Publicystyka redakcja
18.06.2017
Najważniejsze wydarzenia E3 2017
Najważniejsze wydarzenia E3 2017

Targi E3 2017 za nami. W trakcie tych kilku dni w naszym serwisie pojawiło się prawie 200 wpisów z informacjami o grach, które pokazano lub zapowiedziano w Los Angeles. Z całej tej lawiny informacji, postanowiliśmy wyłowić najważniejsze wydarzenia targów E3. Zapraszamy.

Nie jest to zestawienie największych zapowiedzi, najfajniejszych zwiastunów czy gier, przy których spadła nam na ziemię kopara. Nie. To zestawienie najważniejszych wydarzeń, mniej lub bardziej związanych z grami wideo. Skoro już sobie wyjaśniliśmy podstawową kwestię - lecimy z wyborami.


Pokaz Spider-Mana

Ze wszystkich tytułów na konferencji Sony, to właśnie Spider-Man był tytułem najważniejszym. Gdy rok temu Insomniac Games zapowiedziało, że pracuje nad tym tytułem, zaczęliśmy zastanawiać się, jak ostatecznie wyglądać będzie rozgrywka. O jakość gry raczej się przesadnie nie martwiliśmy, jednak lata z kolejnymi, dosyć słabymi grami na tej licencji nas solidnie wypościły. Więc te kilka minut materiału, który puszczono na końcu konferencji Sony, były niczym balsam na nasze serca. Ogromny (może nawet gigantyczny) świat, do tego niesamowita grafika oraz system walki na myśl przywodzący serię z Batmanem. Po tym pokazie chyba nikt z fanów Spider-Mana i gier z otwartym światem nie ma wątpliwości, że powinniśmy dostać hit.

 

Zapowiedź Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2 na zamknięcie konferencji Ubisoftu było zdecydowanie największym wydarzeniem growym tych targów. Gdy w 2008 roku zobaczyliśmy pierwszy teaser tej produkcji (która wtedy miała być bezpośrednią kontynuacją), absolutnie nikt nie spodziewał się, że w ciągu 9 lat gra nie pojawi się na rynku. A jednak. Zmieniliśmy generację, zdążyliśmy zagrać w masę innych tytułów, a Michel Ancel gry nie wydał. W tym roku Beyond Good & Evil 2 pokazane zostało jako prequel na zwiastunie CGI bez daty premiery (nawet orientacyjnej), więc pewna doza ostrożności nam pozostała (mamy dobrą pamięć) i ślepo nikt z nas się nie podnieca. Ale nie będziemy silić się na oryginalność i twierdzić, że gra nas nie interesuje. Bo tak nie jest.

Konferencja Devolver Digital

W sumie to powinniśmy napisać "konferencja", bo to, co odstawiło Devolver Digital, powinno zostać zapisane złotymi zgłoskami w historii gier. To nie była konferencja, to było przedstawienie, które z każdą kolejną minutą schodziło w coraz mroczniejsze zakątki umysłu pomysłodawcy. Z początku oglądaliśmy gry niezależne, słuchaliśmy suchych żartów prowadzących, ale im dalej w las... uwierzcie, słowami nie da się tego opisać. Wszystko to, by wyśmiać całą branżę gier, wszystkie zagrywki wydawców - wczesne dostępy, preordery, dema udające bety, mikrotransakcje, marketingowe bajki... Uwierzcie, musicie to zobaczyć.

bethesda E3 electronic arts publicystyka sony xbox one x