7950V

Lista gier działających w natywnym 4K na PlayStation 4 Pro

  • News
  • PS4
  • redakcja @ 29.12.2016 14:05

Tagi: playstation 4 playstation 4 pro

Lista gier działających w natywnym 4K na PlayStation 4 Pro

Premiera PlayStation 4 Pro już 10 listopada. Sony reklamuje swój sprzęt rozdzielczością 4K, jednak nie jest to prawdziwe 4K gdyż większość gier będzie skalowana za pomocą różnych technik. Jednak kilka produkcji zadziała w natywnej rozdzielczości 4K.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć taką listę by każdy, kto planuje kupić PS4 Pro i ma w posiadaniu telewizor z rozdzielczością 4K wiedział, które gry pokażą na co stać konsolę i jego sprzęt.

Poniższa lista będzie na bieżąco aktualizowana o nowe gry, gdy te będą miały potwierdzona obsługę natywnego 4K.

Lista jest aktualna na dzień 29.12.2016

Podoba ci się tekst? Podziel się nim!

Komentarze (59) Skomentuj

Poziom: 29
m4tekt dodano: 06.11.2016, 10:24
Czekałem na tetrisa:/
Poziom: 30
MateoChoski dodano: 06.11.2016, 13:21
Komentarz ukryty [Pokaż]
aa [83.9.102.***] dodano: 06.11.2016, 16:46
Niby sprzedaż od 10 a ja dorwałem już konsole, trochę żałuje zakupy tej konsoli.
zzz [87.207.216.***] dodano: 06.11.2016, 18:00
Trochę słabo...
Każda gra na PS4 PRO działa na PS4 - jak fabułę można ocenić identyczne to kwestie płynności i grafiki powinny być omówione w obu miejscach osobno.
Tak wiem i rozumiem - nie każdy będzie przechodził tę samą grę 2 razy.

Jednak odpalić na 30 minut zawsze można by porównać (opisać różnice) i ocenić osobno - jeżeli będzie co.

Tak - istnieje prawdopodobieństwo, że wyjdą gry, w których:
a) będzie skopana optymalizacja pod "zwykłą" ps4,a te informacje się nie pojawią
b) różnice graficzne będą kolosalne i ludzie nie będą wiedzieć, że ta turbo grafika jest tylko dla tych "lepszych"

Zmieńcie to koniecznie.

Jeszcze pojawią się komentarze, że specjalnie coś ukrywacie nie sprawdzają na "starym:" ps4
lol [95.49.129.***] dodano: 06.11.2016, 23:53
ps pro to wypadek przy pracy, komuś guma pierdykła hehe
Poziom: 19
gitara1986 dodano: 06.11.2016, 15:32
PS4 pro to moim skromnym zdaniem wyciągnięcie od graczy jeszcze większej kasy i przyznanie się do błędu jaki popełnili na premiere PS4 a mianowicie że wydali bardzo słabą konsole która nie potrafiła pociągnąc GTA5 W 60 klatkach na sekunde tylko w 30, ps4 pro to taka łatka za 1800zł która ma naprawic zaistniały błąd, ja poczekam do premiery PS5 bo na moje oko to jakiś 2019r styczeń więc na tę chwile nie ma co wydawac kasy na PS4 Pro które za wiele nie zmieni
np w BATTLEFIELD 1.
Poziom: 44
kain do gitara1986 dodano: 07.11.2016, 01:30
Tylko że Pro nie pociągnie GTA V w 60 fpsach
KmXs_Cambridge [88.202.172.***] dodano: 07.11.2016, 03:34
Nioh 30 fps, czy będzie można zmniejszyć grafe i grać w 60 klatkach?
Poziom: 33
kubekubek do KmXs_Cambridge dodano: 07.11.2016, 10:40
Będzie można.
Poziom: 19
Scoiko dodano: 06.11.2016, 08:06
Rwie dupe xD Ja bym pro kupił tylko do vr i żeby gry chodzily lepiej na 1080p w stalych 60 fps.
Poziom: 26
han'szczela'pierszy do Scoiko dodano: 07.11.2016, 16:07
do VR tez las gier jest obecnie siedze i placze... na co mi kask ..czekam na jakies p0rny chociaz
CoCo [176.221.122.***] dodano: 06.11.2016, 08:37
Ahh jeszcze pare dni i przyjme ja pod swoj dach:))
Poziom: 29
sidCorey do CoCo dodano: 07.11.2016, 16:26
Ha, ja też ;)
Gosciuuu [95.91.225.***] dodano: 06.11.2016, 08:43
The last of us ....30 fps ....
Czad, moc konsoli jest niesamowita .. LOL
jakim [37.190.148.***] do Gosciuuu dodano: 07.11.2016, 20:41
To jak gra wyglada zalezy od developera gimbusie
Poziom: 16
Zajdi dodano: 06.11.2016, 08:25
Kupowanie wersji Pro jak się ma już swoją czarnulę mija się w chwili obecnej kompletnie z celem. Czekam na Scorpio pomimo, że jestem wiernym fanem PS :)
only ps4 [193.17.174.***] do Zajdi dodano: 06.11.2016, 08:45
Nie zgadzam się!!! Kupowanie teraz PS4 Pro jest OK.
juventino [94.246.150.***] do Zajdi dodano: 06.11.2016, 08:47
Dokładnie tak jak ja. W zasadzie to żałuję, że Scorpio będzie na rynku dopiero za rok. PS4 Pro to żart.
Poziom: 39
voic3d do Zajdi dodano: 06.11.2016, 09:44
Podpisuję się pod tym.
Mam identyczne zdanie.
Poziom: 37
Turbotrup do Zajdi dodano: 06.11.2016, 16:44
To już nie lepiej zainwestować se w PieCa, który będzie miał wszystkie ex'y Xboxa + tysiące własnych?
Poziom: 15
darek79r19 do Turbotrup dodano: 06.11.2016, 17:12
W sumie nie, bo nawet na wypasionym PC niektóre exy z XO kuleją. Microshit nie potrafi przenieść gry z jednej swojej zachwalanej platformy na drugą... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 06.11.2016, 17:13
Poziom: 24
robson44 do Turbotrup dodano: 29.12.2016, 15:21
Jako użytkownik kilku platform przerabiałem już ten dylemat i mam serdecznie dosyć. Póki ciągnie mi najnowsze gry w FHD w sensownych detalach, to w multiplatformówki gram raczej na PC (no chyba że port na PC to gniot, co się niestety coraz częściej zdarza, wtedy biorę wersję na plejaka), ale PC już powoli odchodzi w odstawkę u mnie.
Poziom: 34
emil_piki dodano: 29.12.2016, 15:22
Bardziej interesowałaby mnie lista tytułów które obsługują HDR, jest szansa na coś takiego?
chrobi [37.47.167.***] dodano: 06.11.2016, 08:58
Rez Infinite będzie działał na PS4 bez VR? Myślałem, że to VR exclusive.
Poziom: 30
kaczmar456 do chrobi dodano: 06.11.2016, 09:38
Nope, w REZa zagrasz też bez VR - VR to tylko dodatek.
chrobi [37.47.167.***] do kaczmar456 dodano: 06.11.2016, 09:44
Dzięki. Skoro jesteś pewny, to spoko. Z jakiegoś powodu byłem przekonany, że to ex dla ps vr, w takim razie trzeba będzie nadrobić kiedyś. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 06.11.2016, 09:47
Poziom: 22
Michał Kamil Terebus do chrobi dodano: 29.12.2016, 15:28
Dziala w 4K. Ogralem, wiec wiem z autopsji.
A [83.31.175.***] dodano: 29.12.2016, 15:37
Myslalem nad zakupem pro ale biore jednak slima, pro nie ma sensu
Poziom: 40
Cherubinek dodano: 29.12.2016, 16:00
Oddam 4K za 60 klatek :-P
Poziom: 11
ChikoPL dodano: 29.12.2016, 17:06
Przegapiłem jakoś że na PS4 wyjdą zremasterowane Loco Roco i Patapon. Takie coś to rozumiem, bo te gry były na PSP wydane, a nie na PS3. Chętnie zagram i przypomnę sobie te gry :D Oby też dali Midnight Carnival.
rynsztok [109.207.48.***] dodano: 29.12.2016, 17:55
ta konsola to porazka jak i zwykla ps4 jesli chodzi o technikalia ale juz koniec msi trindal ssiieee i niedługo każdy poczciwy polak bedzie mial to w domku przy tv z win10 i jak bedzie chcial 60 klatek po 5 latach to sobie po prostu zmieni ustawienia dziekuje do widzenia
Poziom: 29
m4tekt dodano: 29.12.2016, 18:05
Same wielkie i wymagające tytuły!
kretacz [109.207.48.***] dodano: 29.12.2016, 18:08
czy ktoś widzial te cacko MSI Trident ??? toż to zabójca konsol...vr, 4k możliwość jak na pc:D
Poziom: 38
Artik do kretacz dodano: 29.12.2016, 20:46
Nie pomyliłeś klasy sprzętu?
Przytaczasz tu komputer stacjonarny za 6000 zł bez monitora i osprzętu i porównujesz go do PS4 za 1000 zł czy też PRO za 1700?
Takich gówienek jest więcej np. Gigabyte Brix Gaming GT który też nie będzie tani.
Poziom: 17
bzzz do kretacz dodano: 29.12.2016, 21:07
...no bo to jest PC. Przepłacasz ok 1000-1500 za to że jest małe. Cena wersji i5, 8gb ram i gtx1060 3gb itp w polanda za 4500, plus w Europie jakoś trudno chyba o to coś. Jak na razie w Stanach lepiej o dost z lepszą specyfikacją za coś koło 900-1000dolków, ale pewnie zapłacisz cło jeszcze. Jakbym chciał PC to bym SE normalnego złożył zamiast szukać i kombinować z jakimś cudakiem, a do VR wolę PSVR...bo nadal tańsze:)
Poziom: 32
RustedCreation dodano: 29.12.2016, 18:04
Co na tej liście robi Bulletstorm: Full Clip Edition, który jeszcze nie miał premiery?
Poziom: 56
Musiol do RustedCreation dodano: 29.12.2016, 21:10
Ma już teraz potwierdzone natywne 4K, więc został wpisany na listę.
tomb raider [193.34.52.***] dodano: 29.12.2016, 21:48
A tomb raider nie ma 4k?
lucjano [83.6.198.***] dodano: 06.11.2016, 13:36
Ja powiem tak najlepsze konsole jakie były to gameboy ps one ps2 psp nintendo ds i gamecube (miałem wszystkie) i stwierdzam z czystym sumieniem iż od ps3 jest durna pogoń za lepsza grafiką i klatkami a dobre gry można policzyć na palcach u jednej ręki (kiedyś gry były na wiele godzin a nie na 4-6h ) grafika była gorsza ale grywalność lepsza. Ale przyszło żyć w czasach gdzie ludzie głupieją i żyją w ciągłej pogoni za nową technologią i chcą lepszej grafiki i więcej klatek. Odnosząc się do ps4 pro i scorpio uważam że rynek konsol traci swoj magiczny klimat który trwał do ps3, jak kiedyś kupowało się konsole to po to aby uniknąć wydatków związanych z rozbudową komputera i mieć sprzęt na wiele lat. Ps4 pro jest dla mnie osobiście zbędnym produktem na rynku a zwłaszcza w naszym kraju gdzie mało kto ma telewizor 4k a po 2 sieć internetowa w naszym kraju też kuleje i nie mamy tak dużych prędkości w całym kraju żeby udostępniać przez sieć materiały 4k albo je wysyłać . No ale marketing robi swoje i sony sprzeda po raz kolejny swoje kotlety odgrzane w podwójnej panierce. A dzieciaki bogatych starych polecą do sklepu ( z całym szacunkiem dla tych którzy na sprzęt zarabiają sami bo tacy ludzie mają przeważnie więcej oleju w głowie i z większym rozsądkiem wydają swoje pieniądze ). Podsumowując uważam że Ps4 pro będzie miało swoje 10 min przez okres świąteczny tak jak ma to teraz VR ale czuję że to zakończy się jak historia z Ps Vita (mówię teraz głównie o PS VR) na ps4 pro też zapewne wydadzą pare gier z patchami ale zaraz pokażą Ps5 bo ukaże się scorpio i trzeba konkurować z Microsoftem.
levy [84.241.197.***] do lucjano dodano: 29.12.2016, 21:53

lucjano napisał:

Ja powiem tak najlepsze konsole jakie były to gameboy ps one ps2 psp nintendo ds i gamecube (miałem wszystkie) i stwierdzam z czystym sumieniem iż od ps3 jest durna pogoń za lepsza grafiką i klatkami a dobre gry można policzyć na palcach u jednej ręki (kiedyś gry były na wiele godzin a nie na 4-6h ) grafika była gorsza ale grywalność lepsza. Ale przyszło żyć w czasach gdzie ludzie głupieją i żyją w ciągłej pogoni za nową technologią i chcą lepszej grafiki i więcej klatek. Odnosząc się do ps4 pro i scorpio uważam że rynek konsol traci swoj magiczny klimat który trwał do ps3, jak kiedyś kupowało się konsole to po to aby uniknąć wydatków związanych z rozbudową komputera i mieć sprzęt na wiele lat. Ps4 pro jest dla mnie osobiście zbędnym produktem na rynku a zwłaszcza w naszym kraju gdzie mało kto ma telewizor 4k a po 2 sieć internetowa w naszym kraju też kuleje i nie mamy tak dużych prędkości w całym kraju żeby udostępniać przez sieć materiały 4k albo je wysyłać . No ale marketing robi swoje i sony sprzeda po raz kolejny swoje kotlety odgrzane w podwójnej panierce. A dzieciaki bogatych starych polecą do sklepu ( z całym szacunkiem dla tych którzy na sprzęt zarabiają sami bo tacy ludzie mają przeważnie więcej oleju w głowie i z większym rozsądkiem wydają swoje pieniądze ). Podsumowując uważam że Ps4 pro będzie miało swoje 10 min przez okres świąteczny tak jak ma to teraz VR ale czuję że to zakończy się jak historia z Ps Vita (mówię teraz głównie o PS VR) na ps4 pro też zapewne wydadzą pare gier z patchami ale zaraz pokażą Ps5 bo ukaże się scorpio i trzeba konkurować z Microsoftem.
aha...czyli że ja jestem bogaty, dobre sobie....moze to ty jesteś za biedny
Poziom: 38
Artik do lucjano dodano: 29.12.2016, 22:18
Tylko to zaraz to ok 2 lat zanim pojawi się PS5, a przecież nawet nie spekulujemy jaka będzie specyfikacja. Znając SONY na pewno znowu będzie budżetowa konsola nie dająca rady na starcie jak PS4.
2 lata to kupa czasu. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 22:18
Poziom: 32
hubertuss03 dodano: 06.11.2016, 09:40
Ciekawe jak to Pro się przyjmie. Ja na razie się nie skuszę ale może z czasem - kto wie.
vcvcvc [159.205.190.***] do hubertuss03 dodano: 06.11.2016, 09:44
no amazon uk wszystko wyprzedane i nic nie będzie przed świętami więc ...
NB [195.26.73.***] do vcvcvc dodano: 06.11.2016, 10:57
Mam nadzieje że u nas preorerowcy zamawiając konsole we wrześniu teraz ją dostana i im nie braknie sprzętu :)
Poziom: 37
kristoffer1979 do hubertuss03 dodano: 06.11.2016, 11:26
Przyjmie się bardzo dobrze bo dlaczego by nie. PS4 cały czas jest bardzo popularne. Ma ostatnio lekką zadyszkę, ale ogólnie sprzedaje się i tak znacznie lepiej od XOne. Do tego wiele osób czeka z zakupem na Pro właśnie. Niektóre sklepy informują o wyprzedaniu całej pierwszej partii, na amerykańskim Amazonie Pro jest najlepiej "sprzedającą" się konsolą od września. Żadnej negatywnej sprzedaży nie ma co się spodziewać. Poprzedni okres listopad-grudzień był rekordowy dla Sony. Ten rekord może zostać jeszcze pobity.
Poziom: 32
hubertuss03 do kristoffer1979 dodano: 06.11.2016, 11:42
Mhm. No to ładnie.
Poziom: 32
duxdaro do hubertuss03 dodano: 29.12.2016, 15:51
Chyba dobrze się przyjęło, bo wszędzie wyprzedane i nigdzie kupić nie mogę :/
Poziom: 24
Urge do duxdaro dodano: 29.12.2016, 16:11
Dokladnie tez tak uwarzam. Wlasnie wyrwalem odtatnia sztuke.
Poziom: 32
hubertuss03 do duxdaro dodano: 29.12.2016, 23:45
Allegro? :p
Poziom: 32
duxdaro do hubertuss03 dodano: 30.12.2016, 00:03
Prawie 2100 z dostawą. Dziękuje, ale zaczekam na dostawy do sklepów :D
1234 [94.254.243.***] dodano: 30.12.2016, 10:06
Bez tv uhd wymiana na ps4 pro jest bez sensu. Kupno konsoli pro gdy się wcześniej nie miało żadnej ps4 ma sens większy, trzeba jednak uważać by nie trafić na wyjący wentylator lub inne usterki których jest sporo. Dwa razy mocniejsza konsola prawie nic nie daje, bo jak wielu wcześniej ostrzegało jest na łańcuchu ps4 podstawowej, tak jakby auto osiągało 200kmh ale miało ogranicznik do 100.
1234 [94.254.255.***.235.197.30] dodano: 06.11.2016, 10:27
myślę że tymi którzy jadą po Pro kieruje głównie zawiść. być może spowodowana niemożnością kupienia tej konsoli. tak naprawdę jej zakup nie jest konieczny i niewiele zmieni w stosunku do podstawowej ps4. ale nie dziwie się tym którzy kupują. sam bym kupił ale dopiero co wziąłem xbox one s i na nową konsole nie mam kasy. zazdroszczę jednak tym co już mają albo lada dzień będą mieć Pro. Doskonale wiem jak dobrze smakuje nowy sprzęt, rozpakowanie i pierwsze uruchomienie. potem testowanie gier i ta dbałość by żadnej ryski nie było. to jest najlepsze dla gracza, nie gry ale nowya konsola czy karta graficzna. to esencja tego czym żyje gracz. dlatego zbieram forsę i tez pewnie kupie by poczuć znowu te przyjemność.
Poziom: 29
lbk do 1234 dodano: 06.11.2016, 11:21
Smakować to może zakup nowego Porsche, a nie jakiegoś plastikowego pudełka :p
Poziom: 36
jankesdh do 1234 dodano: 06.11.2016, 18:16
Zaczynaj zdanie z dużej litery bo tego się czytać nie da!
Poziom: 38
Artik do 1234 dodano: 06.11.2016, 18:27
Dlaczego zawiść.
Po prostu sprzedałem PS4 zostawiając sobie jeden pad, kamerę i stacje ładowania padów i czekam od miesiąca na PRO, trochę ogrywając starsze tytuły na PS3 czy grając na PC.
Tak jak napisał kolega Ibk to nie nowy samochód, czy nawet dobry TV. To jedynie małe pudełko do gier które stoi koło TV.
Niekoniecznie w dniu premiery ale zakup będzie wraz z Dishonored 2 i może Horizon.
Wyciąganie kasy od gracza. OK. ale przecież każdy ma swój rozum to raz a dwa to przeważnie każdy kupuje za swoje wiec co tu zazdrościć? Wystarczy kupić.


Daro [94.254.179.***.145.220.186] do Artik dodano: 06.11.2016, 21:28
Potrzebujesz, uważasz że PRO coś zmieni kupujesz. Jedni twierdzą że PRO nic nie zmieni więc nie kupują. To normalne. Uważam że gry na PRO będą ładniejsze graficznie więc też kupię. To wolny wybór. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
1234 [94.254.243.***] do jankesdh dodano: 30.12.2016, 10:08
Polonista się znalazł, zmień okulary chłopcze.
citek [78.131.236.***] dodano: 06.11.2016, 14:17
jak ktos slusznie zauważyl główna krytyka ps4 Pro jest z zawiści,osob ktore z powodow finansowych nie kupia ja juz odlozylem kase jak sie tylko o Neo dowiedzilem ,swoje ps4 tez do piepiero co sprzedałem mnie ze wyszła mocniejsza ps4 cieszy gdybym nie byl jakims graczem z zammilowania do konsol nie kupil bym pro to bez sensu ale jak kupiłem jako 3 osoba ps4 w moim mieście w dniu premiery to dziwne by bylo abym na pro nie mal ochoty