Recenzja: Shadow Warrior (PS4)

Nostalgia jest zdradziecka. Przywołuje nam minione wydarzenia i uwielbia je...

Recenzja: Minecraft (PS4)

Jak tu przekonać czytelników PS Site do przeczytania recenzji gry, która przy każdej...

Recenzja: Race the Sun (PS3)

Przyznam szczerze, że nie jestem wielkim fanem produkcji niezależnych. Zobaczywszy...

Recenzje gier Pokaż filtry

Recenzja: Shadow Warrior (PS4) 2663V

Encyklopedia: Shadow Warrior

Recenzja: Shadow Warrior (PS4)

Nostalgia jest zdradziecka. Przywołuje nam minione wydarzenia i uwielbia je idealizować. W przypadku gier to właśnie ona pozwoliła na utarcie poglądu, że te kiedyś były lepsze. Rzadko kiedy jednak przychodzi nam weryfikować ten stan rzeczy. W przypadku Shadow Warrior własnoręcznie mogłem sprawdzić, czy staroszkolne podejście do gatunku FPS ma rację bytu na dzisiejszym rynku.

czytaj dalej »

Recenzja: Minecraft (PS4) 2785V

Encyklopedia: Minecraft

Recenzja: Minecraft (PS4)

Jak tu przekonać czytelników PS Site do przeczytania recenzji gry, która przy każdej okazji zgarnia falę hejtu w komentarzach? Zapomnijcie o jutuberach z milionem filmików o szukaniu wyngla. Zapomnijcie o budowaniu ogromnych konstrukcji przez ludzi z kosmiczną ilością wolnego czasu. Moja prośba – ugryźmy Minecraft jakby dopiero co zaliczyło swoją światową premierę.

czytaj dalej »

Recenzja: Race the Sun (PS3) 1126V

Encyklopedia: Race the Sun

Recenzja: Race the Sun (PS3)

Przyznam szczerze, że nie jestem wielkim fanem produkcji niezależnych. Zobaczywszy jednak zwiastuny Race the Sun zgłosiłem się do recenzji tego tytułu. Wyglądał mi on po prostu na fajną arcade’ówkę, wskrzeszającą nieco wspomnienia z dawnych czasów, kiedy to w grach liczył się przede wszystkim refleks oraz nabicie jak największej liczby punktów. A jaki Race the Sun jest naprawdę?

czytaj dalej »

Recenzja: Lords of the Fallen (PS4) 6094V

Encyklopedia: Lords of the Fallen

Recenzja: Lords of the Fallen (PS4)
Lords of the Fallen ujrzał już światło dzienne. Tytuł od momentu zapowiedzi budził sporo kontrowersji ze względu na „kioskową” przeszłość gier CI Games, które nie słynęło z megahitów, a raczej budżetowych i względnie szybkich w produkcji gier. Ostatnie ich dzieło zostało ochrzczone mianem „polskiego Dark Souls”. Moim zdaniem jest to dla Lords of The Fallen krzywdzące określenie. czytaj dalej »

Recenzja: Chariot (PS4) 1806V

Encyklopedia: Chariot

Recenzja: Chariot (PS4)

Za każdym razem, kiedy myślę, że widziałem w grach wideo już wszystko, to wychodzi tytuł, który udowadnia mi, jak bardzo się myliłem. Bo powiedzmy sobie szczerze: czy kiedykolwiek myśleliście, że będziecie grali w grę, gdzie głównym celem jest przepchanie trumny ze zwłokami? I na dodatek będzie to sprawiało Wam taką frajdę?

czytaj dalej »

Recenzja: The Legend of Korra (PS3) 2433V

Encyklopedia: The Legend of Korra

Recenzja: The Legend of Korra (PS3)

Jak powszechnie wiadomo, gry na oparte na licencji serialu bądź filmu często okazują się zwykłymi średniakami. Podobnie działa to w drugą stronę i ostatecznie trudno jest wcielić się w swoją ulubioną postać w pełni zadowalający sposób. Czy Legend of Korra jest w tutaj wyjątkiem?

czytaj dalej »

Recenzja: F1 2014 (PS3) 3324V

Encyklopedia: F1 2014

Recenzja: F1 2014 (PS3)

Byłem bardzo ciekawy, co też w tym roku zmajstrowało studio Codemasters w kwestii serii F1. Po „w miarę niezłej” F1 2013 liczyłem, że producent godnie pożegna PlayStation 3, przymierzając się do przejścia na nową generację w przyszłym roku. Cóż, jeśli na opakowaniu jako główny aspekt prezentuje się „NAJBARDZIEJ PRZYSTĘPNA GRA O F1”, to „wiedz, że coś się dzieje”.

czytaj dalej »

Recenzja: In Space We Brawl (PS4) 1040V

Encyklopedia: In Space We Brawl

Recenzja: In Space We Brawl (PS4)

In Space We Brawl to klasyczny przedstawiciel gatunku kosmicznych strzelanek, nastawionych na wspólną zabawę siedzących obok siebie graczy. Nie liczy się ani fabuła, ani grafika, a czysta rywalizacja i miodność gry. Czy oceniana dzisiaj produkcja ma potrzebne elementy?

czytaj dalej »

Recenzja: Borderlands: The Pre-Sequel (PS3) 2967V

Encyklopedia: Borderlands: The Pre-Sequel

Recenzja: Borderlands: The Pre-Sequel (PS3)

Borderlands: The Pre-Sequel od początku sprawiało wrażenie ofiary dojenia znanej serii. Nie dość, że gra pojawiła się wyłącznie na minionej generacji, to jeszcze nie dostała swojego numerku w tytule, przez co ciężko traktować ten tytuł jako pełnoprawną odsłonę. Czy grywalny Claptrap i kilka nowych bajerów wystarczą, byśmy to wszystko wybaczyli?

czytaj dalej »

Recenzja: NBA 2K15 (PS4) 3898V

Encyklopedia: NBA 2K15

Recenzja: NBA 2K15 (PS4)

Do rozpoczęcia prawdziwego sezonu NBA zostało dosłownie kilka dni. Jak co roku, studio Visual Concept wypuszcza na rynek kolejną odsłonę NBA 2K - bez dwóch zdań aktualnie najlepszej serii koszykarskiej na rynku. Poprzednia odsłona na PlayStation 4 była ogromnym krokiem naprzód względem poprzedniczek. Najwyższej jakości grafika, animacje i płynność - do dziś jest to jedna z najładniejszych gier w ogóle. Najnowsza część serii kontynuuje dobrą passę, ale…

czytaj dalej »

Recenzja: Natural Doctrine (PS4) 2794V

Encyklopedia: Natural Doctrine

Recenzja: Natural Doctrine (PS4)

Natural Doctrine to jeden z najtrudniejszych japońskich eRPeGów, z jakimi miałem do czynienia. Ba, to jedna z najtrudniejszych gier (niezależnie od gatunku) ostatnich kilku, jeśli nie kilkunastu lat. Przy niej seria Souls jest równie trudna, co zabranie śpiącemu niemowlakowi lizaka.

czytaj dalej »

Recenzja: Zen Pinball 2 (PS4) - South Park DLC 1885V

Encyklopedia: Zen Pinball 2

Recenzja: Zen Pinball 2 (PS4) - South Park DLC

Zen Studios wydaje się doskonale wiedzieć, jak zrobić dobrego pinballa. Ciężko się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że studio z cierpliwością godną średniowiecznego mnicha montuje coraz to nowe wirtualne stoły praktycznie bez przerwy od ostatnich siedmiu lat. Robiąc nieustannie to samo, ciężko nie osiągnąć perfekcji w swojej dziedzinie, która zaczyna przypominać sztukę.

czytaj dalej »

Recenzja: Styx: Master of Shadows (PS4) 5278V

Encyklopedia: Styx: Master of Shadows

Recenzja: Styx: Master of Shadows (PS4)

W końcu przybył. Mesjasz gatunku skradanek. Jeden, by wytknąć wszystkim błędy. Jeden, by godnie reprezentować skrytobójstwo na obecnej generacji. Na papierze mamy ideał – i to w dość przystępnej cenie! Jakie rzeczywiście jest Styx: Master of Shadows?

czytaj dalej »

Recenzja: The Evil Within (PS4) 8388V

Encyklopedia: The Evil Within

Recenzja: The Evil Within (PS4)

The Evil Within przed premierą sprawiał wrażenie, że ma szansę zapisać się złotymi literami w gatunku gier survival horror. Zewsząd byliśmy karmieni obietnicami odświeżenia tego rodzaju produkcji, a przed nami były kreślone wspaniałe wizje cudownej zabawy i strachu, którego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. W skrzyni ze skarbami miał znajdować się Święty Graal, który ostatecznie okazał się brudnym i cuchnącym alkoholem pękniętym kubkiem.

czytaj dalej »

Recenzja: Obcy: Izolacja (PS4) 6125V

Encyklopedia: Obcy: Izolacja

Recenzja: Obcy: Izolacja (PS4)

Postać Obcego jak i całe uniwersum zbudowane przez Gigera, Ridleya Scotta i resztę, ma ogromny potencjał jeśli chodzi o growe horrory. Zaszczucie, wiecznie towarzyszące uczucie strachu oraz bezsilności i samotności to cechy, które podane w odpowiedni sposób potrafią dostarczyć graczom niezapomnianych przeżyć. Dotychczasowe gry na podstawie Obcego i pochodnych, często stawiały na akcję, ale pojawiał się też odpowiedni klimat. Jak jest z Obcy: Izolacja (PS4)?

czytaj dalej »

Recenzja: Pix the Cat (PS Vita) 2086V

Encyklopedia: Pix the Cat

Recenzja: Pix the Cat (PS Vita)

Często jest tak, że gry najbardziej niepozorne okazują się najciekawsze i to z nimi zabawa jest najlepsza. W przypadku Pix the Cat (PS Vita) tak właśnie na początku było. Ekipa Pastagames postanowiła połączyć Pac-Mana i klasycznego „Węża”, dorzucając do tego upływający czas i pstrokate efekty graficzne. Efekt końcowy? Zapraszam do recenzji.

czytaj dalej »

Recenzja: Dust: An Elysian Tail (PS4) 3889V

Encyklopedia: Dust: An Elysian Tail

Recenzja: Dust: An Elysian Tail (PS4)

Prawie cztery lata pracy jednego zapalonego gracza-grafika-programisty zaowocowały grą, która w ubiegłym roku podbiła serca graczy na całym świecie. Ile może dokonać samotny twórca i skąd określenie „futrzasta Castlevania”?

czytaj dalej »

Recenzja: Sleeping Dogs: Definitive Edition (PS4) 5979V

Encyklopedia: Sleeping Dogs: Definitive Edition

Recenzja: Sleeping Dogs: Definitive Edition (PS4)

Na wydanie zremasterowanej wersji gry trzeba mieć pomysł – może to być naprawienie podstaw rozgrywki, jak było w przypadku Metro 2033 Redux, prezentacja możliwości studia, co zrobiło Naughty Dog w The Last of Us: Remastered, można nawet pokusić się o odświeżanie gry technologią poprawiającą zachowanie włosów. Niech będzie. Ważne, by wynikło z tego cokolwiek.

czytaj dalej »

Recenzja: Pier Solar and the Great Architects (PS4) 2219V

Encyklopedia: Pier Solar and the Great Architects

Recenzja: Pier Solar and the Great Architects (PS4)

Bardzo lubię RPG, a tym bardziej japońskie. Zarówno klasycznych przedstawicieli gatunku, jak i tych nowszych. Co prawda ostatnimi czasy nie mają się one najlepiej, ale nie można powiedzieć, by ich brakowało,chociaż nie jest już o nich tak głośno jak kiedyś. Tak czy siak, nie zdążyłem się nimi znudzić, wciąż z przyjemnością chłonę starsze jak i te młodsze dzieła. Pier Solar and the Great Architecs nie jest tworem ani nowym, ani starym, nie wprowadza też niczego świeżego – po prostu jest. Czy więc warto się nim zainteresować?

czytaj dalej »

Recenzja: Defense Grid 2 (PS4) 2431V

Encyklopedia: Defense Grid 2

Recenzja: Defense Grid 2 (PS4)

Nie jest tajemnicą, że na konsolach brakuje gier strategicznych. Ten mankament starają się jednak - choć po części - zrekompensować mniejsi deweloperzy, dostarczając nam gier typu tower defense lub wariacji na ich temat. Ostatnio na PS4 zadebiutowała kontynuacja Anomaly, dziś pora na Defense Grid 2.

czytaj dalej »

Strona

Reklama

Reklama

Trofea przejdź »

Blood of the Werewolf

Blood of the Werewolf
  • Platyna 0
  • Platyna 0
  • Platyna 4
  • Platyna 13
  • | Razem: 17

Miesięcznik PSX Extreme

Najnowsze w Bazie gier

zamknij [x]
Informujemy, że strona www.pssite.com korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.