Blog @poikao poikao
31.07.2015, 10:23
Jak korzystać z przycisku SHARE - podstawowe funkcjonalności
Jak korzystać z przycisku SHARE - podstawowe funkcjonalności
Jedną z ciekawszych funkcji PlayStation 4 jest możliwość robienia zrzutów oraz nagrywanie filmików za pomocą przycisku SHARE. Mimo iż system ten jest bardzo intuicyjny, to w tym blogu postaram się wyjaśnić pewne niejasności i rozwiać wątpliwości.

Wiele z tych informacji będzie dla Was oczywistych, ale pamiętajcie, że są ludzie którzy w ogóle nie korzystają z sieciowych dobrodziejstw PS4 i to głównie dla nich przeznaczony jest ten mini poradnik. Każdą nietypową rzecz będę pogrubiał, żeby trochę bardziej obyci też znaleźli coś dla siebie. Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości to piszcie w komentarzach. Postaram się znaleźć odpowiedź i uzupełnić poradnik. 

Konsola od momentu włączenia przez cały czas działania nagrywa ostatnie 15 min. rozgrywki. Nic nie trzeba robić, nic naciskać, dzieje się to automatycznie w tle rozgrywki. 
Tutaj pierwsza uwaga. Niektóre momenty w grach mają zablokowane nagrywanie (nie dotyczy to streamowania rozgrywki). Jeśli jakiś fragment ma zablokowanie nagrywanie to pojawia się komunikat w lewym górnym rogu ekranu telewizora. Jest to całkowicie zależne od dewelopera. 

Wciśnięcie przycisku "SHARE" z lewej strony pada przenosi nas do menu.

W tym momencie konsola robi zrzut ekranu (opcja w środku) oraz zapisuje ostatnie 15 min. filmu (opcja z lewej). 
Druga uwaga. Wejście do menu przycisku "SHARE" resetuje nagrywany film. Jeśli nie zdecydujecie się na zapisanie ostatnich 15 min. to film przepada i od tego momentu znowu liczy się czas nagrywania.  Wejście do menu konsoli nie przerywa nagrywania filmu. 
Jeśli chcecie po prostu zrobić zrzut ekranu wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk "SHARE". Podwójne wciśnięcie przycisku sprawi, że od tego momentu zacznie się nagrywać klip (resetuje punkt początkowy). Kiedy jesteśmy w menu "SHARE" wciśnięcie przycisku "OPTIONS" po prawej stronie pada powoduje wyświetlenie się dodatkowego menu, w którym można dostosować funkcjonalność przycisku do swoich preferencji. Można tam też ustawić czy chcemy aby nagrywało nasz komentarz czy nie. Do nagrywania komentarza potrzebny jest mikrofon albo kamerka PlayStation. 

Nagrany film i zrzuty ekranu można znaleźć w menu głównym konsoli w kafelku "GALERIA ZRZUTÓW". Możliwe jest również zgranie filmu na urządzenie USB, np. pendrive. Po wejściu do galerii zrzutów wyszukujemy interesujący nas film, wciskamy "OPTIONS" na padzie i z menu po prawej stronie wybieramy "Skopiuj na urządzenie pamięci masowej USB".   Do obróbki filmów potrzebna jest aplikacja SHAREfactory.  

Gotowymi filmami i zrzutami ekranu można dzielić się ze światem za pomocą sieci społecznościowych, ale tego nie będę już opisywał. 

To tyle jeśli chodzi o podstawowe funkcje. Możliwe jest jeszcze transmitowanie rozgrywki, jednak z racji niedomagającego internetu nie korzystałem z tej funkcji, więc nie będę się wymądrzał. Jeśli będziecie zainteresowani funkcjami których nie wymieniłem to postaram się uzupełnić wpis. 

Oceń notkę:
+ +11 -