Newsy Daniel Stroński
09.01.2017 11:45
| PS4 |
Mass Effect Andromeda nie będzie miało przepustki sezonowej
Mass Effect Andromeda w bazie gier
Mass Effect Andromeda nie będzie miało przepustki sezonowej

Mass Effect Andromeda, jak każda gra AAA od EA, będzie miało popremierowe dodatki, ale wydawca nie planuje skupiającego w sobie wszystkie DLC Season Passa. Czego więc możemy się spodziewać?

Wydawać by się mogło, że każda gra AAA ma dziś zestaw popremierowych dodatków, które dla wygody twórcy łączą w jednej (i zwykle drogiej) przepustce sezonowej. Co z dodatkową zawartością do Mass Effect Andromeda? DLC będą raczej na pewno, ale nie skupi ich żaden Season Pass. Potwierdził to Aaryn Flynn z BioWare na Twitterze:

Nie wiemy jednak, czy wynika to z tego, że dodatki będą darmowe, a może będzie ich na tyle niewiele lub będą tak duże, że nie ma potrzeby łączenia ich w pakiet. Nie określono też, czy będzie to rozszerzenie trybu fabularnego czy wieloosobowego. Jedyne, co dostaliśmy, to "niedługo powiemy o tym więcej :)":

Nie wydaje się, że EA będzie chciało oddać nam nieodpłatne DLC wzorem Titanfall 2, gdyż tam chodzi o budowanie marki, a Mass Effect to jedno z najbardziej rozpoznawalnych IP ostatniej generacji. Patrząc na dodatki do poprzednich odsłon, spodziewać możemy się wszystkiego - od skinów dla broni i postaci w multi, przez dodatkowe misje, po... cały epilog.

Więcej informacji o Mass Effect Andromeda w naszej bazie gier

Od czasu obszerniejszego pokazu rozgrywki na targach CES 2017 kilka dni temu, w końcu można poczuć, że kolejna odsłona kosmicznej serii RPG-ów jest tuż za rogiem. Przypominamy, że posiadacze konsol Sony są w lepszej sytuacji, gdyż z obu konsolowych wersji, to na PS4 gra będzie wyświetlana w wyższej rozdzielczości, czyli 1080p (co jest standardem dla silnika Frostbite 3), a moc PlayStation 4 Pro zapewni jeszcze lepsze doznania.

Ostatecznie skład popremierowych dodatków powinniśmy poznać jeszcze przed premierą, która nastąpi 21 marca tego roku. Przypominamy, że gra fabularnie będzie oderwana od dotychczasowej trylogii i przedstawi dzieje rodzeństwa Ryderów, z których zagramy bratem lub siostrą w zależności od wyboru na początku gry. Nie ma jednak co liczyć na powrót starych kompanów, gdyż Andromeda chce być samodzielną historią i dobrym startem dla kogoś, kto nie miał jeszcze styczności z serią.