Blog @Germanos Germanos
09.01.2017, 21:43
Weekendowe Wspólne Granie #103 - zapisy
Weekendowe Wspólne Granie #103 - zapisy
Przed wami podsumowanie minionego WWG. Zapraszamy do lektury, zapisów i zabawy w konkursie.

 Jednak axeMaltesse miał rację pisząc pod ostatnim blogiem: "Same "szczelauki" nam sie porobily :p ". Dokładnie tak jest w podsumowaniu, a zaczynamy od klasyka WWG.

W sobotę miejsce miała sesja Battlefield 4 (PS4), a do wspólnej gry zasiedli igloo74, robert123, poikao oraz Desti oraz organizator sesji KraZisław. Po samym czasie dodania relacji przez KraZa widzę, że musiało się ekipie bardzo dobrze grać: „...dodano: 07.01.2017, 03:22” – grubo!

Tak jak poniekąd się spodziewałem, grane było głównie na mapie Smocza Dolina i w trybie ZaDużegoNaKonsole Podboju: „Sama rozgrywka to około 5 rund dużego podboju - szło nam różnie, zdarzało się K/D ratio na poziomie 1 a i również meczyki o których lepiej nie wspominać. Mimo to grało się świetnie. Zgranie było - tak nawet lamy takie jak my potrafią się zgrać - komunikacja na imprezie była w głównej mierze ograniczona do "battle comms" :) aczkolwiek kilka sucharów też się zdarzyło. Grało się rewelwacyjnie, ja standardowo próbowałem coś ukampi....usnajpić. Priorytet obrony punktu G trochę się obniżył - w pamięci zapadnie mi napewno nasza heroiczna postawa przy obronie/utrzymywaniu punktu C całym składem. Było świetnie. Po pewnym czasie ekipa wroga chyba zrozumiała, że taki 5 czy 4 wspaniałych nie da rady przegonić z punktu C :)” – KraZisław.

Komentarz potwierdza założenie, że sesja była zdecydowania udana, mimo niegrzecznych wrogów: „Na minus zasługują glitcherzy-snajperzy, którzy leżeli na granicy pola walki w takim ułożeniu że lewitowali i pomimo idealnie wymierzonego strzału w nich kula trafiała w "niewidzialną" skałę.. no nic jakoś to przeżyliśmy” oraz przeszkadzania Gorfastera: „Gorfi próbował wpasć i rozpierdzielić nam sesję Rocket Leaguem, ale nie daliśmy się - zignorowalśmy go i dalej łoiliśmy w BF - BRAWO MY!!!”. Dzięki KraZisław za relację z sesji oraz fotkę z parkowania czołgu Bytom-style (do zobaczenia w galerii).

Zapomniałem, że to ja w tym tygodniu mam blog WWG na głowie i dodałem komentarz o sesji – genius! ;V Nie zamierzam sam siebie streszczać, więc:

Potwierdzam, Nerobianco123 się podpiął, a razem z nim wpadł do gry jego kumpel ZaicewWeAreWolf. Na sesję zapowiedzieli się Pele-24, Farys01, ja oraz namówiony w ostatniej chwili neo_angin. Pełny skład, więc można próbować gry rankingowe! Nie :( Tak się złożyło, że Pele-24 ma taki poziom, że nasza ekipa przekraczała dozwoloną różnicę 1000 punktów, pomiędzy największym i najmniejszym rankingiem członka grupy. Z tego powodu ruszyliśmy na Szybką Grę.

Grało się w kratkę. Kilka meczy wygranych, jakaś porażka i tak mniej więcej do 23. Później chyba wkradło w nas się już zmęczenie, gdyż ostatnie kilka meczy totalnie położyliśmy :( Nie mniej, dzięki odpowiedniemu towarzystwu bawiliśmy się przednio. Kulminacją atmosfery na sesji była legendarna runda, gdzie z niczego wykonaliśmy przejęcie dwóch punktów. Przeciwnik chyba nawet nie wiedział, co się stało. Z całkowicie kontrolowanej rundy zrobiliśmy "jesień średniowiecza", a wszystko w akompaniamencie śmiechu i pisków dorosłych facetów i jednego ucznia gimnazjum (żarcik)...Dzięki wszystkim za grę. Było super ^^

Materiał video z wspomnianego natarcia do zobaczenia w playliście WWG na YT. Tylko 8 minut, a końcówka taka piękna :D

O samej sesji nie wiemy za wiele. Jedyny komentarz to krótkie podsumowanie całości przez kaczmara456: „W piątek z Adziem, Raksem i Gitozerem pocisnęliśmy napady, a właściwie napad, bo ok. 2h robiliśmy jeden w związku z failami 75% ekipy.”. W swej skromności kaczmar456 nie omieszkał wspomnieć o bezbłędności swojej gry ;] „I mogę się pocieszać, że nie zrąbałem absolutnie niczego - nie ginąłem, nie robiłem źle misji, byłem perfekt wtedy.”. Jeśli jesteście ciekaw jak dokładnie przebiegała sesja, to zachęcam do zobaczenia video-dokumentacji napadu w playliście WWG.

Jeśli mnie starcza pamięć nie zawodzi jest to pierwsza sesja WWG w ARK: Survival Evolved (PS4). Zawsze to jakieś rozszerzenie portfolio Weekendowego Wspólnego Grania, więc: ~yay!

Niedzielna sesja zgromadziła dwóch żadnych mięsa dinozaurów śmiałków: Andy oraz axeMaltesse. Dzięki komentarzowi tego drugiego mamy możliwość poznania szczegółów sesji: „Sesja 3godzinna wyszła świetnie ale też denerwująco, bo na serwerze jest zaaplikowany prawdziwy survival i mamy czasami troche problemów z przeżyciem. Andy na koniec sie już poddał po tym jak go skorpion powalił na sam koniec naszej rozgrywki i zostało mi zjedzenie mięsa z nigo jak i ratowanie ekwipunku.”

:|

 „Ostatecznie udało nam sie ulokować przy jeziorze z małymi Trexami i skorpionami, na szczęście jestemy ulokowani między skałami, więc jest dość bezpiecznie. Mamy nawet namiot, który nie spełnia naszych oczekiwań i nie możemy sie w nim schować. Ostatecznie służy on jedynie za schronienie przed jakąkolwiek pogodą...”

:S

„Sesja bardzo udana i z każdą kolejną grą mam coraz większą ochotę spędzać z Arkiem więcej czasu. Jak się nasza grupa powiększy to już w ogołe będzie można szaleć z dinozaurami!”

...tak. Powodzenia w dalszych łowach. Z tego co słychać na portalu jeszcze kilka zakupów tytułu się pojawiło, więc liczymy na kolejne sesje i relacje.

KONKURS!

Przypominam o konkursie. Do zgarnięcia 3-miesięczny abonament PS+. Kto wie, może załapiecie się na Knack (PS4)! Treść oryginalnego ogłoszenia KraZa:

Tak jak już wspominaliśmy we wcześniejszym blogu, wraz z Poikao i Germanosem przygotowaliśmy dla Was niespodziankę :) Macie okazję wygrać trzy miesięczny abonament PS PLUS! Wystarczy tylko przygotować "coś" co będzie związane z Weekendowym Wspólnym Graniem i będzie promowało jego ideę. Nie narzucamy co to ma być, technika i wykonanie dowolne! Uruchomcie swoje pokłady kreatywności! Na przygotowanie macie czas do bloga z zapisami #104, głosowanie będzie trwało tydzień a wyniki będą ogłoszone w piątkowym blogu #104. Linki z dziełami wrzucajcie do komentarzy. Wyboru najlepszej pracy będą dokonywać czytelnicy i bywalcy WWG. Zatem do dzieła.

Standardowo po całość relacji, komentarzy i materiałów, zapraszam do poprzedniego Weekendowego Wspólnego Grania (link. m.in. w każdym “śniadaniu”)

 1. Swoje sesje WWG organizujecie poprzez poniższy formularz. Po kliknięciu w Generuj komentarz ukaże się Wam okienko komentarza z gotową treścią (nie zmieniajcie tego co zostało wygenerowane).
  Gra:

  Platforma:

  PSN ID:

  Termin:

  Opis:

   
 2. Zanim dodacie swoją propozycje, warto przejrzeć pozostałe. Może już ktoś dodał podobną i warto do niej dołączyć.
 3. Jest możliwa zmiana szczegółów sesji WWG już po jej dodaniu. W tym celu należy: Wygenerować nowe WWG używając powyższego generatora, ale nie dodawać go od razu po wyświetleniu się okienka z komentarzem. Skopiować całość tekstu i ODPOWIEDZIEĆ skopiowanym tekstem na stare WWG.
 4. Tylko sesje zgłoszone przez zarejestrowanych użytkowników będą uwzględniane.
 5. Chęć uczestnictwa w sesji zgłaszamy przez plusowanie komentarza z sesją WWG. Oczywiście jest to opcjonalne, ale dacie tym samym znać organizatorowi, że są chętni do wspólnego grania.
 6. Zapisy trwają od Poniedziałku do Czwartku. W Piątek pojawia się wpis podsumowujący organizowane sesje WWG.
 7. Jeśli macie zamiar streamować sesję WWG możecie wrzucić link w generator. UWAGA! Obecnie działa jedynie Twitch i adres musi być zgodnie z wzorem (tak jak Twitch udostępnia).
 8. Idea nowego Weekendowego Wspólnego Grania: click
 9. Miłego grania ^^
Oceń notkę:
+ +11 -