Recenzja: Under Night In-Birth EXE:Late (PS3)

Produkcja to wprawdzie stosunkowo młoda marka od twórców serii bijatyk Melty Blood tj....

Recenzja: Dragon Ball Xenoverse (PS4)

Zrobić grę lepszą od Dragon Ball: Battle of Z ciężko nie jest. Dimps nie miało więc...

Recenzja: Zen Pinball 2 (PS4) - Iron And Steel DLC

Fani wirtualnych flipperów są podzieleni pomiędzy Zen Pinball a Pinball Arcade. Ten...

Recenzje gier Pokaż filtry

Recenzja: Under Night In-Birth EXE:Late (PS3) 903V

Encyklopedia: Under Night In-Birth EXE:Late

Recenzja: Under Night In-Birth EXE:Late (PS3)

Produkcja to wprawdzie stosunkowo młoda marka od twórców serii bijatyk Melty Blood tj. Ecole Software i French Bread, ale pierwotnie debiutowała na automatach arcade w 2012 roku. Recenzje były zachęcające, więc postanowiono z salonów gier przenieść tytuł pod domowe strzechy. Teraz rodzi się pytanie, czy zabawa na własnym sprzęcie jest równie wciągająca jak tam.

czytaj dalej »

Recenzja: Dragon Ball Xenoverse (PS4) 3883V

Encyklopedia: Dragon Ball Xenoverse

Recenzja: Dragon Ball Xenoverse (PS4)

Zrobić grę lepszą od Dragon Ball: Battle of Z ciężko nie jest. Dimps nie miało więc trudnego zadania. Wystarczyło się przyłożyć i szanse, by pierwsza gra o Smoczych Kulach na nowej generacji konsol wyszła dobrze, były wysokie. Niestety hitu nie udało się zrobić, ale nie oznacza to, że mamy do czynienia z czymś niewartym naszej uwagi.

czytaj dalej »

Recenzja: Zen Pinball 2 (PS4) - Iron And Steel DLC 743V

Encyklopedia: Zen Pinball 2

Recenzja: Zen Pinball 2 (PS4) - Iron And Steel DLC

Fani wirtualnych flipperów są podzieleni pomiędzy Zen Pinball a Pinball Arcade. Ten drugi oferuje bardziej realistyczne stoły, kiedy samo Zen Pinball odpływa w świat fantastyczny, pozwalając, aby na stole działy się rzeczy, które normalnie nie miałyby prawa się wydarzyć. Przyjrzyjmy się więc ostatnio wypuszczonej paczce Iron And Steel.

czytaj dalej »

Recenzja: Hand of Fate (PS4) 2064V

Encyklopedia: Hand of Fate

Recenzja: Hand of Fate (PS4)

Czasami pośród licznych indyków i całej reszty ptactwa znajdziemy grę, której sam opis wskazuje na dość dużą oryginalność pośród setek innych, podobnych do siebie produkcji. Hand of Fate właściwie od samego początku przykuło moją uwagę i, choć gra ma pewne braki, spędzone przy niej sesje z pewnością zaliczam do udanych.

czytaj dalej »

Recenzja: htoL#NiQ: The Firefly Diary (PS Vita) 1045V

Encyklopedia: htoL#NiQ: The Firefly Diary

Recenzja: htoL#NiQ: The Firefly Diary (PS Vita)

Nie bójcie się tego tytułu – chociaż wygląda, jakby ktoś nieuważnie oparł się o klawiaturę, jest to ekstrawagancki sposób zapisu japońskiego "Hotaru no Nikki" (jap. Świetlikowy Pamiętnik). Co z tego, że poza Japonią nikt tego nie zrozumie... Gra popełnia więcej takich grzechów, ale mimo to jest na swój sposób dobra... jeśli jesteście w stanie wziąć na siebie setki brutalnych zgonów uroczej bohaterki.

czytaj dalej »

Recenzja: SpongeBob HeroPants (PS Vita) 1369V

Encyklopedia: SpongeBob HeroPants

Recenzja: SpongeBob HeroPants (PS Vita)

Hej, to SpongeBob Kanciastoporty! Razem z Patrykiem Rozgwiazdą, Sandy Pysią i resztą przyjaciół żyje sobie w Bikini Dolnym i… nie, zapomnijcie. Ani to spolszczenia nie ma, ani niczego, czym można by się zainteresować. Ale co tam – zapraszam do recenzji!

czytaj dalej »

Recenzja: Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (PSV) 1738V

Encyklopedia: Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart

Recenzja: Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (PSV)

Compile Hearts ze swoim cyklem Neptunia mierzy w niszę albo otrzymuje wystarczające dochody ze sprzedaży, więc nie tylko go dalej rozwija, ale podjęło także eksperyment stworzenia dla odmiany odpowiedniej wariacji. Do współpracy zaproszono tym razem firmę Sting. Czy jednak nowa koncepcja rozgrywki zastosowana w Hyperdevotion Noire jest tym, na co czekali fani?

czytaj dalej »

Recenzja: The Order 1886 (PS4) 11663V

Encyklopedia: The Order 1886

Recenzja: The Order 1886 (PS4)

The Order 1886 bez wątpienia jest najładniejszą grą tej generacji konsol i jeszcze długo może nią być. Ekipa Ready at Dawn dokonała prawie niemożliwego – dostarczyła produkcji, która graficznie niczym nie odbiega od pierwszego zwiastuna. Czy mamy jednak do czynienia z piękną wydmuszką? Na szczęście nie.

czytaj dalej »

Recenzja: Pillar (PS4) 2503V

Encyklopedia: Pillar

Recenzja: Pillar (PS4)

„Dziwne” gry mają w sobie pewien urok. Są zawsze czymś nowym i na swój sposób świeżym. Produkcję Michaela Hicksa spokojnie można zaliczyć do właśnie takich „dziwnych” gier, które ciężko w ogóle przypisać do jakiegokolwiek gatunku. Czy jest udana? Ciężko powiedzieć, ale na pewno mogę stwierdzić, że prędko o niej nie zapomnę.

czytaj dalej »

Recenzja: Unmechanical: Extended Edition (PS4) 1632V

Encyklopedia: Unmechanical: Extended Edition

Recenzja: Unmechanical: Extended Edition (PS4)

Pamiętacie Limbo? Jeśli produkcja zrobiła na Was wrażenie, to sięgnięcie po Unmechanical: Extended Edition wydaje się być naturalnym następstwem. W szczególności, że te pod paroma względami wydaje się być lepsze od wspomnianej produkcji.

czytaj dalej »

Recenzja: Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation (PS Vita) 1597V

Encyklopedia: Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation

Recenzja: Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation (PS Vita)

Trylogia Hyperdimension Neptunia zadebiutowała pierwotnie na konsoli PS3 w 2011 roku dzięki kooperacji firm Compile Hearts i NIS. Wprawdzie były to bardzo hermetyczne produkcje, mimo to zdobyły sporą grupę wielbicieli. Nim na PS4 trafi kontynuacja przygód Neptune, postanowiono ponownie wydać wspomniany cykl w odświeżonej wersji – Re;Birth. Zmiany objęły praktycznie wszystko - począwszy od wydawcy, poprzez mechanikę gry, na platformach docelowych skończywszy.

czytaj dalej »

Recenzja: Chivalry: Medieval Warfare (PS3) 2912V

Encyklopedia: Chivalry: Medieval Warfare

Recenzja: Chivalry: Medieval Warfare (PS3)

Graliście w Mount and Blade? Dostępne tylko na PC, ale jeśli nie mieliście okazji, to ominęliście kawał dobrej gry. Co to ma wspólnego z Chivalry: Medieval Warfare? Niby nic, a zarazem wszystko.

czytaj dalej »

Recenzja: Evolve (PS4) 7821V

Encyklopedia: Evolve

Recenzja: Evolve (PS4)

Nowa gra twórców serii Left 4 Dead, która ominęła konsole marki PlayStation, już w momencie zapowiedzi przykuła moją uwagę. Pomysł na niestandardową, asymetryczną rozgrywkę wieloosobową w świecie przyszłości opanowanym przez kosmiczne kreatury rozpalał moją wyobraźnię. Z nieskrywaną ekscytacją śledziłem zapowiedzi nowych łowców oraz potworów, którymi przyjdzie nam pokierować. Klika dni temu w moje ręce wpadła w końcu pełna wersja gry, więc czym prędzej zacząłem zabawę.

czytaj dalej »

Recenzja: Super Stardust Ultra (PS4) 2597V

Encyklopedia: Super Stardust Ultra

Recenzja: Super Stardust Ultra (PS4)

Super Stardust HD do dziś jest moim ulubionym tytułem z PlayStation 3. Gdy debiutowała wersja na Vitę – był to mój pierwszy zakup. Teraz, kiedy pojawiła się wersja na PS4, nie mogłem sobie odmówić i tego zakupu. Jako fan tzw. twin-stick shooterów nie mogę być bardziej zadowolony z tego portu.

czytaj dalej »

Recenzja: King Oddball (PS3) 1108V

Encyklopedia: King Oddball

Recenzja: King Oddball (PS3)

W recenzji Escape Goat 2 napisałem następujące zdanie: „Dużo twórców widzi zresztą w ruchu indie szansę na zarobienie pieniędzy poprzez odgrzanie kotleta sprzed 20 lat”. King Oddball w żadnym wypadku nie jest odgrzanym kotletem sprzed 20 lat. To pies zmielony razem z budą.

czytaj dalej »

Recenzja: Kick & Fennick (PS Vita) 1543V

Encyklopedia: Kick & Fennick

Recenzja: Kick & Fennick (PS Vita)

PlayStation Plus od dłuższego czasu staje się usługą promującą gry niezależne. Gdyby nie Plus, ludzie nie zauważyliby prawdopodobnie wielu gier, którym warto dać szansę. Jedną z takich produkcji jest Kick & Fennick, który od początku wyglądał niczym klasyczna do bólu platformówka. I gdyby nie to, że produkcja wpadła „przy okazji” do Plusa, nigdy bym się nią nie zainteresował. Ależ bym popełnił błąd.

czytaj dalej »

Recenzja: Apotheon (PS4) 6218V

Encyklopedia: Apotheon

Recenzja: Apotheon (PS4)

Połączenie God of War i Guacamelee – tak najprościej opisać Apotheon. Atakuje tymi nazwami Waszą uwagę już na wstępie, bo jest to zdecydowanie warta uwagi produkcja, chociaż łatwo się zniechęcić ciężkim początkiem czy też możecie ją wręcz pominąć przez towarzyszkę lutowej oferty Plusa – Transistor. Nie popełnijcie tego błędu!

czytaj dalej »

Recenzja: Criminal Girls: Invite Only (PS Vita) 1821V

Encyklopedia: Criminal Girls: Invite Only

Recenzja: Criminal Girls: Invite Only (PS Vita)

Nieletnie dziewczynki, nagość, jęki i tortury – dodajcie do tego prosty system walk turowych, a zamiast materiałów wystarczających do posądzenia kogoś o pedofilię, dostaniemy typowego j-RPG-a. I może w Japonii coś takiego nie jest niczym  specjalnym, ale w Europie... no, w oryginalnej postaci gra nie miałaby racji bytu. Więc nieco ją zmieniono.

czytaj dalej »

Recenzja: Life is Strange (PS4) - Epizod 1 5039V

Encyklopedia: Life is Strange

Recenzja: Life is Strange (PS4) - Epizod 1

Jedynym okresem, kiedy miałem coś przeciwko interaktywnym filmom, były lata 90. Dopiero Heavy Rain z Fahrenheitem wskrzesiły ten gatunek. Pomijając twory Davida Cage’a, na rynku mamy obecnie w gruncie rzeczy tylko studio Telltale Games, któremu właśnie wyrósł rywal. Problem w tym, że Life is Strange to dziwna i bardzo nierówna gra.

czytaj dalej »

Recenzja: Baboon! (PS Vita) 1076V

Encyklopedia: Baboon!

Recenzja: Baboon! (PS Vita)

Gry wideo dają nam możliwość wcielania się w nieistniejących bohaterów. Często to zwyczajne postaci, czasami stworzone kreatury. W Baboon! gramy za to małpą, która nie potrafi skakać, a jakimś cudem przypadło jej zadanie zbierania bananów i uratowania swoich rodzinnych stron, a później – kolejnych z rąk różnorakich, złych zwierząt takich jak nietoperze, osy...

czytaj dalej »

Strona

Reklama

Reklama

Trofea przejdź »

Dead or Alive 5: Last Round

Dead or Alive 5: Last Round
  • Platyna 1
  • Platyna 2
  • Platyna 12
  • Platyna 33
  • | Razem: 48

Miesięcznik PSX Extreme

Najnowsze w Bazie gier

zamknij [x]
Informujemy, że strona www.pssite.com korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.