Newsy Paweł Musiolik
06.06.2017 00:42
| PS4 |
Horizon Zero Dawn nadal sprzedaje się wyjątkowo dobrze
Horizon Zero Dawn w bazie gier
Horizon Zero Dawn nadal sprzedaje się wyjątkowo dobrze

Horizon Zero Dawn to nowa marka studia Guerrilla Games, które do tej pory znane było przede wszystkim z serii Killzone. Po świetnym starcie, wielu przywidywało, że o grze zrobi się cicho. Ale się mylili. Sony podało najnowsze wyniki sprzedaży i jest bardzo dobrze.

Horizon Zero Dawn w sprzedaży pojawiło się 1 marca tego roku. Gra zebrała bardzo dobre oceny, ciesząc się uznaniem recenzentów i graczy. W dwa tygodnie od premiery rozeszło się 2,6 miliona sztuk, co jest wynikiem wyjątkowo dobrym jak na zupełnie nową markę w której dodatkowo rolę głównej bohaterki oddano kobiecie. Sony wczoraj podało nam najnowsze wyniki sprzedaży zdradzając, ile osób kupiło grę w cyfrowej dystrybucji.

Jakie są najmocniejsze punkty Horizon Zero Dawn? Sprawdź to w naszej recenzji

Na dzień 30 kwietnia, Horizon Zero Dawn sprzedało się w 3,4 miliona sztuk z czego aż 915 tysięcy "kopii" zeszło w cyfrowej dystrybucji na której Sony zarabia znacznie więcej niż z normalnych, pudełkowych wersji. Dlatego firma może być zadowolona. To prawie 30 procent całej sprzedaży. Wynik ten może wskazywać, ze cyfrowa dystrybucja powoli dociera do momentu w którym będzie mogła rzucić rękawicę klasycznej, pudełkowej.

Gra od premiery kilkukrotnie trafiała do zestawów, głównie z PS4 Pro z racji tego, że wyjątkowo dobrze wykorzystuje dodatkową moc konsoli, szczycąc się obrazem dobrej jakości w 4K, a także obsługa HDR. Być może Sony chcąc poprawić ten wynik jeszcze mocniej przygotuje jakieś dodatkowe zestawy w tym roku zachęcając ludzi do kupna PS4 z tym tytułem.

Horizon Zero Dawn - rozgrywka z PS4 Pro

guerrilla games Horizon: Zero Dawn playstation 4 Sony Interactive Entertainment