Newsy Daniel Stroński
19.06.2017 12:03
| PS4 |
Horizon: Zero Dawn wraca na szczyt rankingu sprzedaży
Horizon Zero Dawn w bazie gier
Horizon: Zero Dawn wraca na szczyt rankingu sprzedaży

Horizon: Zero Dawn już od jakiegoś czasu czaiło się, by powrócić na szczyt rankingu sprzedaży i w końcu się to udało. Zapomnijcie o Tekkenie 7 czy odświeżonym Wipeoucie - w ubiegłym tygodniu najpopularniejsza była Aloy.

Horizon: Zero Dawn od swojej marcowej premiery w tym roku krążyło wokół pierwszego miejsca w rankingu sprzedaży na Wyspach, utrzymując szczyt zaledwie przez pierwszy tydzień, po czym zostało wygryzione przez Ghost Recon: Wildlands. Trzeba przy tym zauważyć, że Horizon to gra na wyłączność dla PlayStation 4, stąd grupa docelowa jest znacznie mniejsza niż przy multiplatformach.

Nasza recenzja gry WipEout Omega Collection

A jaka była konkurencja ubiegłego tygodnia? Jedyna premiera, która weszła do top40, to Arms z konsoli Nintendo Switch, ale też nikt nie chciał się pchać z premierą swojej gry, gdy uwaga całej branży skupiona była na targach E3.

Według danych GfK Chart-Track, pierwsza dziesiątka ostatniego tygodnia w kwestii sprzedaży pudełkowych gier w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

  1. Horizon Zero Dawn (4)
  2. Arms (Nintendo Switch) (nowość)
  3. Grand Theft Auto V (5)
  4. Dirt 4 (3)
  5. Wipeout: Omega Collection (1)
  6. Tekken 7 (2)
  7. Fifa 17 (7)
  8. Overwatch (6)
  9. Injustice 2 (8)
  10. Rocket League (11)

(w nawiasie podano pozycje sprzed tygodnia; wyniki obejmują łączną sprzedaż z wszystkich platformy, na których dana gra jest dostępna)

charts guerrilla games Horizon: Zero Dawn Sony Interactive Entertainment wyniki sprzedaży rankingi sprzedaży
Źródło: https://www.chart-track.co.uk/?i=2640&s=1111