Newsy Sebastian Kasparek
16.06.2017 19:11
|
Keiji Inafune i Level-5 otwierają nowe studio
Keiji Inafune i Level-5 otwierają nowe studio

Keiji Inafune jest ojcem serii Mega Man i współpracował przy wielu ciekawych produkcjach. Teraz twórca łączy siły z Level 5 i zakłada nowe studio. Jeśli jednak czekacie na jego gry to będziecie srogo zawiedzeni jego kolejnym porjektem.

Keiji Inafune nie tylko określany jest mianem ojca Mega Mana. Współtworzył również niezwykle udane Soul Sacrifice będące jednym z najlepszych tytułów na PS Vita. Niestety, jeden z jego ostatnich projektów Mighty No. 9 okazał się katastrofą. ReCore również nie sprostało wysokim oczekiwaniom. Twórca jednak się nie poddaje i rozpoczyna nowy rozdział w karierze.

„Masterclass” – Mighty No. 9 dostało zabawny zwiastun

Keiji Inafune razem z Akihiro Hino (znany z serii Dark CloudProfessor Layton) powołali do życia studio Level-5 Comcept będące własnością Level-5 - autorów odpowiedzialnych, między innymi, za piękne Ni no Kuni i przygotowywaną kontynuację.

Studio zostało założone w tym miesiącu i znajduje w Osace. Prezesem został Akihiro Hino a jego zastępcą Keiji Inafune. Zadaniem twórców będzie tworzenie gier i aplikacji. Pierwszą z nich ma być Dragon & Colonies, które zadebiutuje w Japonii w 2018 roku na smartfonach z systemem Android i iOS. Nie wiemy, czy praca zespołu zostanie ograniczona do tworzenia wyłącznie produkcji mobilnych. Miejmy nadzieję, że w przyszłości usłyszymy o pełnoprawnej, konsolowej grze sygnowanej logiem Level-5 Comcept.

Źródło: http://kotaku.com/keiji-inafune-opens-a-new-studio-with-level-5-1796157717?