Newsy Paweł Musiolik
17.06.2017 11:20
| PS4 |
Śródziemie: Cień Wojny w natywnym 4K na Xboksie One X. Nie wiadomo co z PS4 Pro
Śródziemie: Cień Wojny w bazie gier
Śródziemie: Cień Wojny w natywnym 4K na Xboksie One X. Nie wiadomo co z PS4 Pro

Śródziemie: Cień Wojny jest tytułem, który Microsoft wykorzystuje w reklamowaniu Xboksa One X, podobnie jak jest z Assassin's Creed Origins. Jednak w przeciwieństwie do gry Ubisoftu, która na PS4 Pro będzie działać tak samo jak na XOne X, produkcja Monolith skorzysta z mocy konsoli Microsoftu znacznie lepiej.

Śródziemie: Cień Wojny tworzone jest ponad dwa lata. Ten czas studio poświęciło na rozbudowę silnika oraz gry, oferując większy świat z większymi możliwościami, przy lepszej grafice. Monolith wykorzysta dodatkową moc jaką niosą mocniejsze wersje konsol tej generacji - PS4 Pro oraz Xbox One X. To, co może w tym przypadku zaskoczyć, to potwierdzony brak wsparcia dla technologii HDR na konsolach, więc jeśli ktoś myślał o kupnie tej produkcji z uwagi na HDR - będzie zawiedziony.

Więcej materiałów ze Śródziemia: Cień Wojny wprost z E3

W trakcie rozmowy z redakcją Wccftech, odpowiadający za design w Śródziemiu: Cień Wojny reżyser Bob Roberts potwierdził, że na Xboksie One X gra działać będzie w natywnym 4K oraz 30 klatkach na sekundę. Studio nawet nie mierzyło w 60 klatek na sekundę, dlaczego?

Nie mierzymy w 60 klatek na sekundę. Chcemy wycisnąć jak najwięcej ze sprzętów oferując jak najlepszą grafikę w stałych 30 klatkach na sekundę.

Nikogo ta wypowiedź nie powinna zaskoczyć - deweloperzy stojąc przed wyborem ładniejsze 30 FPS vs brzydsze 60 FPS zawsze będą wybierali pierwszą opcję. A skoro mówimy o rozdzielczości, jak wypadnie w tym zestawieniu PS4 Pro? Tego nie wiemy, ale na pewno nie będzie natywnego 4K. Studio jednak jeszcze nie wie jaką maksymalnie rozdzielczość uda im się osiągnąć, by potem z niech skalować obraz.

Śródziemie: Cień Wojny - zwiastun fabularny gry

Monolith Productions playstation 4 Śródziemie: Cień Wojny warner bros. interactive xbox one x
Źródło: http://wccftech.com/monolith-shadow-of-war-native-4k-xb1x/