Recenzja: Crimsonland (PS4)

Indyk indyka, indykiem pogania. I nie kręciłbym na ten fakt nosem gdyby zdecydowana...

Recenzja: Air Conflicts: Vietnam Ultimate Edition (PS4)

Seria Air Conflicts przesiadła się na konsole nowej generacji. Nie zrobiła tego jednak...

Recenzja: The Wolf Among Us (PS3)

The Wolf Among Us to jeden z tych tytułów, które z oryginalnym charakterem medium do...

Recenzje gier Pokaż filtry

Recenzja: Crimsonland (PS4) 2203V

Encyklopedia: Crimsonland

Recenzja: Crimsonland (PS4)

Indyk indyka, indykiem pogania. I nie kręciłbym na ten fakt nosem gdyby zdecydowana większość tych produkcji była bardzo dobra. Niestety, część deweloperów na fali niezależnych produkcji szturmujących konsolę postanowiła uszczknąć co nieco niedostępnego do tej pory tortu. Crimsonland, wydane dawno temu na PC-ty skorzystało z tej okazji i zakradło się na PS4, nie oferując jednak niczego, co spowoduje zrzucenie przez Was kapci.

czytaj dalej »

Recenzja: Air Conflicts: Vietnam Ultimate Edition (PS4) 2339V

Encyklopedia: Air Conflicts: Vietnam Ultimate Edition

Recenzja: Air Conflicts: Vietnam Ultimate Edition (PS4)

Seria Air Conflicts przesiadła się na konsole nowej generacji. Nie zrobiła tego jednak z całkowicie nowym tytułem, a przeniesionym ze starszych platform Air Conflicts: Vietnam Ultimate Edition (PS4). Jak wypadają podniebne starcia w wietnamskich przestworzach na PlayStation 4? Tego dowiecie się z naszej recenzji.

czytaj dalej »

Recenzja: The Wolf Among Us (PS3) 2089V

Encyklopedia: The Wolf Among Us

Recenzja: The Wolf Among Us (PS3)

The Wolf Among Us to jeden z tych tytułów, które z oryginalnym charakterem medium do którego należą mają niewiele wspólnego. Głównie dlatego, że tą grę bardziej się ogląda niż w nią gra. Wszystko przez przynależność do gatunku, co jednak nie zmienia faktu, że to niemal czysty samograj – a to z mojego punktu widzenia jest ogromną wadą. Są jednak dzieła, w których braki zostają wynagrodzone poprzez ulepszenie innych elementów. Jak jest w tym przypadku?

czytaj dalej »

Recenzja: Ultra Street Fighter IV (PS3) 1759V

Encyklopedia: Ultra Street Fighter IV

Recenzja: Ultra Street Fighter IV (PS3)

Seria Street Fighter znana jest z tego, że żadna jej większa odsłona (poza częścią pierwszą) nie może obyć się bez kolejnych, udoskonalonych edycji. Wielu taki stan rzeczy wkurza – w końcu gracze „zmuszani są” przez firmę Capcom do płacenia ponownie za częściowo ten sam produkt. A jak jest z Ultra Street Fighter IV (PS3), czyli najnowszą wersją czwartego „Ulicznego Wojownika”? Do kogo jest skierowana ta pozycja, no i czy mimo wszystko warto ją kupić? 

czytaj dalej »

Recenzja: One Piece Unlimited World Red (PS Vita) 1262V

Encyklopedia: One Piece Unlimited World Red

Recenzja: One Piece Unlimited World Red (PS Vita)

Po całkiem udanym owocu miłości Bandai Namco i Tecmo Koei w postaci One Piece: Pirate Warriors 2 (PS Vita), zachodni gracze dostąpili zaszczytu „skosztowania” wydanej do tej pory wyłącznie w Japonii na 3DS-ie One Piece: Unlimited World Red. Tytuł ten jednak znacząco różni się od kolejnego klona serii „Musou”, ale jednocześnie – niesamowicie pasuje pod przenośną konsolę Sony.

czytaj dalej »

Recenzja: Transformers: Rise of the Dark Spark (PS3) 2054V

Encyklopedia: Transformers: Rise of the Dark Spark

Recenzja: Transformers: Rise of the Dark Spark (PS3)

Witamy w świecie, w którym wszystko jest wielkie, wybucha i wygląda efektownie. No, przynajmniej miało wyglądać efektownie, bo o ile w przypadku filmu zabieg został przeprowadzony pomyślnie, to gra, która pojawiła się niemal w tym samym czasie (a z filmem ma tylko troszkę wspólnego) nie stanęła na wysokości zadania.

czytaj dalej »

Recenzja: MouseCraft (PS4) 2182V

Encyklopedia: MouseCraft

Recenzja: MouseCraft (PS4)

Jak kopiować, to od najlepszych - pomyśleli twórcy MouseCraft i sięgnęli po założenia z Lemmingsów doprawiając je starusieńkim Tetrisem. Czy warszawskiemu studiu Crunching Koalas udało stworzyć się coś grywalnego?

czytaj dalej »

Recenzja: Ratchet & Clank HD Trilogy (PS Vita) 1885V

Encyklopedia: Ratchet & Clank HD Trilogy

Recenzja: Ratchet & Clank HD Trilogy (PS Vita)

PSX miał Crasha Bandicoota, PlayStation 2 miało Ratcheta & Clanka, a PS3… dalej miało Ratcheta, bo wśród platformówek to najwyższa półka. Czy ekipa, która dostarczyła zepsutej konwersji trylogii Jaka & Daxtera na PS Vitę, poradziła sobie z uhandheldowieniem pierwszych trzech części serii?

czytaj dalej »

Recenzja: GRID: Autosport (PS3) 2522V

Encyklopedia: GRID: Autosport

Recenzja: GRID: Autosport (PS3)
Poprzednia część serii GRID miała mieszane opinie wśród graczy. Bardzo zręcznościowe podejście i “amerykańska” otoczka większości graczy niezbyt odpowiadała. Szczególnie zawiedzione mogły być osoby oczekujące rozgrywki w stylu Toca: Race Driver czy chociażby pierwszego GRIDa. Jak jest w przypadku Autosport? Lepiej. Ale czy dobrze? I tak i nie, ale z pewnością... brzydko.
czytaj dalej »

Recenzja: Atelier Rorona Plus: The Alchemist of Arland (PS3) 1368V

Encyklopedia: Atelier Rorona Plus: The Alchemist of Arland

Recenzja: Atelier Rorona Plus: The Alchemist of Arland (PS3)

Seria Atelier pojawiła się już na pierwszym PlayStation. My, jako Europejczycy, mogliśmy poznać ją dopiero na drugiej konsoli Sony, za pośrednictwem Atelier Iris: Eternal Mana, która premierę miała w 2006 roku. Ja z serią po raz pierwszy spotkałem się w tym roku, kiedy to na dysk twardy mojej konsoli trafiła nowa wersja Atelier Rorona: Alchemist of Arland, która pierwotnie pojawiła się na PS3 w 2010 roku. Dlatego do ocenianego w tej recenzji tytułu podejdę jak do całkiem nowej gry, nie opiniując zmian jakie zaszły względem oryginału.

czytaj dalej »

Recenzja: Another World 20th Anniversary Edition (PS4) 3638V

Encyklopedia: Another World 20th Anniversary Edition

Recenzja: Another World 20th Anniversary Edition (PS4)

W zamierzchłych czasach, gdy większość współczesnych graczy uczyła się mówić lub istniała jedynie w planach na przyszłość, powstała GRA. Teraz mówi się o niej gra-legenda. Niesamowita produkcja przygodowa, pełna akcji, utrzymująca w napięciu i wymagająca od gracza nie lada umiejętności. Teraz mamy szansę spróbować tego “idealnego dzieła” na naszych konsolach.

czytaj dalej »

Recenzja: Sniper Elite III (PS4) 4677V

Encyklopedia: Sniper Elite III

Recenzja: Sniper Elite III (PS4)

Brak pomysłu na wakacje? Co powiecie na gorącą Afrykę? Czekają tam na Was takie atrakcje, jak podkładanie min, strzelanie z wyrzutni rakiet do czołgów czy obalanie planów Hitlera. Głównym daniem jest jednak masakrowanie wnętrzności żołnierzy Osi! Weź snajperkę i odstrzel niegrzecznym Niemcom klejnoty! Tylko pamiętajcie o szczepieniu przeciw bugom!

czytaj dalej »

Recenzja: Killzone: Shadow Fall (PS4) - Intercept DLC 3520V

Encyklopedia: Killzone: Shadow Fall

Recenzja: Killzone: Shadow Fall (PS4) - Intercept DLC

Guerrilla Games po cichu pracuje na miano jednego z lepiej wspierających swoją produkcję i jej społeczność deweloperów. Darmowe mapy? Zupełnie inaczej niż niektórzy sprzedający nam paczki po 59 złotych. Jednak o ile wspierano warstwę rywalizacji, to współpracy poskąpiono uwagi. Do teraz. W sprzedaży pojawiło się drugie DLC noszące tytuł Intercept i dodające do gry tryb sieciowej współpracy w trybie hordy. Jest dobrze? I tak, i nie.

czytaj dalej »

Recenzja: UFC: Ultimate Fighting Championship (PS4) 4245V

Encyklopedia: UFC: Ultimate Fighting Championship

Recenzja: UFC: Ultimate Fighting Championship (PS4)

Przejęcie marki UFC przez Electronic Arts zostało przyjęte w gronie fanów mieszanych sztuk walki z umiarkowanym optymizmem. Przez ostatnie lata licencja najważniejszej światowej organizacji MMA spoczywała w rękach THQ, które serią Undisputed zdobyło serca miłośników tej dyscypliny sportu. Sprawdźmy więc, czy Elektronicy poradzili sobie w oktagonie, czy też padli pod gradem ciosów i poddali starcie. 

czytaj dalej »

Recenzja: Blue Estate (PS4) 3549V

Encyklopedia: Blue Estate

Recenzja: Blue Estate (PS4)

Celowniczki na analogach? A gdzie tu sens? Z drugiej strony nie każdy ma kontrolery ruchowe PS Move, by cieszyć się niemalże tarantinowskim The House of the Dead: Overkill™ Extended Cut (PS3) (tanim dziś jak barszcz). Postrzelajmy więc wychylając DualShocka! I najlepsze, że to działa!

czytaj dalej »

Recenzja: Valiant Hearts: The Great War (PS4) 4244V

Encyklopedia: Valiant Hearts: The Great War

Recenzja: Valiant Hearts: The Great War (PS4)

Nigdy nie płakałem podczas gry i wątpię, by to się kiedykolwiek zmieniło, ale też nigdy nie byłem tak blisko tego jak podczas  grania w Valiant Hearts: The Great War (PS4). Nie wystawiłem również dotąd maksymalnej oceny, ale niżej niż 9,5/10 nie zejdę. W gatunku ten tytuł jest najbliżej ideału od dawna.

czytaj dalej »

Recenzja: One Piece Unlimited World Red (PS3) 1984V

Encyklopedia: One Piece Unlimited World Red

Recenzja: One Piece Unlimited World Red (PS3)

Niemal wiecznie szeroko uśmiechnięty chłopak z gumy, który swoich kończyn używa podobnie jak Spider-man pajęczej sieci; biuściasta złodziejka uwielbiająca ciuchowe zakupy, zielonowłosy samuraj czy mały szop w różowej bluzie z kapturem – do tego wielu innych pirackich dziwaków stanowiących przeciwników lub sprzymierzeńców naszych bohaterów. Tak można pokrótce opisać postacie występujące w One Piece Unlimited World Red.

czytaj dalej »

Recenzja: Battle Princess of Arcadias (PS3) 1504V

Encyklopedia: Battle Princess of Arcadias

Recenzja: Battle Princess of Arcadias (PS3)

Battle Princess of Arcadias to kolejny twór NIS, który wydawca i deweloper jednocześnie zdecydował się zaprezentować poza Japonią. Totalnie szalona opowieść z designem przypominającym książeczki dla dzieci przedstawiona w formie gry zręcznościowej z elementami RPG. Jak to wszystko sprawdza się w praniu? O tym w recenzji.

czytaj dalej »

Recenzja: War Thunder (PS4) 3331V

Encyklopedia: War Thunder

Recenzja: War Thunder (PS4)

W przeszłości ludzie marzyli o lataniu. Gdy w końcu udało im się wpaść na pomysł maszyny tak zmyślnej jak samolot, uznali, że służyć ona może nie tylko rekreacji, ale również prowadzeniu działań wojennych. Dużo czasu upłynęło zanim inżynierowie w pełni przystosowali samoloty do podniebnych batalii. Teraz efekty pracy inżynierów lotniczych możemy podziwiać sięgając chociażby po taką produkcję jak War Thunder.

czytaj dalej »

Strona

ReklamaReklama

Trofea przejdź »

Oddworld: New 'n' Tasty

Oddworld: New 'n' Tasty
  • Platyna 1
  • Platyna 5
  • Platyna 9
  • Platyna 22
  • | Razem: 37

Reklama

Miesięcznik PSX Extreme

Najnowsze w Bazie gier

Reklama

zamknij [x]
Informujemy, że strona www.pssite.com korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.