Publicystyka redakcja
08.06.2017
12 wymarzonych zapowiedzi na E3 2017
12 wymarzonych zapowiedzi na E3 2017

Wczoraj mogliście przeczytać nasz wybór dziewięciu najbardziej wyczekiwanych przez nas produkcji na targach E3 2017. Wybraliśmy tam tytuły, których obecności jesteśmy pewni. Tutaj za to popuszczamy wodze fantazji i wybieramy dwanaście gier, których zapowiedzi w trakcie tegorocznych targów by nas ucieszyły.

Przy wybieraniu gier do tego zestawienia pozwoliliśmy sobie na odrobinę fantazji, pozostając jednak w okolicach orbity ziemskiej. Każdą grę wybraliśmy w oparciu o pewne fakty lub domysły, więc jakiś mikry cień szansy na spełnienie naszych marzeń jest. Zresztą, po zapowiedzi Shenmue 3, remake'u Final Fantasy VII i odnowienia trylogii Crasha Bandicoota – wierzymy, że wszystko może się zdarzyć (...kiedy głowa pełna marzeń...).


Ape Escape 4

Sony w swojej bibliotece posiada wiele marek, które nigdy nie były przesadnie popularne, ale potrafiły bawić wąskie grono fanów. Ape Escape z PlayStation taką grą było i jako pierwsze wymagało kontrolera DualShock, gdyż sterowanie Spike'iem odbywało się tylko za pomocą gałek analogowych. Osoby bez takiego pada wiele traciły, bo przygody oparte o łapanie małp były wyjątkowo udane. Kontynuacje też były świetne, chociaż dużo gorzej wypadały wszelakie spin-offy lądujące na PSP i PS3. Ape Escape 4 wpisałoby się w trend wydawania niszowych gier wzmacniających portfolio PS4 obok takich tytułów jak Gravity Rush 2 czy Knack 2. Czwarta odsłona serii przewija się od kilkunastu miesięcy w różnych plotkach, które spotęgowane zostały zdjęciami z biur Sony przedstawiającymi ten rok jako rok Ape Escape. Więc trzymając kciuki – czekamy na niespodziankę.

Szanse na zapowiedź: 35%

Bloodborne 2

Kontynuacja Bloodborne jest jednym z tych tytułów, który wymieniany jest za każdym razem, gdy ktoś podaje swoją listę wymarzonych zapowiedzi. Po tym, jak From Software ogłosiło koniec serii Dark Souls, fani gier soulslike trzymani są na głodzie. Remaster Demon's Souls jest raczej nierealny, ale kontynuacja nowej marki – jak najbardziej. Dlaczego potencjalna zapowiedź Bloodborne 2 cieszy się taką popularnością? Bo poprzedniczka jest zdecydowanie bardziej dynamicznym tytułem niż Soulsy, a co za tym idzie – przystępniejszym, więc i skierowanym do większego grona odbiorców. Ale Bloodborne kupiło wielu ludzi niesamowitym klimatem, do którego wiele osób by chętnie wróciło. Dlatego też ten tytuł znalazł się na naszej liście. Oby Sony myślało podobnie jak my.

Szanse na zapowiedź: 60%

Colony Wars PS4

Niektórych wybór Colony Wars może zdziwić, ale wpisywałoby się to idealnie w trend odnawiania kluczowych pozycji z czasów pierwszego PlayStation. Colony Wars na szaraku było jedną z ciekawszych serii, otrzymując łącznie trzy odsłony. Kosmiczne walki z dobrze poprowadzoną narracją już wtedy cieszyły się sporą popularnością, więc wraz z postępem technologicznym pozwalającym na tworzenie znacznie większych i dokładniejszych światów, Colony Wars zdecydowanie mogłoby wrócić, nawet jako zrestartowana seria (chociaż remake'iem którejś z odsłon byśmy nie pogardzili). Niby na rynku jest Elite: Dangerous oraz zupełnie inne No Man's Sky, ale to niezbyt liczna konkurencja.

Szanse na zapowiedź: 5%

Deep Down

Gdy w 2013 roku Capcom chwaliło się nowym silnikiem graficznym, zapowiedziało przy okazji Deep Down. Gra miała mieszać z sobą elementy produkcji soulslike, dungeon crawlerów, tytułów roguelike oraz dodawać do tego szczyptę gry Dragon's Dogma. Mijały miesiące, oglądaliśmy kolejne materiały i w pewnym momencie o produkcji zrobiło się niesamowicie cicho. Ani gry nie skasowano, ani nie pokazywano nowych materiałów. Deep Down trafiło do zamrażarki i leży tam już trzeci rok. Capcom przedłuża prawa do tytułu, więc możemy założyć, że w grę w jakimś stopniu wierzą i kiedyś doczekamy się jej ponownej zapowiedzi. Dlaczego nie na tegorocznych targach E3? Tym bardziej, że poza remasterami, Capcom posiada niewiele dużych gier w produkcji (poza Resident Evil 2 Remake - praktycznie żadnej).

Szanse na zapowiedź: 55%

bloodborne 2 deep down devil may cry 5 E3 medievil 3 monster hunter playstation 4 spyro the dragon