Newsy Sebastian Kasparek
19.06.2017 17:43
|
Twórca Dragon's Dogma i Devil May Cry 3 przeprasza za brak swojej gry na E3
Twórca Dragon's Dogma i Devil May Cry 3 przeprasza za brak swojej gry na E3

Hideaki Itsuno zapowiedział w styczniu, że w tym roku ogłosi swoją nową grę. Wielu fanów liczyło, że nastąpi to na targach E3. Tak się jednak nie stało, więc twórca wydał stosowny wpis.

Hideaki Itsuno pracuje aktywnie nad nowym projektem, ale nie ujrzeliśmy go na targach E3. Producent napisał więc odpowiedni wpis i zapewnia, że prace nad następną grą przebiegają płynnie. Twórca jest znany z serii Devil May Cry, gdzie po pierwszej odsłonie przejął rolę reżysera. Tworzył również Dragon's Dogma, gdzie także pełnił tę samą funkcję.

Reżyser serii Devil May Cry i Dragon’s Dogma szykuje dużą zapowiedź na ten rok

Plotki o Devil May Cry 5 wracają co jakiś czas i wielu fanów pokłada nadzieję, że Hideaki Itsuno pracuje właśnie nad nowymi przygodami charyzmatycznego Dantego. Oliwy do ognia dodaje Capcom wypowiadające się niejednokrotnie o tym, ze seria Devil May Cry jest dla firmy bardzo istotna i nie zostaje porzucona. Ostatnią odsłoną serii był kontrowersyjny reboot o tytule DmC: Devil May Cry stworzony przez zachodnie studio Ninja Theory. Chociaż krytycy chwalili nowe podejście to fani byli bardzo zawiedzeni zmianami w rozgrywce i wizerunkiem bohaterów. Gra sprzedała się bardzo słabo. Potencjalnie nowa odsłona miałby być kontynuacją Devil May Cry 4 z 2008 roku i wrócić do klasycznej formuły. 

Za Devil May Cry 5 przemawia również jedna sytuacja. Znany z serii aktor głosowy Johnny Young wrzucił swego czasu zdjęcie z sesji nagraniowej, gdzie razem z Rubenem Langdonem (aktor wcielający się w Dantego) nosił strój do sesji motion capture.

Możliwe też, że Hideaki Itsuno pracuje nad nową odsłoną Dragon's Dogma. Wówczas zapowiedź zmierzającego do nas remastera przestałaby kogokolwiek dziwić. Nie ma jednak co gdybać. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że projekt zostanie zapowiedziany niedługo. Możliwe, że nastąpi to podczas tegorocznej edycji Tokyo Game Show.

Źródło: twitter (Hideaki itsuno)