Newsy Krzysiek Kalwasiński
21.04.2017 13:56
| PS4 |
Elex wprowadza nas do swojego świata na zwiastunie prologu
ELEX w bazie gier
Elex wprowadza nas do swojego świata na zwiastunie prologu

Elex to nowe dzieło twórców kultowej serii Gothic oraz Risen. Dzisiaj w Sieci pojawił się film otwierający grę i dający nam wgląd w to co czeka nas w scenariuszu.

Elex osadzone jest w otwartym postapokaliptycznym świecie, w którym zaawansowana technologia koegzystuje z magią. Tytuł gry nawiązuje do tajemniczego pierwiastka, który pojawił się po tym jak w planetę Magalan na której toczy się akcja gry, uderzył meteoryt. Elexu używa się do rozwoju oraz między innymi tworzenia uzbrojenia, ale korzystanie z takowego niesie ze sobą skutki w postaci utraty ludzkich cech. Poniższy prolog wprowadza gracza w sam środek konfliktu, który panuje wokół surowca. Przygodę zaczniemy jako przywódca Albów, który nie pamiętając co zaszło budzi się w obozie Berserków.

Więcej informacji o Elex.

W Elex, jak przystało na grę od twórców Gothic czy Risen dostajemy otwarty świat i kilka ścieżek do wyboru. W zależności od tego do jakiego obozu się przyłączymy, czeka nas zmieniony wątek fabularny oraz rozwijanie postaci w innym kierunku. W ekwipunku postaci znajdzie się broń biała i palna, z użyciem której zmierzymy się z wieloma przeciwnikami – mogą to być zmutowane potwory, bandyci czy ludzie z wrogich frakcji. Podczas przygody będziemy spotykać różne postacie, które będziemy mogli nakłonić do współpracy – aczkolwiek ilość towarzyszy ograniczy się w danych momentach do jednego.

Elex ma pojawić się pod koniec tego roku, ale na więcej informacji trzeba poczekać. Poniżej znajdziecie prolog oraz fragmenty rozgrywki.

Elex ze zwiastunem prologu

Elex na materiałach z wczesnej wersji gry.

 

elex piranha bytes playstation 4 thq nordic wideo
Źródło: https://www.facebook.com/ign/videos/10154714169201633/