Newsy Paweł Musiolik
02.04.2013 16:51
| PS4 | PS3 |
Diablo III na konsole będzie znacznie lepsze niż wersja PC!
Diablo III w bazie gier
Diablo III na konsole będzie znacznie lepsze niż wersja PC!

Konsolowa wersja Diablo III od momentu swojej zapowiedzi napotyka kolejne kłody w postaci oburzenia użytkowników (głównie tych PC-towych), którzy mają Blizzardowi za złe, że po kilkunastu długich latach wraca na konsole. Diablo III na PS3 i PS4 zostanie znacznie przebudowany i według redaktorów serwisu Penny Arcade - będzie to wersja ostateczna i najlepsza. A i być może jest szansa na wersję, która trafi na PS Vita.

Według nich, po tym co zostało im pokazane w trakcie PAX East (który organizują, to tak przy okazji), Diablo III poza zmienionym interfejsem użytkownika i opcją rozgrywki w czterech graczy jednocześnie na kanapie - nowości będzie na tyle, że najlepiej Diablo III nazywać kompletnym remiksem tego co poznali gracze PC-towi. Przebudowano kompletnie balans przeciwników, zmieniono ekonomię (wyrzucono dom aukcyjny), a także zrezygnowano z ciągłego połączenia z siecią.

Co ciekawe, na temat wersji na PS4, przedstawiciel Blizzarda nie był zbyt rozmowny i odmówił na ten moment komentowania tego wydania. Podobnie było z zapytaniem o wersję na PS Vita. Firma niczego nie wyklucza, ale nie podejmuje na ten moment tematu. Zawsze można się pocieszyć, że w przypadku wersji na PS4, odpalimy grę poprzez Remote Play. Lepsze to niż nic.

activision blizzard diablo iii playstation 4