Menu X
Menu X
Publicystyka: Recenzje filmów
Cykl (Recenzje filmów)

Superbohaterowie Netfliksa stoją przed kolejną ważną próbą. Kiedy już poznaliśmy każdego z nich, a The Defenders ujrzało (niestety) światło dzienne, w głowach widzów pojawia się nowe pytanie – jak długo można ciągnąć te seriale? Powoli zbliżają się drugie sezony, a jednym z nich jest wielki powrót Jessiki Jones.

Czytaj dalej

Nieco ponad tydzień dzieli nas od 90. rozdania Oscarów. Jimmy Kimmel dopieszcza swoje otwarcie, a w polskich w kinach powoli pojawiają się wszystkie nominowane filmy. W piątek na wielkie krany trafiła Nić widmo – produkcja Paula Andersona, która może wstrząsnąć tegoroczną galą.

Czytaj dalej

Powoli docieramy do tego etapu, kiedy te wszystkie pierwsze sezony różnych komediodramatów zaczynają się ze sobą mieszać. Netflix najwyraźniej nie planuje zwalniać tempa i dostarcza nam kolejną rozrywkę na sobotni wieczór – Everything Sucks.

Czytaj dalej

Meryl Streep i Tom Hanks na jednym ekranie w filmie reżyserowanym przez Stevena Spielberga. Ikony współczesnego Hollywoodu spotkały się przy okazji Czwartej władzy, opartej na faktach produkcji o wojnie pomiędzy dziennikarzami a rządem.

Czytaj dalej

Czarna Pantera kolejnym filmem Marvela. Klimat zmienia się o 180 stopni, wkraczamy z kamerami do Afryki. Chociaż daleko nowej premierze do arcydzieła, przedstawienie bohatera wprowadza sporo świeżości do superbohaterskiego kina.

Czytaj dalej

Martin McDonagh powraca z kolejną rewelacją. Jego czwarty film podbił serca nie tylko fanów dobrego kina, ale również Akademii Filmowej. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri mają wszystko, żeby podbić tegoroczne Oscary.

Czytaj dalej

Mieliśmy dostać kolejny Labirynt Fauna. Reżyser odpowiedzialny za takie filmy jak Hellboy czy Pacific Rim postanowił sprzedać Hollywood swoją baśń. Mówiąc konkretniej, Kształt Wody to Piękna i Bestia w wersji dla dorosłych.

Czytaj dalej

James Franco powraca ze swoim kolejnym filmem – Disaster Artist. Tym razem potencjał dostrzegł w historii, która ostatnio cieszy się coraz większą popularnością w Internecie. Obsadził się w głównej roli i chyba wreszcie zrobił coś, o czym będzie się mówić głośniej.

Czytaj dalej

Netflix przeprowadza kolejną finansową ofensywę – tym razem pod postacią nowego serialu science-fiction - Altered Carbon - który niedawno zadebiutował na ich platformie. Pieniądze wręcz wysypują się z ekranu, na pierwszym planie znane nazwiska, a ostatecznie i tak możemy mówić wyłącznie o mieszanych odczuciach.

Czytaj dalej

Najpierw był Projekt: Monster Matta Reevesa w 2008 roku, a 8 lat później Cloverfield Lane 10 z Johnem Goodmanem i Mary Elizabeth Winstead. Żaden z nich nie podbił serc krytyków ani widzów, a mimo to Netflix zdecydowało się skorzystać z wyrobionej marki i zrobić kolejny film.

Czytaj dalej
reklama

Dobra passa Netfliksa, przerwana na chwilę przez Bright, trwa w najlepsze. Tym razem zostaliśmy poczęstowani niemałą niespodzianką. Niedawno na platformie pojawił się brytyjski serial End of the F***ing World.

Czytaj dalej

Od słynnego hitu z Robinem Williamsem w roli głównej minęły już 22 lata. Hollywood przypomniało sobie o kolejnym sentymentalnym tytule i postanowiło powrócić z nim na wielkie ekrany. Nowemu Jumanji niestety daleko do kina przygody, jakie niektórzy pamiętają z lat dziewięćdziesiątych, ale na szczęście nie jest to porażka na całej linii…

Czytaj dalej

Aż trzy lata przyszło nam czekać na drugą część przygód pluszowego miłośnika marmolady. Po sukcesie pierwszego filmu twórcom nie pozostało nic innego jak zasiąść nad nowym scenariuszem. Paddington wrócił na ekrany kin i pozostawił po sobie wrażenie nawet lepsze niż po swoim debiucie.

Czytaj dalej

Netflix nie zwalnia tempa przed świętami. Może tym razem nie mamy do czynienia z oryginalnym serialem opatrzonym logiem samej platformy, ale na pewno nie możemy narzekać na jakość nowej produkcji. Manhunt: Unabomber, bo tak nazywa się jedna z głośniejszych grudniowych premier, to oparta na faktach historia słynnego terrorysty Teda Kaczyńskiego.

Czytaj dalej

Cóż to był za świetny rok dla Netfliksa – filmy nominowane do prestiżowych nagród, głośne seriale podbijające serca milionów widzów i oferta platformy z tygodnia na tydzień robiąca coraz większe wrażenie. Dobrą passę miała przypieczętować najgłośniejsza i najdroższa produkcja o tytule Bright…

Czytaj dalej

Netfliksa jeszcze chyba nikt nie poinformował, że zbliża się koniec roku. Może by tak chwilę odpocząć, przystopować? Zasiąść na chwilę na swoim złotym, serialowym tronie i pomyśleć nad House of Cards? Nic z tych rzeczy… Niedawno platforma uderzyła z kolejną niespodzianką.

Czytaj dalej

Strona

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2006-2018 PSSITE.COM, ALL RIGHTS RESERVED | PPE.PL