Recenzja: In Space We Brawl (PS4)

In Space We Brawl to klasyczny przedstawiciel gatunku kosmicznych strzelanek,...

Recenzja: Borderlands: The Pre-Sequel (PS3)

Borderlands: The Pre-Sequel od początku sprawiało wrażenie ofiary dojenia znanej serii....

Recenzja: NBA 2K15 (PS4)

Do rozpoczęcia prawdziwego sezonu NBA zostało dosłownie kilka dni. Jak co roku, studio...

Recenzje gier Pokaż filtry

Recenzja: In Space We Brawl (PS4) 689V

Encyklopedia: In Space We Brawl

Recenzja: In Space We Brawl (PS4)

In Space We Brawl to klasyczny przedstawiciel gatunku kosmicznych strzelanek, nastawionych na wspólną zabawę siedzących obok siebie graczy. Nie liczy się ani fabuła, ani grafika, a czysta rywalizacja i miodność gry. Czy oceniana dzisiaj produkcja ma potrzebne elementy?

czytaj dalej »

Recenzja: Borderlands: The Pre-Sequel (PS3) 2355V

Encyklopedia: Borderlands: The Pre-Sequel

Recenzja: Borderlands: The Pre-Sequel (PS3)

Borderlands: The Pre-Sequel od początku sprawiało wrażenie ofiary dojenia znanej serii. Nie dość, że gra pojawiła się wyłącznie na minionej generacji, to jeszcze nie dostała swojego numerku w tytule, przez co ciężko traktować ten tytuł jako pełnoprawną odsłonę. Czy grywalny Claptrap i kilka nowych bajerów wystarczą, byśmy to wszystko wybaczyli?

czytaj dalej »

Recenzja: NBA 2K15 (PS4) 3451V

Encyklopedia: NBA 2K15

Recenzja: NBA 2K15 (PS4)

Do rozpoczęcia prawdziwego sezonu NBA zostało dosłownie kilka dni. Jak co roku, studio Visual Concept wypuszcza na rynek kolejną odsłonę NBA 2K - bez dwóch zdań aktualnie najlepszej serii koszykarskiej na rynku. Poprzednia odsłona na PlayStation 4 była ogromnym krokiem naprzód względem poprzedniczek. Najwyższej jakości grafika, animacje i płynność - do dziś jest to jedna z najładniejszych gier w ogóle. Najnowsza część serii kontynuuje dobrą passę, ale…

czytaj dalej »

Recenzja: Natural Doctrine (PS4) 2528V

Encyklopedia: Natural Doctrine

Recenzja: Natural Doctrine (PS4)

Natural Doctrine to jeden z najtrudniejszych japońskich eRPeGów, z jakimi miałem do czynienia. Ba, to jedna z najtrudniejszych gier (niezależnie od gatunku) ostatnich kilku, jeśli nie kilkunastu lat. Przy niej seria Souls jest równie trudna, co zabranie śpiącemu niemowlakowi lizaka.

czytaj dalej »

Recenzja: Zen Pinball 2 (PS4) - South Park DLC 1645V

Encyklopedia: Zen Pinball 2

Recenzja: Zen Pinball 2 (PS4) - South Park DLC

Zen Studios wydaje się doskonale wiedzieć, jak zrobić dobrego pinballa. Ciężko się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że studio z cierpliwością godną średniowiecznego mnicha montuje coraz to nowe wirtualne stoły praktycznie bez przerwy od ostatnich siedmiu lat. Robiąc nieustannie to samo, ciężko nie osiągnąć perfekcji w swojej dziedzinie, która zaczyna przypominać sztukę.

czytaj dalej »

Recenzja: Styx: Master of Shadows (PS4) 5012V

Encyklopedia: Styx: Master of Shadows

Recenzja: Styx: Master of Shadows (PS4)

W końcu przybył. Mesjasz gatunku skradanek. Jeden, by wytknąć wszystkim błędy. Jeden, by godnie reprezentować skrytobójstwo na obecnej generacji. Na papierze mamy ideał – i to w dość przystępnej cenie! Jakie rzeczywiście jest Styx: Master of Shadows?

czytaj dalej »

Recenzja: The Evil Within (PS4) 7907V

Encyklopedia: The Evil Within

Recenzja: The Evil Within (PS4)

The Evil Within przed premierą sprawiał wrażenie, że ma szansę zapisać się złotymi literami w gatunku gier survival horror. Zewsząd byliśmy karmieni obietnicami odświeżenia tego rodzaju produkcji, a przed nami były kreślone wspaniałe wizje cudownej zabawy i strachu, którego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. W skrzyni ze skarbami miał znajdować się Święty Graal, który ostatecznie okazał się brudnym i cuchnącym alkoholem pękniętym kubkiem.

czytaj dalej »

Recenzja: Obcy: Izolacja (PS4) 5895V

Encyklopedia: Obcy: Izolacja

Recenzja: Obcy: Izolacja (PS4)

Postać Obcego jak i całe uniwersum zbudowane przez Gigera, Ridleya Scotta i resztę, ma ogromny potencjał jeśli chodzi o growe horrory. Zaszczucie, wiecznie towarzyszące uczucie strachu oraz bezsilności i samotności to cechy, które podane w odpowiedni sposób potrafią dostarczyć graczom niezapomnianych przeżyć. Dotychczasowe gry na podstawie Obcego i pochodnych, często stawiały na akcję, ale pojawiał się też odpowiedni klimat. Jak jest z Obcy: Izolacja (PS4)?

czytaj dalej »

Recenzja: Pix the Cat (PS Vita) 1988V

Encyklopedia: Pix the Cat

Recenzja: Pix the Cat (PS Vita)

Często jest tak, że gry najbardziej niepozorne okazują się najciekawsze i to z nimi zabawa jest najlepsza. W przypadku Pix the Cat (PS Vita) tak właśnie na początku było. Ekipa Pastagames postanowiła połączyć Pac-Mana i klasycznego „Węża”, dorzucając do tego upływający czas i pstrokate efekty graficzne. Efekt końcowy? Zapraszam do recenzji.

czytaj dalej »

Recenzja: Dust: An Elysian Tail (PS4) 3764V

Encyklopedia: Dust: An Elysian Tail

Recenzja: Dust: An Elysian Tail (PS4)

Prawie cztery lata pracy jednego zapalonego gracza-grafika-programisty zaowocowały grą, która w ubiegłym roku podbiła serca graczy na całym świecie. Ile może dokonać samotny twórca i skąd określenie „futrzasta Castlevania”?

czytaj dalej »

Recenzja: Sleeping Dogs: Definitive Edition (PS4) 5872V

Encyklopedia: Sleeping Dogs: Definitive Edition

Recenzja: Sleeping Dogs: Definitive Edition (PS4)

Na wydanie zremasterowanej wersji gry trzeba mieć pomysł – może to być naprawienie podstaw rozgrywki, jak było w przypadku Metro 2033 Redux, prezentacja możliwości studia, co zrobiło Naughty Dog w The Last of Us: Remastered, można nawet pokusić się o odświeżanie gry technologią poprawiającą zachowanie włosów. Niech będzie. Ważne, by wynikło z tego cokolwiek.

czytaj dalej »

Recenzja: Pier Solar and the Great Architects (PS4) 2181V

Encyklopedia: Pier Solar and the Great Architects

Recenzja: Pier Solar and the Great Architects (PS4)

Bardzo lubię RPG, a tym bardziej japońskie. Zarówno klasycznych przedstawicieli gatunku, jak i tych nowszych. Co prawda ostatnimi czasy nie mają się one najlepiej, ale nie można powiedzieć, by ich brakowało,chociaż nie jest już o nich tak głośno jak kiedyś. Tak czy siak, nie zdążyłem się nimi znudzić, wciąż z przyjemnością chłonę starsze jak i te młodsze dzieła. Pier Solar and the Great Architecs nie jest tworem ani nowym, ani starym, nie wprowadza też niczego świeżego – po prostu jest. Czy więc warto się nim zainteresować?

czytaj dalej »

Recenzja: Defense Grid 2 (PS4) 2394V

Encyklopedia: Defense Grid 2

Recenzja: Defense Grid 2 (PS4)

Nie jest tajemnicą, że na konsolach brakuje gier strategicznych. Ten mankament starają się jednak - choć po części - zrekompensować mniejsi deweloperzy, dostarczając nam gier typu tower defense lub wariacji na ich temat. Ostatnio na PS4 zadebiutowała kontynuacja Anomaly, dziś pora na Defense Grid 2.

czytaj dalej »

Recenzja: Spelunky (PS4) 4508V

Encyklopedia: Spelunky

Recenzja: Spelunky (PS4)

Jeśli nie wierzycie, że gra opierająca się na losowo generowanych poziomach może być dobra, to na pewno nie graliście w Spelunky. Ha, „dobra” – to produkcja niemal idealna, w której staroszkolny poziom trudności i stałe odkrywanie czegoś nowego dostarcza zabawy na miesiące. Nie wyolbrzymiam – //miesiące//!

czytaj dalej »

Recenzja: Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (PS4) 4052V

Encyklopedia: Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

Recenzja: Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (PS4)

Gdy Sherlock Holmes zaczyna posługiwać się smartfonem, Watson jest kobietą, a podziemne walki na pięści detektyw wygrywa dzięki efektownemu slow-mo – najwyższy czas wyłączyć telewizor. Fani oryginalnej, książkowej wizji Sir Arthura Conana Doyle’a odnajdą ulubione klimaty na konsoli w znakomitym Sherlock Holmes: Crimes and Punishments.

czytaj dalej »

Recenzja: Dark Souls II (PS3) - The Lost Crowns DLC 2789V

Encyklopedia: Dark Souls II

Recenzja: Dark Souls II (PS3) - The Lost Crowns DLC

Odbyliśmy już łącznie cztery eskapady do Drangleic. Przemierzaliśmy ponure zamczyska, ciemne lochy, a wraz z DLC – upadłe królestwa oraz utopie. Nadszedł czas na podsumowanie naszych wojaży i wyciągnięcie pewnych wniosków. Wiele osób podśmiechiwało się pod nosem, że From Software złamało swoją obietnicę, jaką było wydanie kompletnej gry. Oryginalnie Dark Souls II nigdy nie miało mieć DLC, będąc pełnym, niewymagającym dodatkowych rozszerzeń tytułem. Rzeczywistość nie sprostała temu wyzwaniu, a producent wypuścił kolejne DLC.

czytaj dalej »

Recenzja: Driveclub (PS4) 10709V

Encyklopedia: Driveclub

Recenzja: Driveclub (PS4)

Driveclub jest jedną z tych gier, na które czekałem z jęzorem wywieszonym do samej ziemi. Nowa generacja konsol, a w szczególności PlayStation 4, nie rozpuszcza nas wyścigowymi tytułami. Ba, na PS4 w ciągu ostatniego roku pojawiła się dosłownie jedna gra samochodowa - było to NFS Rivals. Oczekiwania były więc ogromne, a opóźnienie sięgające roku tylko je spotęgowało. Cóż, z pewnością można powiedzieć, że dzieło studia Evolution jest pierwszą wartą ogrania wyścigową pozycją na PlayStation 4. Pierwszą z dwóch.

czytaj dalej »

Recenzja: FIFA 15 (PS4) 7005V

Encyklopedia: FIFA 15

Recenzja: FIFA 15 (PS4)

Gdyby w prawdziwym świecie obrońcy grali tak jak w najnowszej grze z serii FIFA, wywaliłbym ich wszystkich na zbity pysk i zaznaczył, że nie nadają się nawet do zbierania kapusty na polu. EA chwaliło się zmianami i nowościami, tak zapomniało, że nie powinno psuć się tego, co wcześniej działało.

czytaj dalej »

Recenzja: Natural Doctrine (PS3) 3465V

Encyklopedia: Natural Doctrine

Recenzja: Natural Doctrine (PS3)

Natural Doctrine (PS3). Gra określana połączeniem Final Fantasy Tactics (PS One) z Demon's Souls (PS3). Powstała, by zapełnić lukę wśród taktycznych gier RPG stawiających przed graczem wyzwanie, których to, zdaniem twórców, ostatnio brakowało. Jak więc prezentuje się produkcja „skonstruowana jest w ten sposób, by gracz jak najczęściej przegrywał”? Komu ją polecić i czy warta jest sprawdzenia? Zapraszam do recenzji.

czytaj dalej »

Recenzja: Śródziemie: Cień Mordoru (PS4) 9230V

Encyklopedia: Śródziemie: Cień Mordoru

Recenzja: Śródziemie: Cień Mordoru (PS4)

Śródziemie: Cień Mordoru jest idealnym przykładem produkcji, w której nie trzeba wymyślać koła na nowo - wystarczy wziąć dwie sprawdzone formuły, wymieszać je i nawet jeśli komuś któraś z nich osobno nie przypadła do gustu (jak autorowi tego tekstu), to razem może wyniknąć z tego kawał dobrej gry.

czytaj dalej »

Strona

Reklama

Reklama

Trofea przejdź »

Just Dance® 2015 (US)

Just Dance® 2015 (US)
  • Platyna 1
  • Platyna 3
  • Platyna 10
  • Platyna 32
  • | Razem: 46

Miesięcznik PSX Extreme

Najnowsze w Bazie gier

zamknij [x]
Informujemy, że strona www.pssite.com korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.