Menu X
Menu X
PS4
God of War
Ocena gry
Ocena PSSite
-

Brak recenzji
Ocena społeczności
-
Twoja ocena
5
Producent: Sony Santa Monica
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Polski dystrybutor: Sony Interactive Entertainment Polska
Wersja językowa: Polska Pełna
Gatunek: Akcja, Przygodowa
Liczba graczy: 1
Kontroler ruchu: Nie
Obraz 3D: Nie
Premiery
Świat: 20.04.2018
Europa: 20.04.2018
Polska: 20.04.2018
0
Posiadacz gry
0%
Średnia ukończenia
0
Ukończył
b/d
Czas ukończenia
b/d
Poziom trudności trofeów

God of War to najnowsza odsłona popularnej serii gier akcji o bogu wojny. Będzie jednak znacząco różnić się od tego co znamy z poprzednich odsłon, aczkolwiek znów wcielimy się w Kratosa. Greckie mitologie zostały zastąpione nordyckimi, ale bohater pamięta poprzednie wydarzenia. Gra opowie bardziej emocjonalną historię wojownika i skupi się na jego relacji z synem Atreusem.

God of War z pierwszymi informacjami pojawił się już w kwietniu 2016 roku - wtedy to pojawiły się szkice koncepcyjne, które sugerowały iż świat, w którym będzie się toczyć akcja oparty będzie na nordyckich mitologiach. W późniejszym okresie zostało to potwierdzone. W międzyczasie wynikło, iż twórcy rozważali skorzystanie z egipskiej mitologii, ale według twórców skupia się ona na faraonach, którzy za bardzo odciągaliby uwagę od bohatera, nad którym twórcy chcieli się skupić.

Fabuła

God of War opowie nam o udręczonym Kratosie, który uczy swojego syna Atreusa jak poradzić sobie w okrutnym świecie. Jednocześnie chce przekazać swojemu synowi jak ciężkim brzemieniem jest bycie bogiem. Z drugiej strony syn chce, aby ojciec odnalazł w sobie człowieczeństwo. Możemy więc spodziewać się emocjonującej przygody, w której relacja ojca z synem jest mocno wyeksponowanym motywem.

Rozgrywka

God of War pod względem rozgrywki mocno różni się od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony serii. W związku z intymnym charakterem fabuły, twórcy zmienili perspektywę z jakiej obserwować będziemy wydarzenia. Zamiast ustalonego z góry rzutu, będziemy mieć kamerę umiejscowioną za plecami bohatera, znacznie bliżej niż dotychczas. Ma to ułatwić przywiązywanie się do postaci oraz wpłynąć na swobodę w rozgrywce.

System walki w God of War również ulegnie zmianie. Nie będziemy likwidować tak wielu przeciwników jak dotychczas, ale nie zabraknie epickich starć z potężnymi istotami. Zmieni się przede wszystkim broń z jakiej będziemy korzystać - zamiast ostrzy na łańcuchu do dyspozycji dostaniemy toporek, którym Kratos może nie tylko zadawać ciosy, ale również ciskać na większe odległości. Po rzuceniu nim wojownik będzie uderzał gołymi rękoma, aż do momentu w którym odzyska broń. Broń wykorzystamy nie tylko w walce, ale również podczas eksploracji. Pomoże nam choćby w zbieraniu materiałów. Struktura świata w God of War jest bardziej otwarta niż dotychczas, ale nie będzie to gra z otwartym światem. Będziemy mogli korzystać z różnych ścieżek, ale wciąż gra skupiona będzie na fabule, aniżeli aktywnościach dodatkowych. Rola Atreusa, czyli syna Kratosa, ma też duże znaczenie podczas rozgrywki w God of War. W trakcie przygody będzie zdobywał doświadczenie co przełoży się na naukę nowych umiejętności. Dzięki temu będzie mógł przysłużyć się w walce. Nie będziemy mogli kontrolować jego ruchów podczas małych sytuacji, jak np. celowanie z łuku podczas polowania na zwierzynę.

W God of War nie będzie trybu wieloosobowego. Zdecydowano się na brak tego trybu z uwagi na to, że twórcy chcą cały swój wysiłek włożyć w tryb fabularny.

Inne informacje

Premiera God of War zaplanowana jest na 2017 rok, ale na więcej informacji trzeba poczekać. Jednak w grudniu 2016 roku ujawnione zostało, że God of War jest ukończone i można je przejść od początku do końca.

Newsy

God of War to potężna marka. Sony pokusiło się tym razem o stworzenie kolejnego zwiastuna, który wyświetlony został podczas meczu NBA.

Czytaj dalej

W polskiej wersji God of War usłyszymy nowego aktora, co podyktowane jest zmianą także w angielskiej wersji. Polskiego Kratosa zagra Artur Dziurman.

Czytaj dalej

God of War będzie dla wielu grą, dla której warto kupić PlayStation 4 Pro. A skoro mają już decydować się na taki zakup, Sony postanowiło wyjść im na przeciw i stworzyć specjalny zestaw konsoli z grą.

Czytaj dalej

Jesteście rozczarowani jakością i gabarytami figurki z edycji kolekcjonerskiej God of War? Prezentujemy idealną alternatywę w postaci wielkiej figury wykonanej w skali 1:1

Czytaj dalej

God of War zachwyciło wszystkich pierwszym materiałem z rozgrywką, ale ostatni zwiastun nie wyglądał miejscami tak dobrze. Niektórzy wręcz uważają, że gra zaliczy graficzny downgrade. Jak komentuje to deweloper?

Czytaj dalej

Bądźmy w kontakcie
COPYRIGHT © 2017 pssite.com, ALL RIGHTS RESERVED