6983V

Just Cause 3 na PS4 Pro jest niczym nowa gra

Encyklopedia: Just Cause 3   Tagi: avalanche studios just cause 3 playstation 4 square enix wideo

Just Cause 3 na PS4 Pro jest niczym nowa gra

Just Cause 3 jest jedną z gorzej działających gier wysokobudżetowych na PlayStation 4. Ciągłe spadki animacji do średniej 20 FPS-ów, problematyczne wieszanie się gry i pokaz slajdów przy wielkich eksplozjach sprawiały, że ciężko było w to grać. Czy nowy tryb Turbo w PS4 Pro pomaga?

Ekipa Digital Foundry sprawdziła, czy po włączeniu trybu Turbo w PS4 Pro Just Cause 3 będzie działał dużo lepiej niż na normalnej PS4. Tam gdzie wcześniej gra srogo gubiła klatki i te spadały nawet do 18 FPS-ów, na PS4 Pro z włączonym trybem Turbo jest znacznie lepiej i produkcja Avalanche Studios znacznie częściej trzyma stale 30 klatek na sekundę. Oczywiście nie jest tak, że gra nie gubi klatek w ogóle, bo i takie sytuacje się zdarzają, ale można powiedzieć, że w ponad rok po premierze, Just Cause 3 wreszcie jest grywalne.

Wielu z was pyta przy takich materiałach, kiedy osoby bez dostępu do bety aktualizacji 4.5 ją otrzymają. Do tej pory od rozpoczęcia testów do udostępnienia aktualizacji publicznie mijał miesiąc, czasami dwa. Więc w najgorszym przypadku osoby z PS4 Pro bez dostępu do bety z nowej funkcji skorzystają pod koniec marca. A uwierzcie - jest na co czekać. Niektóre gry (Battlefield 4 na przykład) zmieniają się znacząco dzięki utrzymaniu stałej płynności.

Just Cause 3 - czy gra na PS4 Pro jest grywalna?

 

Podoba ci się tekst? Podziel się nim!

Komentarze (53) Skomentuj

Warjato [89.75.37.***] dodano: 14.02.2017, 14:53
Spokojnie, do takiej sytuacji nie dojdzie :)
Poziom: 24
robson44 dodano: 14.02.2017, 15:29
Odblokować framerate patchem, włączyć pełen rdzeń na PRO i Boost nie będzie potrzebny. No ale żeby to zrobić, to musi się komuś chcieć...
zaganiacz [31.135.162.***] dodano: 14.02.2017, 18:27
Nie ma co owijać w bawełne Avalanche Studios dało du.y ze swoją grą, Just Cause 3 w dniu premiery działała bardzo dobrze, tylko później Avalanche Studios dając aktualizacje ją zjeba.a grę do takiego stopnia że potrafi spaść aż do 16-18fpsów, wstyd, Redzi potrafili tak dopieszczać Wiedźmina 3 że chodzi prawie cały czas 30fpsów na ps4,Avalanche Studios powinno się wstydzić, mają teraz w dup.e poprawe bo swoje zarobili, żenujące Avalanche Studios
pulpet [87.207.112.***] dodano: 14.02.2017, 19:52
za wypuszczenie tak zalosnie chodzacej gry na ps4 te studio powinno gnić w sztumie i oddac kasę
Poziom: 4
Filipos dodano: 14.02.2017, 20:00
Tytuł:
"Just Cause 3 na PS4 Pro jest niczym nowa gra"
Treść newsa:
"można powiedzieć, że w ponad rok po premierze, Just Cause 3 wreszcie jest grywalne"

Od hurraoptymistycznego tytułu podświadomie dyktującego nową jakość do bolesnej prawdy, że to raczej odrabianie zaległej pracy domowej i zmywanie plamy jaką był ten bubel.
Nick [77.65.82.***] dodano: 14.02.2017, 15:43
Miejmy nadzieje ze ps5 w dniu premiery będzie miał bebechy mocne na 4 lata, pro nie kupie bo raz wydałem w sprzęt tej generacji a się nie rozwalił wiec bez sensu kupować raz jeszcze, góra dwa lata życia i kolejna generacja
Solano [46.171.201.***] do Nick dodano: 14.02.2017, 15:46
Też czekam na PS5
aaa [94.42.224.***] do Nick dodano: 14.02.2017, 20:40

Nick napisał:

Miejmy nadzieje ze ps5 w dniu premiery będzie miał bebechy mocne na 4 lata, pro nie kupie bo raz wydałem w sprzęt tej generacji a się nie rozwalił wiec bez sensu kupować raz jeszcze, góra dwa lata życia i kolejna generacja

Nie ma takiej opcji, chyba, ze wynajda/zastosuja jakas kosmiczna technologie.
Poziom: 25
Grind dodano: 14.02.2017, 15:54
Ja dopiero dostałem prosiaka w swoje łapska. Powoli zaczynam zabawę , ale najbardziej czekam na turbo. Za parę dni trzeba pomyśleć o sprzedaży poprzedniej sonki. Trzeba iść powoli do przodu .
Prosiak [89.72.76.***] do Grind dodano: 14.02.2017, 20:59

Grind napisał:

Ja dopiero dostałem prosiaka w swoje łapska. Powoli zaczynam zabawę , ale najbardziej czekam na turbo. Za parę dni trzeba pomyśleć o sprzedaży poprzedniej sonki. Trzeba iść powoli do przodu .
Ja swojego PROsiaczka juz teraz wygrzewam na bf4:) mimo że mam 120Mb od upc ale to idzie maks 30~50Mb :( także na ten wieczór tylko jedna gierka się zabawie ehhh. Zamówiłem przy okazji 2TB SSHD firecuda...gdyby nie ta 5 letnia gwarancja nie brał bym go. A dysk z prosiaka w obudowę usb i będę zrzucał mniej ogrywalne gierki bo szybciej będzie mi go podłączyć niż ciągnąć te kilkanaście godzin te 50GB.
Poziom: 8
Tadek dodano: 14.02.2017, 14:50
A wiec już teraz są niezłe jaja i diametralna różnica między zwykłym PS4 a PROsiakiem . A co będzie dalej? Teraz można się wszystkiego spodziewać. Coś czuje i się nie zdziwię gdy mimo zapewnień Sony dojdzie w końcu do sytuacji: "Sorry, ale nasza gra wyjdzie tylko na PS4 Pro ponieważ zwykłe PS4 jest już za słabe. Takie życie. Posiadaczy Pro zapraszamy do zabawy, a użytkowników starszej wersji przepraszamy"
Poziom: 23
N0V4K do Tadek dodano: 14.02.2017, 14:57
Raczej to mało prawdopodobne, za dużo posiadaczy zwykłej czwórki.

czarnooo [185.125.224.***] do Tadek dodano: 14.02.2017, 14:58
Najlepiej przyjąć, że jest to kolejna generacja z małymi zmianami i wsteczną kompatybilnością. Mi to się chce śmiać najbardziej z tych pismaków. W recenzji gry nie piszą, że się tnie itd bo przecież hajs się zgadzał a teraz po wydaniu Pro piszą, jak chu*owo działa na starej ps4 hahah co za sprzedawyczki to mózg staje
Znawca [185.24.202.***] do Tadek dodano: 14.02.2017, 14:59
Nie dyma się 40mln użytkowników, bo to może skończyć się tylko bankructwem.
Poziom: 8
Tadek do N0V4K dodano: 14.02.2017, 15:02
No dobra. Ale posiadacze zwykłej wersji będą otrzymywać tzw. półprodukt. To już jest pewne i to dzieje się już teraz.
Poziom: 39
mravg do Tadek dodano: 14.02.2017, 15:04
nie, takiej sytuacji jak sadze nie bedzie to Sony pozwalajac na to strzelilo by sobie w kolano.
Niemniej, patrzac na tytuly takie jak Uncharted, Doom czy Ratchet widac jak wazne jest korzystanie ze sztuczek oraz optymalizacja.
A tak jak wiadomo to czas a wiec i pieniadz.
Wiec wcale bym sie nie zdziwil jakby czesc tworcow zaczela pracowac z mocniejsza platforma, a potem probowala dopasowac to co jest do slabszej co moze zaowocowac np tym ze zeby gry za rok mialy plynnosc na PS4 bedzie cielo sie nie tylko efekty ale takze i rozdzialke.
Poziom: 37
Sinner1187 do Tadek dodano: 14.02.2017, 15:04
W pełni się z Tobą zgadzam
Może nikt nie powie tego wprost ale to tylko kwestia czasu jak jakaś gra nie będzie grywalna na zwykłym ps4. Oby tylko nie był to GoW lub TLoU 2 ;)
Poziom: 17
Habib do N0V4K dodano: 14.02.2017, 15:07
To nic nie znaczy. Sony dba jedynie o przyszłych konsumentów.
Poziom: 27
turbopuszek do Tadek dodano: 14.02.2017, 16:28
Ale zdajesz sobie sprawę z tego że just 3 wyszedł jeszcze sporo przed wypuszczeniem prosiaka ? I to jak on działał od samej premiery (czytaj fatalnie ) to wina twórców i ich kompletnie skopanej optymalizacji ?
Poziom: 36
diodaq do Znawca dodano: 14.02.2017, 18:08
Bankructwem? A co zrobisz jak tak właśnie będzie? Przestaniesz grać? Kupisz xboxa i bedziesz grał w Forze i Halo? Prawda jest taka że 75% ludzi by pokurw#$#o po czym zacisnęło zęby i pobiegło do sklepu po nową konsole Sony. Ja kupiłem pro i kupię każdą następną konsolę Sony bo xbox mi nie odpowiada, na pleju są najlepsze exy...a że lubię grać to co zrobić :)
Lolololo [78.88.104.***] do diodaq dodano: 14.02.2017, 22:25
Wspolczuje braku mozgu
Poziom: 29
m4tekt dodano: 14.02.2017, 22:35
Jeśli ktoś nie ma ps4 to PRO jest najlepszym wyborem:) martwi mnie jedynie, że gry na nowej konsoli działają tak jak powinny działać na starej... Martwi mnie kierunek w którym to wszystko zmierza.
Poziom: 29
m4tekt dodano: 14.02.2017, 22:42
Bebechy które są w tej generacji to procesor z najniższej półki i grafa z średniej. Te Bebechy były przestarzałe już na starcie i ta generacja to zwykła budżetówka:) nie trzeba tu żadnej magii:)
Poziom: 18
leshek dodano: 14.02.2017, 15:08
Oklaski dla januszy co pisali "po co mi PS4 pro przecież prawie nie ma różnicy"...
Poziom: 39
mravg do leshek dodano: 14.02.2017, 16:24
dlaczego zaraz januszy?
Tak samo powiesz o grach z PS3 vr PC gdzie przepasc sie poglebiala wraz z przeciagajaca sie generacja? Juz gra z 2009 taka jak NFS Shift i na PS3 i PC to przepasc byla (testowalem osobiscie).
Roznica jest, ale pytanie zasadnicze na ktore kazdy sam musi odpowiedziec czy ta roznica wymusi a mnie przesiadke na nowszy sprzet czy nie?
Moim zdaniem (a czas pokaze czy sie myle czy nie) PRO ma przyzwyczaic graczy do co 3 letniej zmiany sprzetu generacja co 6 i pol generacja co 3 lata.
Poziom: 27
Andy do leshek dodano: 14.02.2017, 16:24
Tak było, kto słyszał o jakimkolwiek trybie turbo?
kusza [195.54.188.***] do mravg dodano: 14.02.2017, 16:28
ja sprzedalem ps4 i kupiłem x boxa jebie sony hu.. i tyle
Poziom: 28
Salomonik do kusza dodano: 15.02.2017, 01:46
Czyli zamiast zamienic sprzęt na mocniejszy, zamieniłes na jeszcze słabszy... Za rok sprzedasz X'a jak wyjdzie scorpio? ....brawo za logike
Chudini [109.241.132.***.178.42.12] dodano: 15.02.2017, 05:16
Ja jakos gram w just couse 3 i nie powiem bo sa spadki ale nie takie jak co niektorzy tutaj pisza ze pokaz slajdow. Liczy sie dla mnie grywalnosc a nie ile jest klatek. Pro nie kupie bo dla kilku klatek i troszke lepszej grafy nie ma najmniejszego sensu wole poczekac na ps5.
Paul [193.17.174.***] dodano: 15.02.2017, 10:08
:) :)
Horizon przybywaj na moje PS4 Pro - mniam mniam
Poziom: 29
Rogalus dodano: 14.02.2017, 15:11
Myslalem ze Pro wniesie jednak troche wiecej niz te pare klatek wiecej.I nie bede sobie tego tlumaczyl,ze pare robi wielka roznice i to niby jest jak nowa gra?.Moim zdaniem te biedne gry ktore wychodza powinny na Pro trzymac stale 60klatek przy full hd a nie 30 z tendencja do spadania.Wolel bym juz nie grac w zadne gry albo zlozyc Pcka potege mocy niz kupowac sprzet dla skaczacych 10klatek wiecej.Mistrzowie jak Naughtydog czy Rockstar jakos potrafia to ogarnac.Jeden spartolony Just Cause nic tu nie zmienia.Nawet nie planowalem w to grac.
Poziom: 18
leshek do Rogalus dodano: 14.02.2017, 15:13
Nie mogę się nie zgodzić ale poczekamy na Horizon i myślę, że to będzie wyznacznikiem różnicy.
Poziom: 29
Rogalus do leshek dodano: 14.02.2017, 15:22
Ta wyznacznikiem,bankowo.Nie widze w tej grze niczego co urywalo by dupe.Zobacz wszystkie nowe gameplaye z zamknietych pokazow gdzie grali na zwyklej Ps4 a potem widzieli na Pro.Pisali tylko i wylacznie ze w kilku miejscach przyciela na Ps4 a na Pro bylo plynniej.I na tym roznice sie konczyly.Oczywiscie sa takie sciemnione porownania niby Ps4 z Ps4Pro,gdzie na zwyklej wyglada jak rozmyta papka i jak by bylo to odpalone na Ps2 doslownie.Takie porownania sa najlepsze,i ci oudzie co w nie uwierza.
TreX [37.47.7.***] do Rogalus dodano: 14.02.2017, 16:42
A ja nie kupie pro bo i po co gram w gry w których nie patrzę na obraz tylko na tor jazdy po prostu zap.....lam w wyścigi , gdzie i tak tego turbo srurbo nie zauważy nikt jedna wielka ściema , to tak jak kupisz furda a za rok lifting grilla beka w ch.j pier...e to pleysration naciąganie ludźmi na gówniane gry ostatni raz kupiłem srony badziew i w ch.j mam że po mnie pojedziecie bo srony jedzie z wami non stop kolor
Poziom: 29
onez do TreX dodano: 15.02.2017, 10:18
Znowu następny napisał co wiedział,gówniane gry, a na jakich innych konsolach są mniej gówniane gry co? exy ci się nie podobają? których jest najwięcej na sony, czy ogólnie wszystkie gry są gówniane dla ciebie i przerzucisz się na gry w zegarku
thinker [194.88.245.***] dodano: 15.02.2017, 13:32
Na szczęście tylko na zastanawianiu się skończyło moje kupowanie tej gry. Cytuję: ciągłe spadki animacji do średniej 20 FPS-ów, problematyczne wieszanie się gry i pokaz slajdów przy wielkich eksplozjach sprawiały, że ciężko było w to grać. Powodzenie dla tych co robią pre-ordery xD
Trolu [89.228.42.***] dodano: 15.02.2017, 17:29
Sprawdzac poczte kody na bete 4.50.3 dzis wyslane przez sony, pozdrawiam
Poziom: 24
Feomatar dodano: 14.02.2017, 16:44
Chciałem kupić JC 3 ale chyba sobie odpuszczę
Poziom: 22
sleectm do Feomatar dodano: 16.02.2017, 09:33
po prostu nudna gra
Poziom: 26
mrvain dodano: 14.02.2017, 15:14
Wysyp ostatnich materiałów dot. boost mode spowodował, że jednak podjąłem decyzje o kupnie PS4 Pro. Wzbraniałem się, bo nie mam TV 4K i nie widziałem sensu, ale teraz są to istotne korzyści nawet dla grających na TV 1080p . Wszystko fajnie, tylko nigdzie tej konsoli nie ma (oprócz Allegro, ale tam chodzą w chorych cenach). Ktoś wie o co chodzi ? Aż tak duże zainteresowanie, które przerosło moce produkcyjne Sony ?
Poziom: 35
Azoth do mrvain dodano: 14.02.2017, 15:20
Ja bym się wstrzymał z zakupem do czasu aż wszyscy dostaną ten boost mode bo jeszcze się okaże, że na kilka gier które działają lepiej będzie kilkanaście które działają gorzej bo tak xD
Z konsolami nie wiem jak to jest ale widziałem kilka w Media Markt w Chorzowie i Saturnie w Katowicach więc może w innych sklepach tych sieci też są.
Poziom: 33
mikelsgrom do mrvain dodano: 14.02.2017, 15:21
Lol Wpisałem na google i od razu są oferty z różnych sklepów.
Poziom: 26
mrvain do mikelsgrom dodano: 14.02.2017, 15:39
Ja też wpisałem i jeżeli gdzieś jest to towar z ekspozycji (Euro RTV AGD, Mediamarkt). W MediaExpert i Avans fizycznie nie mają i czas dostawy określają do 5 dni, ale dzwoniłem i też nie wiedzą kiedy będzie dostawa. Wskażesz sklepy, gdzie kupię nówkę za nie więcej niż 1799 PLN ?
Poziom: 26
mrvain do Azoth dodano: 14.02.2017, 15:40
A kiedy widziałeś te konsole ? Bo jeszcze kilka dni temu było w kilku marketach, teraz pustki.
Poziom: 35
Azoth do mrvain dodano: 14.02.2017, 15:41
Z tydzień temu.
Poziom: 32
WirtualView do Azoth dodano: 14.02.2017, 16:22
Przed tym jak wyszły filmiki z boost mode :D
Poziom: 26
mrvain do WirtualView dodano: 14.02.2017, 16:37
Haha, coś w tym jest, bo przed tymi filmikami w ogóle nie myślałem o zmianie konsoli, bo po co. I pewnie dużo innych osób myślało podobnie. A teraz sam się napaliłem, ale jak to u mnie zawsze są jakieś przeszkody i konsola jest niedostępna w sensownej cenie, a nie będę płacił januszom biznesu o 200 czy 300 zeta więcej niż sugerowana cena detaliczna, bo akurat są chwilowe braki i chcą sobie dorobić. Co ciekawe - tak sobie pomyślałem, że zamówię na amazon UK, ale tam też wszystko jest "out of stock". A więc to szerszy problem z dostępnością. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 14.02.2017, 16:40
Poziom: 39
mravg do mrvain dodano: 14.02.2017, 16:43
moja teoria zle rozlozona dystrubucja na kraje europejskie, polska dostala mniej sztuk a jak sie okazuje zapotrzebowanie jest i ludzie wymieniaja sprzet.
Sa kraje w ktorych pro jest ale zainteresowania ta konsola nie ma zbyt duzego.
Poziom: 26
mrvain do mrvain dodano: 14.02.2017, 20:25
Uważajcie na dostawy 3-4 sztuk PS4 Pro do marketów z elektroniką. Dzisiaj pojawiły się 4 sztuki w Saturn Arkadia w Warszawie za 1769 PLN. Zadowolony kliknąłem, pojechałem odebrać, niby wszystko wygląda ok, zapakowane fabrycznie, ale zacząłem drążyć, jak to dostawa tylko 4 sztuk to okazało się, że są to egzemplarze ze zwrotów klientów. Niby sprawdzone, że ok, ale dziękuje bardzo za taki deal. Z jakiegoś powodu zostało to zwrócone i średnio mi się uśmiecha kupować konsolę, z którą nie wiadomo co po drodzę się działo. Podziękowałem i czekam na większą dostawę, tak żebym mógł wybrać sobie egzemplarz z półki. Oczywiście nikt nic nie wie kiedy się pojawią i tylko uśmiechają się, że to Sony ;-)
Poziom: 14
Gryfin do mrvain dodano: 16.02.2017, 07:44
PS4 Pro pojawi się w ponownej sprzedaży na przełomie marca/kwietnia.Obecnie produkowana jest następna partia
Trolu [79.189.162.***] do Gryfin dodano: 16.02.2017, 08:09
Gdy tylko pojawi się wersja white biorę od razu :-)
Poziom: 22
sleectm do mrvain dodano: 16.02.2017, 09:35
pewnie jak zwykle sony przeroslo zapotrzebowanie, a potem placza ze rynek umarl...
Poziom: 26