Recenzja: Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition (PS4)

Gdyby organizowano konkurs na najbardziej odtwórcze serie gier, Dynasty Warriors byłoby...

Recenzja: Octodad: Dadliest Catch (PS4)

Małżeństwo pełne jest kompromisów i wyrzeczeń. To akceptowanie drugiej połówki taką,...

Recenzja: MXGP The Official Motocross Videogame (PS3)

W momencie, w którym Musiol zaproponował mi możliwość recenzji MXGP, stanęły mi przed...

Recenzje gier Pokaż filtry

Recenzja: Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition (PS4) 993V

Encyklopedia: Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition

Recenzja: Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition (PS4)

Gdyby organizowano konkurs na najbardziej odtwórcze serie gier, Dynasty Warriors byłoby faworytem bukmacherów. Gry ekipy Omega Force od kilkunastu lat opierają się na identycznym schemacie, do którego rzadko kiedy dokładane są jakieś konkretniejsze zmiany lub nowości. I nawet jeśli zmienimy tytuł, to trzon rozgrywki pozostaje ten sam. Z Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition nie jest inaczej.

czytaj dalej »

Recenzja: Octodad: Dadliest Catch (PS4) 1384V

Encyklopedia: Octodad: Dadliest Catch

Recenzja: Octodad: Dadliest Catch (PS4)

Małżeństwo pełne jest kompromisów i wyrzeczeń. To akceptowanie drugiej połówki taką, jaka jest. Nawet jeśli małżonek jest żółty, oślizgły, ma macki i nie umie przejść kilku metrów bez rozwalania wszystkiego wokół. Chwilami może być ciężko, ale ile to daje frajdy!

czytaj dalej »

Recenzja: MXGP The Official Motocross Videogame (PS3) 1090V

Encyklopedia: MXGP The Official Motocross Videogame

Recenzja: MXGP The Official Motocross Videogame (PS3)

W momencie, w którym Musiol zaproponował mi możliwość recenzji MXGP, stanęły mi przed oczami tytuły, które kiedyś zagrywałem się całymi dniami - stare, lecz świetnie wspominane Motocross Madness z końcówki lat 90, czy też nowsze, ale równie miodne MX vs ATV. Z drugiej strony widzę, że grę robi studio Milestone. Ten sam deweloper, który nie jest sobie w stanie poradzić z licencją WRC. A więc z jednej strony - spore oczekiwania, z drugiej uzasadniona obawa… że to po prostu nie wyjdzie. Wyszło?

czytaj dalej »

Recenzja: EA SPORTS 2014 FIFA World Cup Brasil (PS3) 2067V

Encyklopedia: EA SPORTS 2014 FIFA World Cup Brazil

Recenzja: EA SPORTS 2014 FIFA World Cup Brasil (PS3)

Piłkarskie mistrzostwa świata to turniej wyjątkowy, nie tylko ze względu na rangę wydarzenia, ale także na to, że impreza ta odbywa się raz na cztery lata. Okolicznościowe edycje piłkarskiej symulacji od Electronic Arts do tej pory radziły sobie skutecznie z podgrzewaniem atmosfery przed mundialem i oddaniem wspomnianej wyjątkowości. Sprawdźmy zatem, czy w przypadku EA SPORTS 2014 FIFA World Cup Brazil (PS3) jest podobnie.

czytaj dalej »

Recenzja: Dead Nation (PS Vita) 1815V

Encyklopedia: Dead Nation

Recenzja: Dead Nation (PS Vita)

Dead Nation mamy od środy na wszystkich trzech wiodących platformach PlayStation. Wersja z PS3 wspiera funkcję Cross-Buy, więc jeśli kupiliście grę wcześniej (lub skorzystaliście parę lat temu z programu Welcome Back), Dead Nation na PS Vicie ściągniecie bez dodatkowych opłat. Pytanie tylko – czy warto?

czytaj dalej »

Recenzja: Ethan: Meteor Hunter (PS Vita) 783V

Encyklopedia: Ethan: Meteor Hunter

Recenzja: Ethan: Meteor Hunter (PS Vita)

Ethan: Meteor Hunter opowiada historię myszy, który w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń dostaje odłamkiem meteorytu w głowę i otrzymuje nadprzyrodzone zdolności w postaci zatrzymywania czasu i przenoszenia przedmiotów siłą umysłu. Wiedziony chęcią zdobycia jeszcze większej mocy wyrusza w dalszą podróż. Gra pojawiła się już dawno temu na PC i PlayStation 3, a teraz trafiła na PlayStation Vitę.

czytaj dalej »

Recenzja: LEGO The Hobbit (PS3) 1647V

Encyklopedia: LEGO The Hobbit

Recenzja: LEGO The Hobbit (PS3)

- To dobra gra – powiedział Bilbo, i powiedział to z całym przekonaniem, bo mechanika była sprawdzona, postaci od groma, a nowe pomysły urozmaicały rozgrywkę. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza.

czytaj dalej »

Recenzja: Strike Suit Zero: Director's Cut (PS4) 1455V

Encyklopedia: Strike Suit Zero: Director's Cut

Recenzja: Strike Suit Zero: Director's Cut (PS4)

„Wal w wieżyczki” mówili, „tylko od Ciebie zależy nasze życie”. Słysząc te słowa z głośników telewizora mam przed sobą wpół rozpłataną gwiazdę, na tle której odbywa się istna batalia, której nie powstydziłyby się Gwiezdne Wojny, Star Trek i Battlestar Galactica razem wzięte. Dodajmy do tego, że Strike Suit Zero przypomina takie produkcje jak Omega Boost i Macross - to spory komplement.

czytaj dalej »

Recenzja: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS4) 2494V

Encyklopedia: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Recenzja: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS4)

Recenzować raz jeszcze coś, co raz się zrecenzowało? Czemu nie, zwłaszcza, że od premiery minęło kilka grubych miesięcy, gra zmieniła platformę na której przyszło mi w nią grać, a jakby tego było mało – otrzymała dwie łatki ze sporą ilością dodatków. Można wreszcie powiedzieć, że Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS4) wreszcie jest takie, jakie być powinno.

czytaj dalej »

Recenzja: The Sly Trilogy (PS Vita) 1465V

Encyklopedia: The Sly Trilogy

Recenzja: The Sly Trilogy (PS Vita)

Złodziej nigdy nie powinien wracać na miejsce zbrodni, a szop Sly robi to już drugi raz. Klasyka platformerów z PlayStation 2 powróciła w chwale i z odświeżoną oprawą graficzną trzy i pół roku temu na PS3, a teraz The Sly Collection trafia na handheldy. Czy jest sens podchodzić do trylogii bez pada w ręku?

czytaj dalej »

Recenzja: MLB 14: The Show (PS3) 961V

Encyklopedia: MLB 14: The Show

Recenzja: MLB 14: The Show (PS3)

Mimo że baseball to w Polsce sport raczej niszowy, swoich fanów w naszym kraju posiada. Głównie z myślą o nich, choć nie tylko, przygotowaliśmy recenzję świeżej odsłony najbardziej uznanej serii traktującej o tej popularnej za oceanem dyscyplinie - MLB 14: The Show (PS3). Jak produkcja studia Sony San Diego radzi sobie z poczciwą PS3 i czy jest to godne pożegnanie cyklu z ustępującą generacją konsol Sony? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w recenzji.

czytaj dalej »

Recenzja: Football Manager 2014 Classic (PS Vita) 1014V

Encyklopedia: Football Manager 2014 Classic

Recenzja: Football Manager 2014 Classic (PS Vita)

Najlepszy manager piłkarski trafia w uproszczonej wersji na PlayStation Vita. Wycięto zbędny dla tej konsoli tłuszcz, zostawiając nam najlepsze mięsko. W teorii wszystko powinno zagrać przynajmniej bardzo dobrze. Ale nie zagrało. Gdzie więc leży problem skoro Football Manager 2014 to gra świetna, ale w przenośnej wersji jedynie na "czwórkę"?

czytaj dalej »

Recenzja: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS4) 3161V

Encyklopedia: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Recenzja: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS4)
"Płatne demo", "Skok na kasę", "Skandal i oszustwo". To tylko niektóre z wielu określeń na Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS4) jakie pojawiły się przed premierą i po niej, gdy okazało się, że całość starczy raptem na maksymalnie dwie godziny. Nie ma co ukrywać, że to, za co trzeba zapłacić 129 złotych (na PS4), śmiało mogło zostać wydane w PlayStation Store za darmo. Warto jednak podejść do tej produkcji bez uprzedzeń bo Kojima pokazał nią w jakim kierunku zabierze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4). A mi się ten kierunek podoba. czytaj dalej »

Recenzja: Mercenary Kings (PS4) 2393V

Encyklopedia: Mercenary Kings

Recenzja: Mercenary Kings (PS4)

Kiedy zobaczyłem pierwszą zapowiedź Mercenary Kings (PS4) na PlayStation 4, z miejsca wstałem, zacząłem klaskać i odliczać dni do premiery. W końcu nadszedł ten dzień, w którym za pomocą aplikacji PlayStation w telefonie nakazałem konsoli ściągnąć grę na dysk, a po powrocie z pracy z zaciekawieniem odpaliłem ten długo wyczekiwany tytuł. Jakież było moje zdziwienie.

czytaj dalej »

Recenzja: Killzone: Shadow Fall (PS4) - Zestaw Buntownika 1439V

Encyklopedia: Killzone: Shadow Fall

Recenzja: Killzone: Shadow Fall (PS4) - Zestaw Buntownika

Dawno, dawno temu postanowiliśmy co jakiś czas także recenzować DLC, które przecież stają się już nieodłącznym elementem gier. Killzone: Shadow Fall (PS4) to jeden z tytułów startowych, który zbiera mieszane opinie. Jedni chwalą grafikę, inni wsiąknęli w tryb sieciowy do którego właśnie w minioną środę wypuszczono pierwszy dodatek wyceniony na 39 złotych. Pakiet Buntownika dodaje nową klasę do rozgrywki sieciowej, 3 rodzaje klasycznej broni, 3 umiejętności raz mniej znaczące rzeczy. Sprawdziłem czy warto w to DLC inwestować.

czytaj dalej »

Recenzja: Destiny of Spirits (PS Vita) 1276V

Encyklopedia: Destiny of Spirits

Recenzja: Destiny of Spirits (PS Vita)

Wbrew powszechnej opinii – PlayStation Vita nie jest kompletnie martwym sprzętem. Co jakiś czas wyjdzie kilka produkcji wartych uwagi. Destiny of Spirits jest ciekawym eksperymentem, choć nie pierwszym na tym sprzęcie. Dostajemy bowiem grę Free 2 Play opartą nawet na zdrowej mechanice, która sugeruje nam nabycie za prawdziwą gotówkę specjalnych klejnotów, ale nie wymaga tego i nie robi nam specjalnie pod górkę.

czytaj dalej »

Recenzja: Fez (PS4/PS Vita/PS3) 1787V

Encyklopedia: Fez

Recenzja: Fez (PS4/PS Vita/PS3)

Fez to jedna z prostszych gier bawiących się perspektywą, której zaliczenie na 100% nie jest specjalnym wyczynem. Wyciągnięcie 209,4% zaś wymaga myślenia poza schematami, dostrzegania nieoczywistego i odszyfrowania ukrytych wiadomości. Szukacie prawdziwego wyzwania dla szarych komórek? Lepiej nie traficie.

czytaj dalej »

Recenzja: Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (PS3/PSV) 2494V

Encyklopedia: Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

Recenzja: Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (PS3/PSV)

Final Fantasy X i jej kontynuacja w postaci X-2 nigdy nie należały do moich ulubionych odsłon całej serii. Mówiąc wprost – traktowałem to jako podwójny wypadek przy pracy Squaresoft. Mimo to, mając w głowie wiele fatalnych scen z oryginału, ucieszyłem się na zapowiedź remasterów. Ot, fabułę znałem, więc w tym aspekcie gra nie mogła mnie niczym zaskoczyć i zostało mi chłonąć samą rozgrywkę.

czytaj dalej »

Recenzja: Bioshock Infinite - Burial at Sea Episode Two (PS3) 2764V

  • PS3
  • Mikołaj Dusiński @ 30.03.2014

Encyklopedia: BioShock Infinite

Recenzja: Bioshock Infinite - Burial at Sea Episode Two (PS3)

Pierwsza część Pogrzebu na Morzu zakończyła się mocnym twistem fabularnym, na szczęście wydawca wreszcie pozwolił nam poznać dokończenie historii. Co więcej, pod wieloma względami to DLC jest jeszcze lepsze od poprzedniego.

czytaj dalej »

Recenzja: TowerFall Ascension (PS4) 1673V

Encyklopedia: TowerFall Ascension

Recenzja: TowerFall Ascension (PS4)

Wyobraźcie sobie Hotline Miami (PS3) z multiplayerem – nie, nie przesadzam i taka rekomendacja powinna wystarczyć. Do niedawna exclusive androidowej „konsoli” OUYA, uznany za (jedyny) powód, by kupić tego bękarta. Na szczęście już nie musicie – TowerFall Ascension (PS4) przybyło na PlayStation 4 i zarządziło w kwestii kanapowego multi.

czytaj dalej »

Strona

ReklamaReklama

Trofea przejdź »

Zen Pinball 2

Zen Pinball 2
  • Platyna 0
  • Platyna 3
  • Platyna 32
  • Platyna 41
  • | Razem: 76

Reklama

Miesięcznik PSX Extreme

Najnowsze w Bazie gier

Reklama

zamknij [x]
Informujemy, że strona www.pssite.com korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.