Newsy Paweł Musiolik
16.01.2017 16:50
| PS4 |
Darkest Dungeon będzie...łatwiejsze
Darkest Dungeon w bazie gier
Darkest Dungeon będzie...łatwiejsze

Darkest Dungeon w naszym zestawieniu najlepszych gier 2016 roku uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Recenzenci i gracze również doceniają ten tytuł wskazując, że jego najmocniejszą stroną jest wysoki poziom trudności. Deweloper postanowił jednak wszystkich zaskoczyć i zapowiedział obniżenie trudności gry.

Darkest Dungeon, które pierwotnie pojawiło się na PC-tach osiągnęło tam niemały sukces. Podobnie stało się na PS4 i PS Vita, gdy gra trafiła do sprzedaży pod koniec września. Mroczny i ciężki klimat, wymagająca rozgrywka przy wciągającym systemie i wysokim poziomie trudności - to aspekty, które kupiły graczy. Studio Red Hook nie spoczywa na laurach i ciągle rozwija grę.

Darkest Dungeon - recenzja gry

W tym roku dostaniemy pierwsze rozszerzenie gry, a przed nim pojawi się aktualizacja dodająca tryb Radiant, który sprawi, że będzie nam się grało łatwiej. O ile będziemy chcieli. O co chodzi? Przy wyborze nowej gry będziemy mogli wybrać jeden z trzech poziomów trudności, gdzie Radiant będzie tym najniższym. Deweloper jednak postanowił, że ułatwienie gry musi być zrobione rozsądnie i nie będziemy mieli do czynienia z obniżaniem statystyk przeciwników czy pogarszaniem ich SI.

Tryb Radiant ma dopracować pewne aspekty rozgrywki nie tyle co je upraszczając, a odpowiednio poprawiając, by gracze tracili na nie mniej czasu. Nie wiemy jeszcze o czym dokładnie jest mowa, ale deweloper celuje w czas ukończenia gry na poziomie 40 godzin. Dostajemy więc dodatkowy wybór, jeśli chcemy spróbować jak się w Darkest Dungeon gra, a wcześniej baliśmy się poziomu trudności.

Kiedy ten tryb trafi do gry? Na PC zostanie udostępniony wkrótce w formie testów, a gdy balans zostanie opracowany, to ekipa wypuści aktualizację na konsole. Ale to nie wszystko, bo w niej zawarte będzie także mnóstwo poprawek sprawiających, że będzie się grało przyjemniej i nie będziemy tracili tyle czasu na skakanie między ekranami.

Darkest Dungeon - gameplay z PS4

darkest dungeon playstation 4 playstation vita red hook studios wideo