13158V

Czy sztuczna inteligencja oszukuje w FIFA 17?

Encyklopedia: FIFA 17   Tagi: electronic arts canada fifa 17 playstation 3 playstation 4

Czy sztuczna inteligencja oszukuje w FIFA 17?

Electronic Arts od lat zaprzecza, że w grach z serii FIFA sztuczna inteligencja oszukuje, stosując tak zwany mechanizm "naciągniętej gumy". Jakiś czas temu gracze rozłożyli pliki FIFA 17 (PS4) na części pierwsze i nie spodobało im się to, co znaleźli.

Zaprzeczanie "dopalaniu" sztucznej inteligencji w FIFA nie jest niczym nowym dla Electronic Arts, już przy poprzedniej odsłonie podniesiono takie zarzuty, na co producent odpowiedział, że nic takiego nie ma miejsca.

Problem polega na tym, że gracze w plikach FIFA 17 (PS4) znaleźli wpisy dotyczące sztucznego polepszania statystyk zawodników w grze, zależnie od tego, jak radzi sobie grający. Takie podejście określa się potocznie mechanizmem "naciągniętej gumy". Przykładowo w niektórych grach z serii Need for Speed objawiało się to niesamowitym przyśpieszeniem SI, które potrafiło błyskawicznie nadrobić stracony dystans.

W wypadku FIFA 17 (PS4), cała sytuacja rozpoczęła się na Reddicie, gdzie jeden z użytkowników zwrócił uwagę na tajemniczy wpis w plikach gry:

//— team chemistry (0-100) (used in momentum)

Jakiś czas temu kolejny użytkownik znalazł potwierdzenie istnienia systemu, który w trybie FIFA Ultimate Team wpływa na indywidualne statystyki zawodników. Jakiś czas później pojawił się kolejny wpis, wygrzebujący z kodu kolejne parametry, które wskazują na to, że SI rzeczywiście oszukuje w grze. To, jak dużą sterowani przez SI zawodnicy dostają premię do statystyk, zależy od tego, ile jako gracze posiadamy piłkę, ile wykonaliśmy ataków na bramkę i nie tylko. Odkryto również w kodzie, że deweloperzy nazywają to "dostosowywaniem się SI".

Po odkryciu, część graczy domaga się wyjaśnień od Electronic Arts, ruszyła oddolnie założona kampania #ExplainFIFAMomentum, której celem jest pozyskanie informacji na temat klaryfikacji tego, co dzieje się w grze. Bo jakby nie patrzeć, do takiego trybu FUT gracze dokładają przecież pieniądze.

Źródło: https://www.reddit.com/r/FIFA/comments/5kag3l/i_found_mention_of_momentum_in_fifa_17_game_code/

Podoba ci się tekst? Podziel się nim!

Komentarze (45) Skomentuj

Poziom: 42
krowi placek dodano: 29.12.2016, 09:04
W PES to samo.
Poziom: 54
Assassyn22 dodano: 29.12.2016, 09:16
O kurczę.No tego się nie spodziewałem :D

Czyli jednak ten płacz zawodowych graczy i wszystkich powyżej zawodowca ma jakieś uzasadnienie. Sam niby zwróciłem uwagę, że gdy mam lepsze posiadanie piłki, więcej strzałów itd to Si zachowuje się delikatnie inaczej.
kretacz [109.207.48.***] dodano: 29.12.2016, 09:23
nie ma jak grac w gre która jest oskryptowana i ma zrobic zamierzone cele w okreslonym czasie czy nam sie to podoba czy nie fifa taka polityke prowadzi od lat pes od 6 wiec najlepiec dac sobie spokoj z takimi grami
Poziom: 37
kristoffer1979 dodano: 29.12.2016, 09:55
Przecież tego typu "oszukiwanie" to żadna nowość. W ścigałkach często wykorzystywany jest ten sam mechanizm.
Poziom: 39
voic3d do kristoffer1979 dodano: 29.12.2016, 10:04

kristoffer1979 napisał:

Przecież tego typu "oszukiwanie" to żadna nowość. W ścigałkach często wykorzystywany jest ten sam mechanizm.

Ja kiedyś robiłem testy w DriveClub.
Nie można tu mówić o oszukiwaniu ale słabo to jest rozwiązane, a mianowicie:
Jechałem trasę normalnie i miałem czas 4:20, a pierwszy samochód miał 3:40.
Za drugim razem tą samą trasę "toczyłem się " to miałem 6:10, a pierwszy 5:20.
Tak jakby SI czekało na mnie zanim dojadę do mety :)
Poziom: 37
kristoffer1979 do voic3d dodano: 29.12.2016, 10:07
Jest to standard w wyścigach chociaż nie wszystkich. Jeżeli jesteś za wolny to czekają na Ciebie, a jeżeli za szybki to trzymają się w miarę blisko, nie pozwalając za bardzo odjechać.
Poziom: 12
jacob9203 dodano: 29.12.2016, 09:42
W Fut na bank jest to samo, możliwe nawet że po bilansie spotkań gracza ustala przed meczem kto ma mieć łatwiej. Jak to możliwe by wygrać drugą ligę i dopiero po tym wejść do mistrzostw Fut a w kwalifikacjach zawsze przegrywać w półfinale lub finale?
Poziom: 36
nadra1984 do jacob9203 dodano: 29.12.2016, 10:02
Dokładnie, po dwóch miesiącach grania w to co zaserwowali w tym roku w trybie Fut, olalem ten tryb. Po co tam budować składy Ronaldo, Messi jak zwykłym srebrnym składem jest dużo łatwiej grać, a wtedy ten tryb nie na sensu... Wyrównywanie szans jak i gorzej/lepiej grający zawodnicy ze względu na bilans jaki posiadamy to porażka. Przykładowo 5 meczy wygranych, brak zwycięstwa jednego do mistrzostwa i gra robi wszystko aby rozegrać wszystkie 5 meczy a nie jeden i awans... To nie jest normalne. Oby ktoś w końcu rozgłośni sprawę i trochę im się oberwalo za to. Może za rok tryb będzie grywalny.
Poziom: 12
jacob9203 do nadra1984 dodano: 29.12.2016, 10:19
Dokładnie tak, wiedziałem że tak jest ale w tej fifie przesadzili, sprzedaje póki jest w cenie, chociaż jestem w 1 lidze to mi nie szkoda, za dużo się wkurw..m i żona pyta po co gram w to gów.. ;-)
Poziom: 25
theczarek do jacob9203 dodano: 29.12.2016, 11:34
uwielbiam FUT za same założenia rozgrywki, ale niestety zabawę psuje ten mityczny handicap. i gra to wieczny wyścig wszystkich z handi, 3/4 klubów na jakie się trafia założone są w miesiącu bieżącym (dla nowych handi bardzo ułatwia rozgrywkę). Do tego różne sztuczki z sadzaniem szrotu na ławkę zeby obniżyć OVR drużyny, przegrywanie meczy żeby pogorszyć bilans itp itd.
Wg mnie cały ten handicap nie ma na celu wyrównanie szans a wyciąganie kasy od graczy - system ma wzbudzać emocje, naciągać do coraz to kolejnych przebudowań składu, dlatego też nowych traktuje bardzo ulgowo. Jednak ja się czyta jakie mają z tegho dochody, to w sumie im się nie dziwię. na forach wpisy "władowałem w paczki tysiaka w tym miesiącu" zdrzają się zbyt często :(
Infern1ty [94.254.226.***] dodano: 29.12.2016, 11:34
Już dawno zauważyłem, że gra manipuluje rozgrywką. Wygrywasz 5 meczy z rzędu. Wychodzi Ci każde zagranie i bramki wpadają bez problemu. Potem kolejne 10 spotkań dostajesz takie baty, że pad ląduje na ścianie. Jak gram w Fife to potem chodzę wkurr... dwa dni . Fut wymusza ciągła rotację zawodników, szybko można złożyć skład z czołowych graczy Europy i w zasadzie można by było nim grać bardzo długo ale po kilkunastu spotkaniach zawodnicy poprostu przestają grać.
TMF1207 [87.206.113.***] dodano: 29.12.2016, 11:44
A narzekaliscie na gran turismo ze SI zostawiacie w tyle :D
Piotr [148.81.119.***] dodano: 29.12.2016, 11:53
Pograjćie sobie brązowym shrotem na team of the week. Będą wam wpadać strzały z 35 metrów w okno pomocnikami z 60OVR.

Potem zagrajce na tych samych ustawieniach swoją złotą drużyną - wszędzie podwójne krycie i idealne przecinanie podań, a piłka stzelana przez Kane czy Sturridge zawsze trafia w słupek...
Cin [77.253.28.***] dodano: 29.12.2016, 12:31
A ja sie pytam czy fifa to skill graczy czy to gra decyduje skąd możesz strzelić gola i czy wogole możesz .A tak na serio to niech z siebie nie rąbią nie wiadomo co bo handicap nadal istnieje
Poziom: 15
dziursonator dodano: 29.12.2016, 11:55
ale to jest oczywista sprawa i ciągnie się od kilku dobrych lat, a nie tylko w fife 17. FUTa w tym sez odpalałem kilka razy na nowo i za każdym jest ta sama historia: w 8 lidze ( pierwszy mecz wygrywasz, potem remis, potem przegrana itd. ). Do tego prawdopodobnie dochodzi obniżenie jakości naszych piłkarzy, bo jak wyjaśnić sytuację, że ok. 40 i 75 min, nagle przestają biegać, nie potrafią się zastawić, a najprostsze podania na 2m nie wychodzą? I właśnie wtedy, pewnie dla podniesienia dramatyzmu meczu, do słowa dochodzi SI, które w 99% tworzy bardzo dobrą sytuację bramkową. Takich kwiatków jest pełno niestety. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 11:57
Infern1ty [94.254.226.***] do dziursonator dodano: 29.12.2016, 12:56
Strzelasz gola w 90 min ale przeciwnik i tak wyrówna w 93 albo gole po rajdzie jednego zawodnika po wznowieniu ze środka grrrr
Lol [94.254.143.***] dodano: 29.12.2016, 11:29
Komentarz ukryty [Pokaż]
lol hunter [78.88.149.***] do Lol dodano: 29.12.2016, 14:18
Tak lolku, przykład - przeciwnikowi dochodzą niemal wszystkie podania, mi nic. Każdym strzałem ładuje gole nierzadko stadiony świata a mi leci obok albo w środek mimo że celowałem inaczej. Piłka do niego wraca czasem tak, jakby się odbiła od jakiejś niewidzialnej ściany w powietrzu. Wygląda to przekomicznie. W sytuacji stykowej ja dostaje żółte i czerwone za nic, on kosami zabiera mi piłkę. Coś jeszcze o skillu? Potem sprawdzam z kim grałem a to ogórek, który pod rząd wygrywa mecz za meczem.
Poziom: 21
itsONLYinstinct do Lol dodano: 29.12.2016, 14:35
przecież w grze online działa to tak samo, masz kontrole tylko nad 1 zawodnikiem, resztą steruje komputer który jest podatny właśnie na te mataczenie w kodzie (zresztą zawodnik którym sterujesz też bo to nie jest przypadek że nagle nie umie celnie podać gdy w innym meczu jest terminatorem co daje piłki na 40 metrów na "nos"
w dodatku nad bramkarzem nie masz żadnej kontroli a ile razy się zdarza że nie broni on kompletnie nic? Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 14:36
Daniel [89.66.157.***] dodano: 29.12.2016, 14:43
Momentum istnieje od dawna , dzięki bogu że to nagłaśniają ludzie nieważne ile to da , choćby redukcja tego dziadostwa "w tle" o 10% ech
esco1982 [141.194.8.***.225.76.105] dodano: 29.12.2016, 15:08
Wszyscy marudzą o handicapie a we wrześniu co rok lecą po nowa Fife hehe i interes się kręci!!
A wytłumaczcie mi jakim cudem są gracze którzy wygrywaja na 40meczów 38??
sh7777 [81.162.213.***] dodano: 29.12.2016, 16:05
Ah ten płacz ludzi którzy na brak skilla znajdują zawsze coś innego ( niedzielni gracze) nie wiem czy ludzie którzy myślą że takie coś jak handicap istnieje grają rok we fife i max co tydzień czy są upośledzeni .Ciekawe czy w moim przypadku nie mówię że jestem najlepszy na świecie ale 80 meczy przy 0 przegranych i nie widziałem żadnego hadicapa .Zawsze zdarzy się gorszy mecz czy dzień ale ludzie i tak powiedzą że to handicap.Ktoś tam napisał ze strzały nie wchodzą tak jak trzeba że to handicap czy podania odpowiedź jest prosta nie graj w tą gre .
Poziom: 15
BodziO dodano: 29.12.2016, 13:02
Brawo pssite.com za nagłaśnianie tego koszmarnego procederu (SZACUNEK), który sprowadza FIFE do bardziej niebezpiecznej gry jak POKER, a w FIFE parzcież grają dzieciaki!
Grałem w CS GO, grałem w FIFA i ludzie nie zdają sobie sprawy, ze dla dzieciaków to nie CS jest zagrożeniem ( stereotypowe myślenie) a FIFA która wyzwala tyle negatywnych emocji, ze trudno to ogarniać ( wystarczy pooglądać TWITCHA)
A wszystko to, tzn te oszustwa są, aby wyciągnąć numery kart kredytowych rodziców!!!
EA doprowadziła tą grę do takiego stanu, że skoro POKER w Polsce jest nie legalny, to fifa jako gra losowa w którą co najgorsze ingeruje producent powinna być także ogarnięta restrykcjami. Jeśli EA nie zmieni swojej polityki wyłudzania pieniędzy powinny tym się zainteresować jakieś organizacje, bo branża IMO jest zbyt rozbestwiona.

EA zamiast stworzyć mądry system rankingowy jak w BLIZZARD czy VALVE woli z premedytacja chełpić dzieciaków a następnie dawać im kopniaka sugerując wymianę piłkarzy najlepiej za realną gotówkę.

EA, zaserwujcie uczciwa rozgrywkę, i nikt wam nie będzie zaglądać w portfel...

TO JEST SKANDAL.
Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 13:05
Poziom: 21
itsONLYinstinct do BodziO dodano: 29.12.2016, 14:33
ale od pokera to się prosze odpierdo...
bo to że ta piękna gra w formacie turniejowym jest nielegalna to jest patologia rządu a nie problem gry Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 14:33
Poziom: 15
BodziO do itsONLYinstinct dodano: 29.12.2016, 15:03
dlatego napisałem:

"że skoro POKER w Polsce jest nie legalny, to fifa jako gra losowa w którą co najgorsze ingeruje producent powinna być także ogarnięta restrykcjami"

Poker jest w Polsce zakazany chcesz tego czy nie (moim zdaniem to głupota), mimo, ze tam nikt nie ustawia z góry wyniku dla profitu. SKILL jest tam na 1 miejscu. Ludzie w FIFIE FUT wydaja kolosalne pieniądze, a EA dla profitu manipuluje wynikami.
Dlatego jeśli już coś ma być w POLSCE zakazane to zasługuje na to FIFA anie POKER.
Dontcrybabe [81.162.213.***] do BodziO dodano: 29.12.2016, 16:59
XD ty normalny jesteś gościu ? Porównujesz Pokera do gry komputerowej , Jeżeli ktoś nie chce lub nie ma pieniędzy aby wydać ją we fifie to po prostu tego nie zrobi i koniec zresztą cały ten wasz handicap jest tak śmieszny że szok jak ktoś nie ma skilla to się tłumaczy... Co do pokera mówisz o skillu tylko w nim ? jak ci karta nie idzie to też skill nie pomoże do końca .. i na co zwalisz na to że krupier źle rozdaje ? . zresztą tutaj jest mowa o Fifie a nie pokerze czyli o czymś innym to tak jakbyś porównywał Boks do skoków narciarskich ..
Dontcrybabe [81.162.213.***] do BodziO dodano: 29.12.2016, 17:00
A i co do Pokera jest w Polsce nielegalny tylko dlatego że jeżeli byś zaprosił kolegów i wygrał z nimi pieniądze to Państwo się na tym nie wzbogaci czyli nie okradnie cie . W kasynach poker masz legalny bo Państwo na tym zarobi, Proste jak but .
Poziom: 15
BodziO do Dontcrybabe dodano: 29.12.2016, 17:43
Porównuję POKERA i FIFE bo w jedno i drugie gramy ONLINE i pokerroomy zarabiają na nas jak EA na FUT oczywiście piszę to w wielkim uproszczeniu i nie należy rozumować tego zero jedynkowo. Kluczowe w tym jest, że pokerroomy nie ingerują w czasie rzeczywistym w wynik przy stole, i poker przyszedł mi jako pierwszy do głowy jako jednak gra skillowa mimo losowości, która co najważniejsze nie jest celowa/manipulowana w zależności od naszych umiejętności i zachowań przy stole . O skokach nie pisze gdyż nie może każdy sobie zapłacić za udział w turnieju skoków narciarskich, a jeśli by tak było nie chciałbym aby ktoś ręcznie manipulował przy sile wiatru ;- ) Edytowano 2 razy. Ostatnio: 29.12.2016, 17:45
Dontcrybabe [81.162.213.***] do BodziO dodano: 29.12.2016, 18:05
Tylko że we Fifie nie ma manipulowaniem gry czy wyniku to jest tylko tłumaczenie słabych graczy i koniec kropka można wygrać każdy mecz gra się na tyle na ile rywal pozwala .
Poziom: 22
IC dodano: 29.12.2016, 09:09
I to jest fajne i nie powinno być zmieniane. Przynajmniej w PES. Nie ma nic fajniejszego jak ograć w finale LM PSG 3:0 i w kolejnej edycji przegrać pierwszy mecz u siebie z Grasshopers Zurich. Czeka się wtedy bardzo na rewanż z takim zespołem i niekiedy w rewanżu też jest walka ostra. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 09:10
Poziom: 21
itsONLYinstinct do IC dodano: 29.12.2016, 14:29
fajne jest to że nie masz kontroli nad grą i cie ona dyma?
co ty bredzisz?!
zresztą kogo obchodzi gra offline tu jest mowa głównie o potyczkach online i turniejach/ligach
Poziom: 22
IC do itsONLYinstinct dodano: 29.12.2016, 17:01
A przeczytałeś do końca mój post czy tylko pierwsze zdanie. I kogo obchodzi twoje zdanie jeśli się dajesz grze dymać.
Poziom: 36
nadra1984 do IC dodano: 29.12.2016, 17:24
Jeżeli wygrywasz z Psg a przegrywasz kolejny mecz z dużo słabszym zespołem, mimo tego, że grasz cały czas dobrze a o wyniku decyduje losowosc... to niestety też dajesz się... W grze powinny decydować umiejętności a nie losowosc tak jak to jest czasem na prawdziwych boiskach, tu jednak nie powinno to mieć miejsca bo niszczy to system klasyfikacji zespołów, umiejętności gracza.
Poziom: 22
IC do nadra1984 dodano: 29.12.2016, 18:10
Niszczy system? Co ty? Wygrał bo go zlekcewazylem, dalem się trafic i się zamurował, że nie byłem w stanie dojść do dobrej okazji do strzalu. Oczywiście grając za mocnym pressingiem jak na swoje normalne możliwości. Ale czy to zle? Absolutnie nie. To trochę jak symulacja prawdziwego zycia. Czy legia miała prawo w tym waszym cyferkowym systemie zremisować w realem? Nie. Ale to zrobila tak jak grashopers dal mi rade tak jak drugoligowiecz serie B dawal mi większy odpor niż milan. Liczy się podejście gracza do gry: czy się wkurza co chwila jak przegrywa i musi grac ten kolejny mecz bo sam nie wie czy to wygrywa czy to gra mu dala wygrać. Ja wiem ze to ja wygrywam. A wpadki się po prostu zdarzają i uroznaicaja calosc odbioru. Co to za przyjemność gromic każdego , no chyba ze wy musicie. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 18:11
Poziom: 42
krowi placek do IC dodano: 29.12.2016, 19:50

IC napisał:

Wygrał bo go zlekcewazylem, dalem się trafic i się zamurował, że nie byłem w stanie dojść do dobrej okazji do strzalu.


Koledzy ci wyłożyli jak kawa na ławę kwestię handicapu, a ty tu ni z gruchy ni z pietruchy z zlekceważeniem przeciwnika i innych bzdurach wyjeżdżasz? Co to ma wspólnego? Czego nie rozumiesz? Gra sprawia, że masz mniejsze szanse na wygraną, zwyczajnie oszukuje. Celem nie jest zachowanie jakiejś losowości i realizmu, ale strach przez zniechęceniem słabszych graczy, którzy przegrywając mogą odpuścić grę - czyli przestać przynosić dochód. Akurat w Fifę nie gram, ale w Pesie wydaje mi się, że jest to samo - gram na ostrym gazie wygrywając 5 meczów z rzędu z mocnymi przeciwnikami, a potem tym samym stylem gry nie mogę kolejnych kilku meczów wygrać grając z nowicjuszami. Wiadomo że czasem teoretycznie słabsze drużyny wygrywają z silniejszymi, ale wcale nie trzeba jeszcze tego ułatwiać. To jak w twoim chybionym porównaniu - "Czy legia miała prawo w tym waszym cyferkowym systemie zremisować w realem? Nie." - Pewnie że miała prawo, ale twoim tokiem rozumowania powinno się graczom Realu przed meczem związać sznurówki, żeby słabsze zespoły też miały szanse. Bzdura, w piłce teoretycznie każdy ma równe szanse, w grach nie, taka jest różnica.
Poziom: 42
krowi placek do krowi placek dodano: 29.12.2016, 19:57
Z drugiej strony większośc tu komentujących pisze o grze onloine, ty o singlu, tego nie da się porównać. Przegrywając z konsolą można to traktować jak realizm, bo jednak konsola to żaden przeciwnik dla dobrego gracza i wygrywanie w każdym meczu nudzi. Gra online to coś zupełnie innego - tu grasz z żywym przeciwnikiem, wywalczenie każdego punktu wymaga wysiłku, emocje sięgają zenitu (fruwające pady i te sprawy). Tu nie ma miejsca na handicap, każdy ma równe szanse, a takie "dopalacze" dla słabszego niwelują tę równość. Grasz dobrze - wygrywasz, grasz słabo - przegrywasz. Proste jak budowa cepa, tu nie ma miejsca na honor, równość i braterstwo, od tego jest socjalizm.
Poziom: 22
IC do krowi placek dodano: 29.12.2016, 23:15
Wszystko zrozumiałem. Gram w pes od kiedy nazywał się ISS PRO. Tak jak pisałem, sa ci którzy wiedzą że potrafią w pes grać i ci którzy wciąż muszą się o tym przekonywać.
aaa [94.42.21.***] dodano: 30.12.2016, 03:14
Dokladnie pamietam to z n4s'a, bardzo bylo to widac w trudniejszych wyscigach, gdy odstawilo sie 2-go zawodnika, a za moment okazuje sie, ze jest tuz za toba.
Poziom: 21
kielbi dodano: 30.12.2016, 13:09
To, że popularnie zwany "handicap" występuję w FIFA nie ulega żadnej wątpliwości i właściwie do 15'tki włącznie nie był aż tak uciążliwy jak w 16 i 17... W tych najnowszych tytułach rozwala obronę definitywnie w bardzo komiczny sposób, niezależnie od tego jak klasowych masz obrońców i niezależnie od założeń taktycznych - jest totalny brain-off i losowe zdarzenia, nad którymi nie da się zapanować.
To droga na skróty, która zachęca do gry nowicjuszy, namawia do większych wydatków na "coinsy" i w konsekwencji niestety zabija "ducha sportu" - kiedyś wygrywał lepszy, a teraz wygrywa ten komu lepiej algorytm wejdzie. W trybie UT wystarczyłoby zwiększyć ilość lig, bo przy obecnym obłożeniu w 10 ligach jest za ciasno i jest zbyt duża dysproporcja między graczami. Według mnie powinno być 5 lig Amatorskich, potem 5-10 lig Graczy i jakieś 3-5 lig Mistrzowskich dla największych kocurów. 15-20 klas rozgrywkowych przy obecnej zajawce na UT to mus! Odnośnie singla to programiści wykazują się zwykłym lenistwem lub brakiem umiejętności i zamiast zwiększać poziom SI poprzez lepsze zachowania na boisku dają im po prostu magicznego kopniaka! W mojej ocenie EA powinno zaprosić najlepszych graczy i z nimi opracować wyższy poziom SI. Obecnie na singlu gra się naprawdę frajersko, bo to takie bezsensowne klepanie coś ustrzelisz coś przestrzelisz a na koniec i tak głupi błąd Twojego obrońcy zaważy o wyniku - single w Fifie niczego nie uczy lecz jedynie irytuje. Kiedyś potrafiłem rozegrać w singlu 7-10 sezonów w karierze trenerskiej i do tego kilka w trybie zostań gwiazdą + oczywiście turnieje, a teraz? Po dwóch sezonach łącznie mi się odechciewa singla, bo zwiększając poziom uświadczysz jedynie więcej magii skryptowej na boisku niż "inteligencji" przeciwnika.
Grzechuka [83.4.43.***] dodano: 31.12.2016, 18:30
Dlatego własnie nie mam fify i już jej nie kupię, do czasu kiedy będą się działy takie jaja. Oddajesz w meczu 30 strzałów i możesz przegrać mecz z przeciwnikiem, który ani jednego strzału nie oddał celnego. Do czasów fify 11 grałem zawodowo, wygrywałem mniejsze większe turnieje. Grałem dużo i czułem, że to co się dzieje na boisku zależy tylko ode mnie i ja mam na to wpływ. Od fify 12 tak naprawdę momentum było już widoczne. Nie cieszy mnie taka gra. Ale chodzi o pieniądz i januszy, którzy kupią tą pseudą grę bo i tak od czasu do czasu mecza wygrają mimo, że nie do końca znają się na obsłudze pada.
Szymonaszek [82.43.181.***] do Grzechuka dodano: 03.01.2017, 01:50
E tam pomimo tego zwalonego systemu, przyjemność z zakupu wymazonego napastnika jest bezcenna. chociaz niby ma o 5 pnkt wiecej statystyk od poprzedniego ale okazuje sie ze gra jak kolek:D
Kupiłem Fife , nie inwestuje w nia kasy, gram rekreacyjnie i chociaz jeden mecz wygrany na 5 daje mi ogromna przyjemność:D Ech już chyba pora aby stworzyli jakiś konkretny boks , Fight NIght czy coś nowego:D Taka ciekawa teraz waga ciężka a nie można sie ponapierdzielac :D
k.c. [89.76.89.***] dodano: 15.01.2017, 23:22
Aż dziwne, że nikt ich jeszcze nie pozwał. A przerąbaliby sprawę w 100%. Sprzedali milionom ludzi produkt wadliwy, z ukrytą wadą. jeśli ktoś kupuję grę to nie poto by ona go oszukiwała, a jeśli w grze jest coś takiego jak potocznie zwany handicap to informacja o tym powinna być wyraźnie napisana na pudełku informacji o produkcie. A handicap jest i to tragiczny, po rozegraniu 3000 meczy widać to jak na dłoni. EA wasze praktyki są niedozwolone i jak wszyscy którzy kupili waszą drę teraz złożyli zbiorowy pozew o zwrot pieniędzy byłoby kiepsko. Pewnie do tego nie dojedzie a szkoda. Nie mówiąc już o łosiach, co to dodatkową kasę inwestują w FUT pzr. ;P
Lukasz1985 [159.205.69.***] dodano: 16.01.2017, 13:17
Sprzedam FIFE 17 na PS3 :)
Dziewczyna mi na gwiazdkę kupiła. A jako, że jest fanką Realu to nie padło na PESa ;)
Aby nie robić przykrości pograłem trochę w "prezent". Niestety jako wieloletni fan PES z chęcią oddam grę, która i tak leży na półce i kurz zbiera.
Lol [94.254.143.***] dodano: 29.12.2016, 15:57
No właśnie do gry online ten kod nie ma zastosowania, co było poruszane na reddicie. Dziwne że tacy przeciętni grajkowie płaczą, zgrzytają zębami i szukają wymówek, a konkretni gamerzy co miesiąc mają po 37-40 zwycięstw w FUT Champions. Ich pewnie te bzdury nie dotyczą ;). Pechowcy z Was :< Bo pewnie analogiczne sytuacje na Waszą korzyść nie występują, nie?
gówno wiesz [83.30.101.***] do Lol dodano: 20.01.2017, 18:23
Ci "konkretni gamerzy" mają podpisane kontrakty z EA. I co Ty na to??????????????????