5218V

Assetto Corsa kontra Project CARS - jak myślicie, która gra wypada lepiej?

Encyklopedia: Project CARS   Tagi: assetto corsa playstation 4 Project Cars wideo

Assetto Corsa kontra Project CARS - jak myślicie, która gra wypada lepiej?

W oczekiwaniu na premierę Gran Turismo Sport (PS4) gracze szukają różnych gier, które zastąpią im produkcję Polyphony Digital. W Sieci pojawiło się porównanie najlepszych symulatorów wyścigów samochodowych.

Wszyscy cierpliwie czekamy na premierę Gran Turismo Sport (PS4), bądź też zapowiedź siódmej odsłony serii Polyphony Digital na PlayStation 4. W międzyczasie zostało wydanych kilka innych gier na różnych platformach, w tym PlayStation 4, które są godne uwagi fanów wyścigów samochodowych.

W Sieci opublikowano zestawienie czterech wyścigowych tytułów: Project CARS (PS4), Assetto Corsa (PS4), iRacing (PC) oraz RaceRoom Racing Experience (PC).

Twórcy nagrania zdecydowali się porównać cztery gry na jednym z najbardziej popularnych torów wyścigowych świata - brytyjskim Brands Hatch. Gracze mogą porównać wszystkie produkcji i zobaczyć, jak niewiele je od siebie różni, głównie różnice można dojrzeć w wykonaniu kokpitu, gdzie naszym zdaniem najlepiej wypada produkcja Slightly Mad Studios.

 

Źródło: https://www.gtplanet.net/four-way-brands-hatch-sim-racing-comparison/

Podoba ci się tekst? Podziel się nim!

Komentarze (48) Skomentuj

Kurczak BOB [193.17.174.***] dodano: 01.05.2016, 10:15
Komentarz ukryty [Pokaż]
Sajmon78 [84.61.242.***] dodano: 01.05.2016, 10:11
Odp. Jedno jest pewne, niewiem, przyjadę się będę miał odp. ;) ale chciałbym aby AC było lepsze od PC. Logiczne.
Kurczak BOB [193.17.174.***] do Sajmon78 dodano: 01.05.2016, 10:18
jest lepsze :) gra jest trudniejsza o wiele trudniejsza
niemniej obie gry naprawdę są świetne
Poziom: 32
Silvero dodano: 01.05.2016, 12:28
"Wszyscy cierpliwie czekamy" Hhahaha!! Kto czeka ten czeka !! Ja już o polyphony nie chcę słyszeć.
Sajmon78 [84.61.242.***] dodano: 01.05.2016, 20:55
A jak w AC wygląda sprawa z wyscigami online? Np lobby,czy host może wywalac angry pigs? Jedno co powinno według mnie być w ustawieniach lobby to ze tylko dla graczy z ffb wheel. Nie mogę za chiny ludowe zrozumieć ludzi którzy niby kochają sim race a jeżdżą na padzie, gdzie tu sim race, sim race i miłość do wyścigów to tylko ffb wheel. T150 warta dwóch i pół nowych gier, niestac cie? Niepier.da radę odłożyć skoro stać cię na ps4 i na gry. Brak miejsca? Dla chcącego nic trudnego.W pierwszy dzień moj w PC na padzie był i ostatnim, odłożyłem grę i zamówiłem kieralke bo simrace na padzie to dla mnie profanacja
Poziom: 33
Dejmien25PSX dodano: 01.05.2016, 17:29
oczywiście że DRIVECLUB :)
Poziom: 40
Cherubinek do Dejmien25PSX dodano: 02.05.2016, 07:16
Ewentualnie Uncharted;-D
Poziom: 44
Placek17 dodano: 01.05.2016, 10:22
Odpowiadając na pytanie w tytule, pół na pół. Obie gry mają niezwykle dobrą grafikę, doskonałe dbałości o detale i jako osoba uwielbiająca wyścigi ale nie będąca ekspertem w dziedzinie grafiki, nie potrafię wyłonić tej lepszej gry. Z całą pewnością jednak wyglądają lepiej niż pozostała dwójka. iRacing w tym zestawieniu to lekka bieda graficzna (choć zawsze mogło być gorzej), a RRRE ma całkiem przyjemną grafikę, ale porównując do AC i PC też nie jest wybitnie. Ja to widzę w taki sposób.
Kurczak BOB [193.17.174.***] do Placek17 dodano: 01.05.2016, 11:01
Aby autem świetnie i dobrze ganiać autem trzeba potrafić balansować
wykorzystać w pełni hamulce, skrzynie biegów, silnik, zawieszenie itp..
sama moc w aucie to nie wszystko choć więcej mocy to większa zabawa
Assetto Corsa to zdecydowanie lepsza i trudniejsza gra od Project Cars
:) bardzo fajnie i pysznie że Assetto Corsa będzie też na PlayStation 4 :)
bo tak naprawdę :) liczą się tylko zakręty - reszty się nie zapamięta :)



Yoyo [94.254.178.***] do Kurczak BOB dodano: 01.05.2016, 11:12
Przez ten nadmiar emotek twoje komentarze staja sie dosyć irytujace, "uśmiech na twarzy a w sercu ból" :):);)
Kurczak BOB [193.17.174.***] do Yoyo dodano: 01.05.2016, 12:07
lubię te mordki:) a czemu nie? :) moje serce aktualnie pracuje dla
Uncharted 4 znudziły mi się auta wolę rowery - miałem od diabła
samochodów różnej maści różnej kategorii i klasy że tak powiem.
Ostatnio myślę aby wyjechać na stałe do Holandii kraju rowerów
tam w Holandii będę miał totalny absolutny niszczycielski raj :)
samochody są fajne pewnie że tak:) do czasu gdy się już znudzą.
lubię też ciężarówki :) chyba bardziej niż samochody osobowe








Poziom: 45
Kck1ola do Kurczak BOB dodano: 01.05.2016, 12:10
Atom przestań bredzić.
Adiik [82.15.208.***] do Kurczak BOB dodano: 01.05.2016, 12:17
Chyba nie tylko dla rowerów... Ponieważ po tym co piszesz i jak piszesz widać, że lubisz taki stan...
sanjose [85.165.82.***] do Adiik dodano: 02.05.2016, 02:00
Dokladnie. Juz mu radzilem kiedys aby zglosil sie do lekarza lub zmienil dilera. Kazdy komentarz to jeden wielki kwas "niszczator".
sanjose [85.165.82.***] do Kurczak BOB dodano: 02.05.2016, 02:06
Az masz tyle kasy czy mowisz o rocznikach 80'- 90'? Bo jak jezdziles autami wyzszej klasy ostatniego 10-lecia i wybrales rower to chyba cos nie tak z Toba lub masz bujna fantazje. Chociaz i tamte roczniki mialy swoje perelki. Takze uwazam ze bredzisz chlopcze.
Kurczak BOB [193.17.174.***] do sanjose dodano: 02.05.2016, 07:32
Powiem ci tyle jesteś dziwolem a nie normalnym człowiekiem
który funkcjonuje w normalnym społeczeństwie bo gimbaza!!
myśli tylko o kasie prawda że tak? :) was interesuje tylko kasa
młoda gimbazo auto mam nie przejmuj się ale tak wolę rower
bredzisz chłopcze bo nie masz pojęcia jak normalny człowiek
funkcjonuje w normalnym zdrowym społeczeństwie
czyli mówiąc krótko zmień myślenie zmień swoje nudne życie
co do aut z lat 90-tych kiedyś miałem sierrę cosworth 1993 r
fajne i szybkie autko polecam 2.0 16V turbo 220 -300 HP
dzisiaj interesuje was tylko kasa! kto jaki ma samochód ile pali
na setkę!! mnie panie do tego worka nie wrzucaj nie jestem
TOBĄ!!




Kicius_PL [217.173.7.***] dodano: 02.05.2016, 07:59
Cały czas liczę na świetny model jazdy w Assetto Corsa, bo ten z PC jest momentami bardzo męczący, być może to kwestia gry na padzie, ale biorąc pod uwagę, że w serię GT grało mi się na padzie bardzo dobrze wiem, że jeżeli model jazdy jest dobrze opracowany można czerpać radość z gry bez względu na kontroler. Jeżeli chodzi o oprawę w mojej opinii wygrywa PC w dodatku gra obsługuje pełny cykl dnia i nocy oraz rewelacyjne zmienne warunki pogodowe, przy sztywnej słonecznej pogodzie w Assetto Corsa to już miażdżąca przewaga, pozostaje więc model jazdy i tylko tym elementem Assetto może przebić PC, z czego osobiście bardzo bym się cieszył, bo pomimo całej wspaniałości PC model jazdy naprawdę męczy.
Poziom: 21
Kaamil dodano: 02.05.2016, 09:54
Hmm jak wyjdzie AC na PS4 to z chęcią sam opublikuję porównanie z PC. Na chwilę obecną to tytułowe pytanie jest trochę bez sensu. Niestety na chwilę obecną PC nie ma rywala w kwestii wyścigów (celowo pomijam DC, który wg mnie jest wspaniałą produkcją jednak o zupełnie innym charakterze niż PC, AC, czy też seria GT).
PECETOWIEC [83.31.183.***] dodano: 02.05.2016, 10:51
GRAN TURISMO PONAD WSZYSTKO
Poziom: 39
voic3d dodano: 01.05.2016, 22:41
Dobre pytanie.
Sam stoję przed takim wyborem.
Graficznie to mi zwisa.
Bardziej interesuje mnie multiplaer, fizyka jazdy i możliwość bicia rekordów ze społecznością (tego ostatniego mi brakuje w pC)
Poziom: 21
Kaamil do voic3d dodano: 02.05.2016, 10:02
Przecież masz możliwość bicia rekordów w PC
Poziom: 39
voic3d do Kaamil dodano: 02.05.2016, 11:00
Społeczności coś nie działają, a gra czasowa - wczoraj wykręciłem jakiś czas, ale na tabeli mnei nie ma
Tabele są słabe. NIe ma możliwości sortowania , podziału na pojazdy ale gra jest mega fajna
Poziom: 13
Karol dodano: 01.05.2016, 14:54
A kółka logitecha nadal nie działają na ps4...
Papaj [213.143.60.***] do Karol dodano: 01.05.2016, 15:42
I działać nie będą... Wypuścili G29 i tyle. Chcesz kółko od Logitecha pod PS4 to masz tylko to wyjście. Chociaż osobiście dużo bardziej polecam T300 albo T500 od Thrustmastera.
Poziom: 28
tomces do Papaj dodano: 01.05.2016, 16:29
logitech obsługuje tylko 4 gry, T300 trochę więcej
OLGIERD [89.76.116.***] do tomces dodano: 02.05.2016, 00:45
jedyna gra jakiej G29 nie obsługuje na ps4 to The crew, trochę wtopa, ale trudno. Reszta perfekto.
Poziom: 18
sysak do Papaj dodano: 02.05.2016, 00:46
Mam T150 i jest super. Nie mogę sobie wyobrazić jak dobre musi być T300. Polecam te kierownice.
Poziom: 13
Karol do Karol dodano: 02.05.2016, 11:08
Dla mnie to czyste naciąganie.
Poziom: 32
Frvgooo dodano: 01.05.2016, 14:26
Właśnie chciałem pośmigać po torach i zastanawiałem się nad Forza Motorsport 6, Gran Turismo 6 ( bo na nową część chyba się nie doczekam) oraz Project Cars i dylemat jest heh. Drive Club w ogóle nie biorę pod uwagę bo pomimo świetnej grafiki naprawdę niesamowitej to model jazdy mi się nie podoba.
Poziom: 39
voic3d do Frvgooo dodano: 02.05.2016, 10:57
Instaluj pC.
Po szóstym maja wychodzi wersja GOTY i niby ma być aktualizacja dla starych wersji.
Liczę na więcej graczy online, więcej zawartości.
Gra jest wypasiona.
Wyjdzie AC to będę porównywał, a nie teraz.
PECETOWIEC [83.31.183.***] do Frvgooo dodano: 02.05.2016, 11:21
W GT6 masz sprawdzone ligi, kluby, pokoje, gdzie znajdziesz graczy początkujących, średnio zaawansowanych i prawdziwych wymiataczy. Polska liga GT_PL to światowy poziom i tam trzeba być naprawdę dobrym. Żadna inna ścigałka nie równa się z GT6
Poziom: 32
Frvgooo do voic3d dodano: 02.05.2016, 11:26
właśnie chwilę temu zamówiłem w empiku wersję GOTY Project Cars :)
PECETOWIEC [83.31.183.***] do Frvgooo dodano: 02.05.2016, 11:27
ty głupia kobieto
Sajmon78 [84.61.242.***] do Frvgooo dodano: 02.05.2016, 11:55
Yo, bardzo dobry wybór,mimo iż nie grałem w te inne to PC nie zawiedzie cię. A ciepłego nie słuchaj
ken tłok [77.253.169.***] dodano: 01.05.2016, 10:48
Moja fiesta 1,3 z 94' jest najlepsza.
Ta fizyka jazdy, opory kierownicy, przeciazenia. Nie gralem jeszcze w zadna gre ktora by jej dorownala;)
A powaznie to jestem fanbojem GT:)
GT pozamiata
Poziom: 38
Noobmordulec do ken tłok dodano: 01.05.2016, 11:22
chciałbys:P
Poziom: 45
Kck1ola do Noobmordulec dodano: 01.05.2016, 12:12
Też bym chciał ale coraz mniej w to wierzę.
Poziom: 38
Noobmordulec do Kck1ola dodano: 01.05.2016, 12:52
dlaczego? GT to nie religia, jest gra ktora cie bardziej kreci to w nią grasz
Poziom: 45
Kck1ola do Noobmordulec dodano: 02.05.2016, 13:33
Wiem ale przyzwyczaiłem się że wychodziły dwie odsłony na generację.
PECETOWIEC [83.31.183.***] do Kck1ola dodano: 02.05.2016, 14:05
NO to możesz się zacząć odzwyczajać, bo ps4 nie dostanie dwóch pełnoprawnych gier GT. GT SPort nie liczę bo to coś jak GT Prologue nastawione na online i wyścigi FIA.
Poziom: 45
Kck1ola do PECETOWIEC dodano: 02.05.2016, 19:46
Dla tego raczej w GTS nie zagram.
Poziom: 32
Frvgooo dodano: 02.05.2016, 12:41
Też tak myślę ;)
GT6 jednak ma już swoje lata i nie oszukujmy się grafika ma znaczenie poza tym jak odpaliłem PS3 i wziąłem tego pada to jak zabawkowy w porównaniu do pada do PS4 czy Xbox One (ale trzymam by dziecku film włączyć na BR czy dla takich perełek jak Crash Bandicoot :) i jedyna gra której chyba nigdy nie sprzedam to Red Dead Redemption :)) i odpaliłem demo Forzy Motorsport i wiem , że niby to symulacja a Forza Horizon 2 (którą posiadam) to bardziej arcade ) ale wyłączając wszystkie możliwe wspomagacze i ustawić tryb "symulator" bo obie gry za wiele się nie różnią a nawet graficznie jest bardzo podobnie więc odpuściłem Forzę (może kiedyś kupię ) i wybrałem Project Cars, grając chwilę to tutaj naprawdę można poczuć symulator więc wybór był tylko jeden. :) pozdro
Sajmon78 [84.61.242.***] do Frvgooo dodano: 02.05.2016, 13:13
Z ciekawości bym pojezdzil w te inne tak tylko, ale masz rację z tą grafiką, na początku jak przesiadlem się z 3 na 4 to było dla mnie aż tak wielkiej różnicy graficznej, dopiero jak dłużej grałem na czwórce i po jakimś miesiącu wł krótko 3 to hoho różnica była dla mnie już o wiele większa.Ciepły ma trochę racji jeśli chodzi o GT o ludzi i lobby, z tego co słyszałem jest lub było tam w lobby jakiś respekt szacunek do innych graczy i porządek bez małp za kierownicą. Ale dużo graczy zostało na gt6 i ps3 z powodu logitech, bardzo im współczuję i mam nadzieję że uda im się odsprzedać kierownicę dołożyć i kupić najlepiej thrustmastera najlepiej T300 lub T150 którą ludzie z branży bardzo chwalą jak za tą cenę,aby jeździć na ps4. i tobie b.polecam kieralke ffb jeśli niemasz jeszcze ponieważ na simrace pad to wdl.mnie to tylko 5%funnu z gry masz. Pozdro
Poziom: 32
Frvgooo do Sajmon78 dodano: 02.05.2016, 15:29
Zastanawiam się właśnie nad Logitech G29 ale z tego co czytam jest kompatybilna z PS3 PS4 i PC ale z Xbox ONE już nie. Posiadam 2 konsole i co mam kupować 2 kierownice? To jakaś paranoja.
Sajmon78 [84.61.242.***] do Frvgooo dodano: 02.05.2016, 16:37
Tak,to paranoja ztym że obie kieralki mogą na kompiutrze a tylko jedna na konsola sony lub Xbox, osobiście odradzam g29, thrustmastera można tuningowac, można pedały inne, kierownicę wymieniać na różne typy, dodać skrzynie biegów, a w g29 nic nie wymienisz. Pozatym te przyciski w kupie blisko siebie odstraszaly mnie gdyż w wyścigu można niechconco co innego wcisnąć, wybrałem T300 ferrari GTE, dokupilem pedały t3pa pro po czasie.
Poziom: 32
Frvgooo do Sajmon78 dodano: 02.05.2016, 19:02
aż odechciało mi się kupna kierownicy bo zaraz usłyszę po wyjściu PS4 NEO ( jeżeli w ogóle to nie plotka a zanosi się, że nie), że na tą konsolę znów wydadzą jakąś dedykowaną kierownicę. Co z tego, że mogę sobie pozwolić na kierownicę czy nawet dwie do obu konsol i już lachę kładę nawet na te DLC bo czasy się zmieniają ( szkoda, że na gorsze dla graczy) gry w odcinkach i inne tego typu pierdoły po prostu zlewam to, ale tego typu zagrywki z kierownicami... nie pamiętam kiedy tak się wkur.wiłem.
Choć są i plusy dzisiejszego bez płciowego dnia (chory w łóżku leżę dla tego chyba wszystko mnie wkurw..ia :P)
Uncharted 4 dostanie mapy, bronie i inne wszystkie DLC do trybu MP za darmo, miło.
Sajmon78 [84.61.242.***] do Frvgooo dodano: 03.05.2016, 01:04
Myślę że niebedzie takiego wała już by nowe kierownice blokować, zresztą jak się przekonasz to kupisz a jeśli te okularki vr będą przyjemne dla grania zdrowia i lekkie to grzech nie pojeździć, z mojej strony powiem Ci jeśli kochasz jeździć i czujesz że masz smykalke że czegoś Ci tu brak, niezastanawiaj się tylko bierz, będzie taka radocha że, ,, no jak dziecko cieszyć się będziesz ;), Zresztą weź na próbę, zawsze idzie (chyba) oddać wymienić. Pozdro
Poziom: 32
Frvgooo do Sajmon78 dodano: 03.05.2016, 09:41
spoko dzięki za rozmowę, fajnie czasem trafić na osobę, z którą można wymienić zdania na poziomie a nie jak większość teraz (zapewne) dzieciarni tylko pyskuje, trolluje, chamsko się zachowuje.
Jeżeli masz ochotę czasem zagrać wspólnie w jakąś gieraszkę zapraszam do znajomych
PSN ID: Young-Zet
pozdro