Newsy Paweł Musiolik
28.04.2017 17:19
| PS5 |
PlayStation 5 pojawi się pod koniec 2018 roku - tak przewidują analitycy
PlayStation 5 pojawi się pod koniec 2018 roku - tak przewidują analitycy

PlayStation 5 powoli zaczyna pojawiać się w rozmowach związanych z rynkiem konsol. Bez wątpienia Sony nie potrzebuje już sztucznie wydłużanej generacji jak było z PlayStation 3. Dlatego pogłoski o konsole następnej generacji będą pojawiać się w najbliższych miesiącach coraz częściej.

Jako pierwszy temat poruszył analityk firmy Macquarie Capital Securities - Damian Thong, który wcześniej prawidłowo wytypował pojawienie się PS4 Slim, a także PS4 Pro razem z ich okienkami wypuszczenia do sprzedaży. Thong komentując aktualne wyniki finansowe Sony i plany firmy na ten rok fiskalny w rozmowie z Wall Street Journal przyznał, że spodziewa się wypuszczenia PlayStation 5 przez Sony pod koniec 2018 roku.

Jak mocne może być PlayStation 5? Analizujemy dostępną technologię z której może skorzystać Sony

Dałoby to nam jeszcze niecałe 18 miesięcy pełni życia tej generacji, która została lekko ożywiona technologicznie przez wypuszczenie PlayStation 4 Pro i PS VR jesienią zeszłego roku. Thong oczywiście doprecyzował, że Sony tematu nie poruszało, ale rolą analityka w wielkich korporacjach jest przewidywanie odpowiednich ruchów firm.

Więc czy Sony faktycznie wypuści PlayStation 5 pod koniec przyszłego roku nie wiemy. Logika wskazywała do tej pory, że nowej generacji konsol możemy raczej się spodziewać w 2019 roku wraz z technologicznym rozwojem procesorów graficznych, popularyzowania się telewizorów 4K oraz technologii VR. Ale może być też tak, że przy odpowiedniej współpracy z AMD, zagrożone konkurencją w postaci Xboksa Scorpio, Sony może przyspieszyć premierę nowej konsoli. Rozwaga jednak podpowiada, że mając na względzie ile zapowiedzianych gier na PS4 się jeszcze nie pojawiło - PS5 raczej nie dostaniemy za rok.

Źródło: https://www.wsj.com/articles/sony-expects-operating-profit-to-surge-to-4-5-billion-1493360553