Newsy Andrzej Ostrowski
22.12.2016 18:35
| PS4 |
Otoczenie w Prey przypomni nam BioShocka
Prey w bazie gier
Otoczenie w Prey przypomni nam BioShocka

Twórcy Prey (PS4) od praktycznie początku prac nie chcieli osadzić gry w tradycyjnie wyglądającym świecie sci-fi. Eksperymentowano dlatego z różnymi stylami architektonicznymi, co w efekcie dało nam coś, co przypomina... świat BioShocka.

Jak wyjaśnił Raphael Colantiono, dyrektor kreatywny Arkane Studios, zespół "nie chciał robić tradycyjnego świata sci-fi". Dlaczego też wymyślono fabułę, która wytłumaczyłaby, dlaczego otoczenie w Prey (PS4) pod wieloma względami zaskoczy graczy.

Bo choć cała akcja dzieje się na stacji Talos I, to sama historia stacji sięga lat 50. ubiegłego wieku. Związek Radziecki, stojąc wraz ze Stanami Zjednoczynymi przed zagrożeniem ze strony obcych, postanowił połączyć z Amerykanami siły, aby zbudować Kletkę [lub po prostu klatkę - dop. red.], czyli wzmocnioną kapsułę służącą do przetrzymywania w niej znalezionych obcych. Samą kapsułę umieszczono na zbudowanej stacji, lecz z racji zmniejszenia się zagrożenia, stację ostatecznie w końcu porzucono.

Kilka dekad później starą stację odkupiła firma TranStar, która następnie przekształciła ją w Talos I. Co to jednak oznacza? Otóż na stacji Talos I znajdziemy też elementy stacji z lat 50. i nie tylko, co powoduje, że poruszając się po planszy, gracze poczują, jakby podróżowali pomiędzy różnymi epokami w historii świata, docierając w końcu do stylu Neo Deco, który reprezentuje najświeższą obecność korporacji TranStar. Twórcy obiecują, że liczne style wystroju wnętrz spowodują, że gracze przeżyją prawdziwą wycieczkę, przy czym w niektórych miejscach ujrzymy stary styl mieszający się z nowoczesną technologią. Jeśli przychodzi Wam na myśl BioShock, jesteście we właściwym miejscu.

arkane studios austin playstation 4 prey
Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2016/12/21/a-deeper-look-at-preys-striking-neo-deco-design.aspx#comments