Recenzja: Saints Row: Gat Out of Hell (PS4)

Z dojeniem każdej, nawet najlepszej marki jest taki problem, że łatwo przesadzić i to,...

Recenzja: Nihilumbra (PS Vita)

Jesteś sam. Chcesz umrzeć. Nie różnisz się od tych potworów. Twoja ucieczka musi...

Recenzja: Grim Fandango (PS4)

Gatunek gier przygodowych praktycznie umarł. Wielkie studia nie wydają już takich...

Recenzje gier Pokaż filtry

Recenzja: Saints Row: Gat Out of Hell (PS4) 2016V

Encyklopedia: Saints Row: Gat Out of Hell

Recenzja: Saints Row: Gat Out of Hell (PS4)

Z dojeniem każdej, nawet najlepszej marki jest taki problem, że łatwo przesadzić i to, co bawiło w poprzednich odsłonach, w kolejnej powoduje lekki ból zębów. Tak właśnie jest w przypadku samodzielnego dodatku Gat Out of Hell, które nie miesza za dużo, ale właśnie z tego powodu jest niesamowicie wtórne i męczyłoby, gdyby całości nie można było ukończyć w... dwie godziny.

czytaj dalej »

Recenzja: Nihilumbra (PS Vita) 922V

Encyklopedia: Nihilumbra

Recenzja: Nihilumbra (PS Vita)

Jesteś sam. Chcesz umrzeć. Nie różnisz się od tych potworów. Twoja ucieczka musi zakończyć się tragedią. Jesteś niczym. Absolutnie niczym.

czytaj dalej »

Recenzja: Grim Fandango (PS4) 2882V

Encyklopedia: Grim Fandango

Recenzja: Grim Fandango (PS4)

Gatunek gier przygodowych praktycznie umarł. Wielkie studia nie wydają już takich produkcji, a mniejsi niezależni deweloperzy są bardziej zainteresowani tworzeniem kolejnych gier platformowych niż przygodówek. Nie inaczej jest zresztą z konsumentami, gdyż to przecież popyt kreuje podaż, a jednego i drugiego jak na lekarstwo. W takim właśnie środowisku nagle zapada decyzja o odświeżeniu Grim Fandango…

czytaj dalej »

Recenzja: Resident Evil HD Remaster (PS4) 6423V

Encyklopedia: Resident Evil HD Remaster

Recenzja: Resident Evil HD Remaster (PS4)

Szczerze powiedziawszy nigdy nie myślałem, że zagram ponownie w pierwszą odsłonę „Residenta”. Do nostalgii i antyku trzeba podchodzić ostrożnie, bo skutecznie jest w stanie obrzydzić nam nasze wspomnienia. Czasy też były inne i oprawa, która wywoływała w nas zachwyt na zasadzie „bardziej realistycznie być już nie może”, dziś w dobie „codów” i „asasynów” wzbudzi w nas raczej uśmiech politowania.

czytaj dalej »

Recenzja: Joe Danger 2: The Movie (PS Vita) 1757V

Encyklopedia: Joe Danger 2: The Movie

Recenzja: Joe Danger 2: The Movie (PS Vita)

Niby zwykła platformówka 2,5D: gwiazdki do zbierania, przeszkody do ominięcia, ukryte znajdźki – a jednak bohater przemierzy tę planszę na motorze. Albo z jetpackiem. Albo na nartach. Niebezpieczny Józef trafił na Vitę z drugą częścią swoich przygód i przyprowadził przyjaciół z Sackboyem na czele!

czytaj dalej »

Recenzja: Fat Princess: Piece of Cake (PS Vita) 1888V

Encyklopedia: Fat Princess: Piece of Cake

Recenzja: Fat Princess: Piece of Cake (PS Vita)

Gry z gatunku „połącz trzy” to miłe czasoumilacze, odpalane na kilka chwil w przerwach od poważniejszych zajęć. Kupione dawno temu Puzzle Quest bardzo długo służyło mi właśnie za taką odskocznię od większych gier, dlatego zainteresowałem się Fat Princess: Piece of Cake, które dodatkowo angażuje jedną z przyjemniejszych serii z PS3. Niestety, czar szybko prysł.

czytaj dalej »

Recenzja: Assassin's Creed Unity - Dead Kings (PS4) 5915V

Encyklopedia: Assassin's Creed Unity

Recenzja: Assassin's Creed Unity  - Dead Kings (PS4)

Mówią, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Co innego w sytuacji, w której „koń” jest formą odszkodowania za wypuszczenie zabugowanej gry. Z tego powodu właśnie w zęby zajrzeć trzeba, szczególnie gdy z pyska podejrzanie śmierdzi mimo licznych wizyt u weterynarza.

czytaj dalej »

Recenzja: Oddworld: Munch's Oddysee HD (PS Vita) 2184V

Encyklopedia: Oddworld: Munch's Oddysee HD

Recenzja: Oddworld: Munch's Oddysee HD (PS Vita)

Oj, długo musieliśmy czekać na przenośną odsłonę Oddworld: Munch’s Oddysee HD. Zapowiedziana została ona bowiem, wraz z odświeżonym Stranger’s Wrath, w wakacje 2012 roku. O ile w ten drugi tytuł faktycznie mogliśmy się już zagrywać 2 lata temu, o tyle o przygodach Muncha słuch jakoś zaginął. Aż do teraz. Czy opłacało się tak długo wyglądać reedycji tytułu, któremu niedawno stuknęła „trzynastka” na karku? Sprawdźmy!

czytaj dalej »

Recenzja: Duke Nukem 3D: Megaton Edition (PS Vita) 4008V

Encyklopedia: Duke Nukem 3D: Megaton Edition

Recenzja: Duke Nukem 3D: Megaton Edition (PS Vita)

Duke to prawdziwy emeryt. Gdy ostatnio zdjął kapcie i wstał ze swojego bujanego fotela, to strzykało mu w krzyżu, a i kondycja nie ta. Duke Nukem Forever raczej zawodził, więc zamiast tworzyć nowe historie, papcio Duke postanowił opowiedzieć nam początek swoich walk z kosmicznymi najeźdźcami. Że chciał ratować świat? A gdzieżby. Panienki. Bo żaden kosmita nie zabierze mu ziemskich kobitek.

czytaj dalej »

Recenzja: Woah Dave! (PS Vita) 2698V

Encyklopedia: Woah Dave!

Recenzja: Woah Dave! (PS Vita)

Chory psychicznie bohater biega po mieście i zabija ludzi za drobniaki. Miażdży ich, rozrywa na kawałki, zrzuca z wysokości. I mogłaby to być jedyna zaleta tej gry, ale Woah Dave! potrafiło nawet zniszczyć radość z bezsensownej przemocy.

czytaj dalej »

Recenzja: Loadout (PS4) 4182V

Encyklopedia: Loadout

Recenzja: Loadout (PS4)

Szczerze mówiąc nie przepadam za grami F2P. Głównie dlatego, że z uwagi na to, iż są darmowe, cierpią jednocześnie na wybrakowanie. Zawiodłem się przez to na Ace Combat Infinity (PS3), który w dniu premiery miał naprawdę niewiele zawartości, a całość polegała na robieniu w kółko tego samego. Podobnie było w przypadku Tekken Revolution (PS3). Dlatego nieco sceptycznie podszedłem do Loadout. Jest to również moje pierwsze spotkanie z grą F2P na PlayStation 4. Jak wypadło?

czytaj dalej »

Recenzja: Switch Galaxy Ultra (PS4) 1918V

Encyklopedia: Switch Galaxy Ultra

Recenzja: Switch Galaxy Ultra (PS4)

Zastanawiające, że przy okazji tak wielkich platform jak PlayStation 4 doczekaliśmy się tak wielu małych produkcji, często ze smartfonowym rodowodem. Tak jakby sukces danej produkcji na określonym sprzęcie obiecywał to samo wszędzie indziej. Jak jest w przypadku Switch Galaxy Ultra w wersji na PlayStation 4?

czytaj dalej »

Recenzja: Resogun (PS Vita) 2952V

Encyklopedia: Resogun

Recenzja: Resogun (PS Vita)

Resogun na kolejnych platformach, którym mocą do PS4 daleko? Tak, miałem gigantyczne obawy i spodziewałem się bardzo słabego portu, który zarżnie to, co w Resogun jest najfajniejsze i co podobało mi się rok temu. Na szczęście nie jest tak źle, choć brak 60 klatek na sekundę daje się we znaki.

czytaj dalej »

Recenzja: Escape Goat 2 (PS4) 2425V

Encyklopedia: Escape Goat 2

Recenzja: Escape Goat 2 (PS4)

Powiedzmy sobie szczerze - lubię indyki, ale dostając pod rząd 4-5 platformówek do recenzji, można zgnuśnieć. W szczególności, że takie gry ciężko jest popsuć (acz jest to możliwe), co powoduję, że prawie zawsze dostaje się rzemieślniczo poprawny tytuł, który trzeba oceniać pod trochę innymi kątami, aby wyłuskać w tekście coś sensownego, co powie Wam o wyjątkowości lub jej braku w danej produkcji. Do Escape Goat 2 podchodziłem na początku z dystansem.

czytaj dalej »

Recenzja: Titan Attacks! (PS Vita) 1674V

Encyklopedia: Titan Attacks!

Recenzja: Titan Attacks! (PS Vita)

Bycie klonem sprawdzonego pomysłu nie oznacza automatycznie bycia gorszym. Przynajmniej jeśli mowa o grach wideo. Titan Attacks jest niczym innym jak odświeżonym pomysłem znanym sprzed kilkudziesięciu lat w postaci nieśmiertelnego Space Invaders. Ostatnią i chyba najlepszą produkcją tego typu, z którą miałem do czynienia, było wydanie na PSP. Czy gra ekipy Puppy Games warta jest naszego czasu?

czytaj dalej »

Recenzja: Treasures of Montezuma: Arena (PS3) 2580V

  • PS3
  • redakcja @ 25.12.2014

Encyklopedia: Treasures of Montezuma: Arena

Recenzja: Treasures of Montezuma: Arena (PS3)

Podobnie jak różne odmiany Tetrisa, gry logiczne polegające na zamianie miejscami i łączenie w trójki tego samego koloru różnej maści klocków czy klejnotów towarzyszą nam od wielu lat. Z początkiem obecnego wieku światło dzienne ujrzało Bejeweled, na nowo propagujący ten model zabawy. Następnie pojawił się światowy hit w postaci Puzzle Questa, który dorzucił jeszcze elementy RPG. Niestety od tamtej pory mamy już tylko marnych naśladowców.

czytaj dalej »

Recenzja: Dragon Age: Inkwizycja (PS4) 7864V

Encyklopedia: Dragon Age: Inkwizycja

Recenzja: Dragon Age: Inkwizycja (PS4)

Z punktu widzenia rynku gier wideo, Dragon Age: Inkwizycja to już praktycznie prehistoria. Gra przecież wyszła miesiąc temu i każdy, kto chciał ją kupić, już dawno to zrobił. Byłem jednak bardzo ciekawy, jak BioWare ewoluowało od czasów „legendarnego” Mass Effect 3. Zapewniam Was, że ciekawość została zaspokojona w pełni, bo obiecałem sobie, że trochę minie, nim znowu tknę produkcję tego studia.

czytaj dalej »

Recenzja: Trine Enchanted Edition (PS4) 2987V

Encyklopedia: Trine Enchanted Edition

Recenzja: Trine Enchanted Edition (PS4)

Po oszałamiających widoczkach z Trine 2: Complete Story (PS4) ciężko jest wrócić do części pierwszej. Na szczęście jednak Trine Enchanted Edition (PS4) wciąż broni się tym, co niegdyś oczarowało graczy i umożliwiło powstanie wspaniałego sequela.

czytaj dalej »

Recenzja: Guilty Gear Xrd -Sign- (PS4) 2372V

  • PS4
  • redakcja @ 19.12.2014

Encyklopedia: Guilty Gear Xrd -Sign-

Recenzja: Guilty Gear Xrd -Sign- (PS4)

Guilty Gear XRD -SIGN- to najnowsze dziecko kolaboracji Arc System Works oraz Team Red - napędzana silnikiem Unreal 3 bijatyka, która przez wielu została prześmiewczo nazwana mesjaszem tego gatunku. Oczekiwania były ogromne, a premiera tytułu ożywiła scenę bijatyk 2D w kraju. Czy warto więc było czekać ponad dziesięć lat na kontynuację serii? Nie oszukujmy się - było cholernie warto.

czytaj dalej »

Recenzja: Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX (PS3) 2773V

Encyklopedia: Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX

Recenzja: Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX (PS3)

Kingdom Hearts to jedna z najwspanialszych serii, jakie dane mi było poznać. Każda z odsłon targała moimi emocjami, nie pozwalała się wyspać i momentami sprawiała, że łapałem się za głowę na widok niektórych scen. I mimo iż przy tych grach spędziłem setki godzin, do kolekcji HD zasiadłem z wielką chęcią.

czytaj dalej »

Strona

Reklama

Reklama

Trofea przejdź »

Splice

Splice
  • Platyna 0
  • Platyna 1
  • Platyna 2
  • Platyna 11
  • | Razem: 14

Miesięcznik PSX Extreme

Najnowsze w Bazie gier

zamknij [x]
Informujemy, że strona www.pssite.com korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.