Newsy Sebastian Kasparek
17.06.2017 18:29
| PS4 |
Yakuza 6. Długie nagranie rozgrywki z zachodniej wersji gry
Yakuza 6: The Song of Life w bazie gier
Yakuza 6. Długie nagranie rozgrywki z zachodniej wersji gry

Yakuza 6 dotrze do nas już w przyszłym roku, aby przedstawić ostatni rozdział z życia legendarnego Smoka z Dojimy - Kazumy Kiryu. Dzisiaj możemy podziwiać długie wideo prezentujące tytuł w akcji.

Yakuza 6 to pierwsza odsłona serii stworzona od podstaw pod PlayStation 4. Seria przeskakuje na nową technologię Dragon Engine - ta ma zapewnić znacznie lepszą jakość grafiki oraz pozbyć się większości ekranów wczytywania. Warto też wspomnieć, że twórcy opracowując swój silnik myśleli o całej serii gier i dopiero następne produkcję ukażą cały potencjał nowych narzędzi produkcyjnych.

Yakuza 6 - oto co czeka Kiryu w kolejnym rozdziale jego życia

Yakuza 6 otrzymała długie nagranie z bezpośredniej rozgrywki. Twórca serii Toshihiro Nagoshi był obecny na targach E3 i reklamował najnowszą część cyklu. Pierwsze co rzuca się w oczy to znacznie lepsza grafika niż dotychczas. Ograniczono też ekrany wczytywania. Eksploracja bardzo płynnie przechodzi do walk, które stały się jeszcze bardziej filmowe i dynamiczne. Kiryu potrafi teraz przeskakiwać przez najróżniejsze przeszkody, a wchodzenie do poszczególnych budynków nie jest już okraszone żadnymi przerwami. Możemy też obejrzeć nowe aktywności poboczne, jak ćwiczenia na siłowni w formie minigry polegającej na wykonywaniu QTE. Bohater korzysta też z smartfona Sony Xperia - odczytuje za jego pomocą wiadomości oraz może wykonywać popularne selfie. Warto też przypomnieć o współpracy z popularnym aktorem i reżyserem filmowym Takeshim Kitano, który użyczył swojego wizerunku jednej postaci z gry.

Yakuza 6 - pokaz rozgrywki E3 2017

Tętniące życiem i piękniejsze niż kiedykolwiek Kamurocho odwiedzimy już na początku 2018 roku. Produkcja ma być ostatnim rozdziałem Kazumy Kiryu - bohatera, którym sterowaliśmy od 10 lat na przestrzeni ostatnich odsłon serii. Nie będzie to jednak koniec cyklu, a twórcy już wspominali o pracy nad kolejnymi częściami.

E3 playstation 4 sega wideo Yakuza 6: The Song of Life yakuza team
Źródło: YouTube (IGN)