Newsy Paweł Musiolik
06.01.2014 16:46
| PS4 |
Wybory w inFamous: Second Son przyprawią nas o kaca moralnego
inFamous: Second Son w bazie gier
Wybory w inFamous: Second Son przyprawią nas o kaca moralnego

inFamous: Second Son - tytuł na który czekają chyba wszyscy posiadacze PS4 pragnący poznać co potrafi PS4 gdy za grę odpowiada wewnętrzne studio Sony, które ma tyle czasu ile potrzebuje by stworzyć grę. Sucker Punch pokaże na co ich stać już 21 marca. A w samej grze powrócić mają w jeszcze większym wydaniu wybory moralne znane z dwóch poprzednich odsłon.

W wywiadzie dla VG247, Nate Fox rozwinął przedstawiany w grudniowych wywiadach wątek wyborów moralnych. Jeśli ktoś liczył na rozbudowanie prostego podziału na stronę dobra i zła - niestety lekko się zawiedzie. Nie oznacza to jednak, że Sucker Punch nie pracowało nad tym elementem gry.

Decyzje, które podejmiesz w trakcie gry nie tylko wpłyną na historię Delsina, ale także na to, jak zachowywać będą się jego moce. Nasze wybory wpłyną także na otaczających nas ludzi, ich zachowanie, podejście do nas. Wszystko będzie w ciągłej ewolucji. Każda decyzja przynieść może różne rozwiązania. By poznać je wszystkie - będziecie musieli ukończyć grę dwukrotnie.

I po chwili kontynuował.

Staramy się stworzyć system, który dosyć wyraźnie pokaże reakcję na nasze nikczemne czyny. Skupiliśmy się na tym aspekcie gdyż mówiąc szczerze - gdy efekty są mgliste - jest do bani. Gracz nie czerpie frajdy z podejścia "Hm, chyba zrobiłem dobrze" ponieważ jest tyle aspektów gry do zrozumienia i poznania - umiejętności bohatera, nasze zadanie i wszystkie elementy z tym wiążące. Staraliśmy się obciąć dwuznaczność wielu decyzji by nikt nie miał dylematów czy robi dobrze. Jednak by nie upraszczać gry, wrzuciliśmy mnóstwo momentów w których gracz będzie rozdarty między dwoma oczywistymi wyborami, ale nie będzie w stanie podjąć łatwej decyzji "co dalej". I dlatego gry są dobre - nigdy nie wiesz co zaoferujemy ci zamian za podjętą decyzję.

Cóż, wywiady to jedno, realizacja do coś innego. Jeśli komuś podobały się dwie poprzednie części gry, to w Second Son się zakocha.

InFamous: Second Son nate fox playstation 4 sucker punch
Źródło: http://www.vg247.com/