Publicystyka redakcja
07.06.2017
9 gier, których nie możemy się doczekać na E3 2017
9 gier, których nie możemy się doczekać na E3 2017

Targi E3 2017 startują od razu po tym weekendzie. Firmy wystawią swoje najmocniejsze działa, zapowiadając nowe produkcje i pokazując te, które już widzieliśmy. Czekając na konferencje, ułożyliśmy zestawienie 10 gier, na które czekamy najbardziej.

Zestawienie obejmuje produkcje już zapowiedziane, więc nie znajdziecie tutaj plotek i spekulacji czy naszych gier marzeń (na to przyjdzie czas w osobnym artykule). Listę dziesięciu tytułów ułożyliśmy alfabetycznie, dodając do każdej gry informacje, które o danym tytule wiemy na ten moment.


Days Gone

Deweloper: Sony Bend | Wydawca: Sony Interactive Entertainment | Data premiery: 2018?

Days Gone zostało zapowiedziane rok temu w trakcie konferencji Sony na E3 2016. Nowa produkcja studia Sony Bend powstawała w biurach dewelopera przez kilka lat, zanim coś zrodziło się z wielu pomysłów. Trzecioosobowa gra akcji osadzona w czymś, co możemy raczej nazwać otwartym światem, w którym zalęgli się nieumarli. Nie są to jednak zombie znane z popkultury – wolne i niezbyt groźne. Tym truposzom znacznie bliżej do zarażonych z filmu 28 dni później. Są szybcy, agresywni i zbierają się w ogromne grupy, co zresztą mogliśmy zobaczyć na pierwszym materiale. Studio chwali się swoją technologią, która pozwala na stworzenie ogromnych lokacji wraz z hordami zarażonych, stanowiących ciągłe zagrożenie.

W tym roku Sony powinno pokazać nam znacznie więcej rozgrywki z Days Gone i ujawnić przynajmniej okienko premierowe tej produkcji. Jako że obecność gry potwierdzono przez Shawna Laydena, możemy spokojnie liczyć na zalanie nas materiałami z gry.

Destiny 2

Deweloper: Bungie | Wydawca: Activision | Data premiery: 8 września 2017

Tak, to prawda. Destiny 2 już widzieliśmy podczas oficjalnego ujawnienia tytułu, w trakcie którego Bungie chwaliło się nowościami, pokazując początek gry oraz urywki z wielu lokacji. Destiny 2 ma ma być grą, która naprawia wszystkie błędy pierwszej części. Ma być więcej, lepiej i sprawniej, bez ekranów wczytywania i z otwartym światem wypełnionym sekretami. Pierwszy pokaz pozostawił jednak niedosyt i szybko pojawiły się głosy, że Destiny 2 mogłoby wyjść jako DLC i nikt by się nie połapał.

Z tego powodu Bungie, pokazując na E3 nowe materiały z Destiny 2, powinno skupić się nie na jednej z misji, a pokazać nam, jak wyglądają odmienione Patrole w dużo większych lokacjach. Mamy też zobaczyć sieciowe tryby PvP, które zostaną zmniejszone, by mocniej postawić na akcję. Czekamy.

God of War

Deweloper: Sony Santa Monica | Wydawca: Sony Interactive Entertainment | Data premiery: Q1 2018?

God of War, podobnie jak Days Gone, zostało ujawnione rok temu w trakcie konferencji Sony. Kontynuacja będąca niejako restartem historii zapisała się w pamięci graczy jako kawałek niesamowitego pokazu, któremu towarzyszyła muzyka grana na żywo przez orkiestrę. Kratos wylądował w klimatach nordyckiej mitologii i wraz ze swoim synem Atreusem mierzył się z ogromnym trollem. Później dowiedzieliśmy się, że gra skupi się bardziej na narracji i zaoferuje bardziej otwarte lokacje, ale jednocześnie nie odejdzie od brutalnych i efektownych walk z tabunami przeciwników.

Właśnie z tego powodu czekamy na kolejny pokaz gry. Chcemy zobaczyć akcję z większym rozmachem, poznać datę premiery i dostać nagranie powodujące opad szczęki, po którym nie pozbieramy się przez kilka godzin.

days gone destiny 2 E3 god of war playstation 4 publicystyka spider-man star wars battlefront 2