aktualizacja?
Diablo III: Ultimate Evil Edition w bazie gier
Diablo 3 na PS4 Pro. Jakie zmiany wniosła ostatnia aktualizacja?

Diablo 3 na PS4 otrzymało w minionym tygodniu aktualizację 1.15, która dodała nie tylko nową zawartość (ograniczono czasowo event rocznicowy), ale także niespodziewanie dodała obsługę PlayStation 4 Pro. Czy jest jakaś różnica?

Diablo 3 w ostatniej aktualizacji 1.15 otrzymało wsparcie pod PlayStation 4 Pro. Blizzard się postarał i w przeciwieństwie do aktualizacji Overwatch, tutaj faktycznie ktoś usiadł nad grą i popracował, by efekt był widoczny nie tylko podczas poszukiwań zmian za pomocą lupy.

Odwiedź Tristram w Diablo 3

Digital Foundry sprawdziło, jakie zmiany czekają po aktualizacji Diablo 3 do wersji 1.15. Pierwszą informacją jest rozdzielczość. Gra operuje na dynamicznie zmienianej, która działa w takim sposób, że im więcej dzieje się na ekranie, tym bardziej zmniejszana jest rozdzielczość by zachować płynne 60 klatek na sekundę. Mamy więc sytuacje, że gra działa w natywnym 4K, są spadki do minimum w 1080p, ale przez większość czasu Diablo 3 działa w mniej więcej 1820p. Co przy downsamplingowi na telewizorach Full HD daje jeszcze lepszą jakość obrazu.

Ale to nie wszystko. Okazuje się, że mimo działania w jakości graficznej odpowiadającej wysokim ustawieniom z PC, Blizzard dołożył coś jeszcze. Dostaliśmy ambient occlusion, które wpływa na jakość cieniowania scen, poprawiono także jakość efektu bloom, przez co wszelakie rozbłyski świetlne i źródła światła wyglądają lepiej. Czy te wszystkie dodatki mają wpływ na płynność rozgrywki? Nie! Blizzard się postarał i całość nadal działa w 60 klatkach na sekundę.

Diablo 3 na PS4 Pro

blizzard entertainment Diablo III: Ultimate Evil Edition playstation 4 playstation 4 pro wideo