Newsy Paweł Musiolik
16.06.2017 17:57
|
Remaster Diablo 2 - kolejne potwierdzenie ze strony Blizzarda
Remaster Diablo 2 - kolejne potwierdzenie ze strony Blizzarda

Remaster Diablo 2 ma według plotek powstawać od dłuższego czasu. Po tym, jak Blizzard oficjalnie potwierdził plany wydania Starcrafta HD, plotki znacznie przybliżyły się do ich potwierdzenia. Oferta pracy jaka pojawiła się na stronie Blizzarda wskazuje, że kolejnym klasykiem, który doczeka się odświeżenia będzie Diablo 2.

Diablo 2 to zdecydowanie jeden z najlepszych hack 'n slashy dostępnych na PC-tach. Gra Blizzarda na rynku pojawiła się w 2000 roku i mimo początkowej krytyki, dzięki kolejnym aktualizacjom i dodatku Pan Zniszczenia zapisała się złotymi zgłoskami na kartach historii growej. Diablo 2 cieszy się do dzisiaj ogromną rzeszą fanów, którzy nadal grają w ten tytuł. Jednak nie są oni ślepi na problemy gry ze współczesnymi PC-tami.

Diablo 3: Eternal Collection - Blizzard szykuje nam nowe wydanie gry?

Jednym z największych problemów jest brak oficjalnego wsparcia dla wysokich rozdzielczości oraz niska jakość grafiki. To może być poprawione w remasterze, który jeśli będzie wyglądał jak Starcraft HD, powinien zadowolić wielu graczy. O tym, że Blizzard planuje odświeżyć swoje klasyki mówi się od dawna. Plotki podsyciła oferta pracy umieszczona na stronach Blizzarda. Wynika z niej, że deweloper poszukuje osób, które będą pracować nad Starcraftem, Diablo 2 oraz Warcraftem 3, między innymi po to, by przywrócić ich do chwały.

Ciężko interpretować tekst o przywróceniu gier do swojej chwały inaczej niż pracę nad odnowieniem graficznym wspomnianych gier. Czy Diablo 2 w takim wypadku może trafić na konsole? No, w teorii może, bo nic nie stoi na przeszkodzie by dodać obsługę pada i przenieść tytuł na konsole tej generacji, przez co gra zyskałaby wielu nowych odbiorców jako, że Diablo 2 nigdy nie wylądowało na żadnej konsoli.

blizzard diablo 2
Źródło: https://careers.blizzard.com/en-us/openings/oFop4fwg